Gruodžio 10 d., šeštadienį, 15–17 val. Vilniaus Katedros aikštėje vyks jau 17-oji maltiečių organizuojama senelių paramos akcijos „Maltiečių sriuba” kalėdinė šventė. Jau tampa gražia maltiečių tradicija prie didžiosios sostinės eglutės suburti žymius Lietuvos žmones, verslo bei pramogų pasaulio atstovus ir visiems sostinės gyventojams bei svečiams priminti apie tuos, kurie tyliai laukia mūsų pagalbos.

Maltiečiai kviečia skanauti skirtingų sriubų

Gerumo sriubų miestelis prie didžiausios miesto eglutės kvies ragauti net 5 rūšių sriubų, o šventinę nuotaiką palaikys didžiulis rėmėjų dovanojamas medaus pyragas. Pirmą sriubos samtį įpilti ir maltiečių palaikyti atvyks pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, susirinkusiuosius ir maistą palaimins maltiečių dvasinis vadovas kunigas Vytautas Rapalis.

Kiekvieno delnai taps svarbiausiu akcentu

Šiemet „Maltiečių sriubos” renginys ypatingas – jos pagrindinis akcentas bus didžiulė angelo formos ledo skulptūra, kurios viduje – šalčio sukaustyta širdis, simbolizuojanti vienišų senelių pagalbos lūkestį. Maltiečiai kviečia visus karštais savo delnų prisilietimais išvaduoti širdį iš ledo gniaužtų, sušildyti savo artumu senolių vienišumą. Kiekvienas renginio lankytojas galės paliesti ypatingą skulptūrą – širdį lede ir savo šiluma prisidėti prie jos išvadavimo iš šalčio.

„Šiais metais norėjome, kad žmonės galėtų ne tik paraugti sriubos, bet ir išsineštų namo šiltą gerumo, atjautos, bendrystės emociją. Lankydami vienišus senelius, kurių kasdienybė kupina skurdo ir liūdesio, matome, koks skausmas glūdi jų viduje, kaip nebyliai jie šaukiasi mūsų visų pagalbos. Todėl kviečiu visus susivienyti dėl niekieno senelių ir išvaduoti juos iš tų ledo gniaužtų“, – sako maltiečių generalinis sekretorius Edvinas Regelskis.

Renginį ves maltiečių draugas Jonas Radzevičius, o vaikus džiugins Kalėdų Senelis.

Maltiečiai seneliais rūpinasi visus metus

Šiuo metu maltiečiai globoja 2800 senolių 42 šalies vietovėse. Patiems silpniausiems globojamiems senoliams yra vežamas jau paruoštas maistas, kitiems pristatomi maisto produktų lauknešėliai, o valgį padeda pagaminti lankantys savanoriai. Pagalba vien maistu neapsiriboja – maltiečiai padeda senoliams buityje, apsitarnaujant, atneša higienos reikmenų, nuperka išrašytų vaistų, pasirūpina specialistų pagalba. Renginio metu bus renkamos aukos, kad maltiečių tiekiamas maistas bei teikiama pagalba ir toliau galėtų pasiekti tuos, kam to labiausiai reikia.

Su pagarba senatvei maltiečiai kviečia aukoti SMS ir skambučiais 1413 – 10 eurų, 1485 – 5 eurai. Didesnę sumą ir reguliarią paramą galima skirti interneto puslapyje www.maltieciusriuba.lt

Akcija vyksta iki 2023 m. sausio 7 d., o reguliariai aukoti galima visus metus.