APIE FESTIVALĮ

„Kalėdos sostinėje 2019“ / S. Žiūros nuotr.

„Kalėdos sostinėje“ yra ryškiausias ir daugiausiai lankytojų sulaukiantis Vilniaus festivalis, kuris prasideda gruodžio pradžioje ir džiugina iki pat Trijų Karalių. Tai mažiausiai 5–6 savaitės išskirtinių šventinių renginių ir ypatinga nuotaika užkrečiančios atmosferos ne tik įvairiose sostinės širdyje esančiose erdvėse, bet ir nuo centro nutolusiuose Vilniaus kampeliuose.

Kasmet kruopščiai rengiamos „Kalėdos sostinėje“ renginių programos išskirtinumas ir stiprybė – tradicijų puoselėjimas ir ryškūs, kokybiški, įdomūs pramoginiai ir edukaciniai renginiai visai šeimai.

Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė / S. Žiūros nuotr.

Kiekvienais metais lankytojams dovanodamas šventinę nuotaiką, džiugindamas visus metus laukiamais ir puoselėjamais tradiciniais renginiais (Kalėdų eglės Katedros aikštėje įžiebimo šventė, Kalėdų miestelis, Kalėdinė 3D pasaka, Kalėdų traukinukas) ir stebindamas įtraukiančiomis naujovėmis, staigmenų kupinas žiemos festivalis kasmet vilniečiams ir miesto svečiams kuria nepamirštamą Kalėdų šventę  ir  garsina Lietuvą pasaulyje bei skatina kultūrinį turizmą.

Pasidžiaugti artėjančių žiemos švenčių laukimu Vilniuje kasmet atvyksta svečių  ne tik iš Lietuvos, bet ir įvairių pasaulio šalių.

Kalėdinė 3D pasaka / S. Žiūros nuotr.

Neatsiejamu „Kalėdų sostinėje“ ir visos Lietuvos Kalėdų simboliu tapusi Vilniaus Kalėdų eglė Katedros aikštėje pastaraisiais metais pelno ypatingą dėmesį. Kasmet nauju įvaizdžiu žavinti sostinės Kalėdų eglė kelerius metus iš eilės tituluojama gražiausia Europoje. 2019 m. vienu magiškiausių kalėdinių Europos miestų paskelbtas Vilnius įtrauktas į Europos „Top 5“ ir į 25 pasaulio vietų, kur geriausia sutikti Kalėdas, sąrašą, o festivalis sulaukė daugiau nei milijono lankytojų ir pasiekė net 918 milijonų auditoriją pasaulyje.

 

 

X