NAUJIENOS

2020-11-12

„Kalėdos sostinėje“ siūlo tradicinio „Kalėdų miestelio“ alternatyvą – kviečia verslininkus registruotis į E-KALĖDŲ MIESTELIS

daugiau

Priėmus sprendimą atšaukti tradicinius Kalėdų miestelius Vilniaus Katedros ir Rotušės aikštėse bei Kalėdinį dizaino skverą Vinco Kudirkos aikštėje, šiais metais „Kalėdos sostinėje” organizatoriai verslininkams, amatininkams, menininkams bei originalių dovanų kūrėjams siūlo dalyvauti alternatyviame Kalėdų miestelyje – E-KALĖDŲ MIESTELIS, ir apie savo elektronines paslaugas bei prekes skelbti www.kaledossostineje.lt svetainėje.

„Kalėdos sostinėje” E-Kalėdų miestelyje galima bus saugiai pasidairyti ir išsirinkti kalėdines dovanas nekeliant kojos iš namų. Tai puiki abipusiai naudingų mainų galimybė visiems – tiek verslininkams, kurie visus metus ruošėsi šventiniam sezonui, tiek dovanų tradicinėse kalėdinėse mugėse ieškantiems lankytojams.

Specialioje www.kaledossostineje.lt svetainės skiltyje E-KALĖDŲ MIESTELIS bus pateiktas prekybininkų sąrašas bei nuorodos į jų svetaines, kur kiekvienas lankytojas turės iš ko pasirinkti ir bus šiltai ir saugiai aptarnautas.

 

Virtualus E-Kalėdų miestelis veiks nuo 2020 m. gruodžio 1 d. iki pat šventinio sezono pabaigos 2021 m. sausio 7 d.

 

E-Kalėdų miestelio organizatoriai, siekdami užtikrinti prekių įvairovę, originalumą, atitikimą šventinio laikotarpio stilistikai ir lankytojų lūkesčiams, iki 2020 m. lapkričio 20 d. kviečia teikti paraiškas atrankai visus, kurie nori pasiūlyti originalius, išskirtinius, kokybiškus produktus ir (ar) prekes E-Kalėdų miestelio lankytojams.

Užpildyti elektroninę dalyvio paraiškos anketą galima www.kaledossostineje.lt svetainėje, meniu skiltyje E-KALĖDŲ MIESTELIS: https://www.kaledossostineje.lt/e-kaledu-miestelis/

Organizatorius pasilieka teisę spręsti ir atrinkti tuos prekybininkus, kurie jo manymu atitinka organizuojamos mugės koncepciją ir iki 2020 m. lapkričio 26 d. informuoti visus dalyvius, kurie pateko ir kurie nepateko į E-Kalėdų miestelį.

 

Daugiau informacijos: tel. 8 650 22663 arba  el.p. ekaledumiestelis@kaledossostineje.lt

mažiau

 

 

2020-11-10

Šiemet „Kalėdos sostinėje“ vyks kitaip: šviesesnės, arčiau namų ir su alternatyviom idėjom 

daugiau

2020-ųjų „Kalėdos sostinėje” dėl pandemijos bus kitokios – mažiau būriavimosi, bet daugiau šviesos ir papuošimų visame mieste. Atsvara visus ribojančiai realybei bus didžiulis dėmesys Vilniaus puošybai, šviesos dekoracijoms, bendruomenių kūrybiškumui ir pastarosiomis dienomis vis gimstančioms originalioms alternatyvių Kalėdų idėjoms. Vilniečiai dar per pirmąją koronaviruso bangą parodė, jog sugeba susitelkti pačiu sudėtingiausiu laikmečiu ir įjungia visą savo kūrybiškumą. Kalėdos sostinėje bus išties šviesesnės, arčiau namų ir pasiūlys įvairių alternatyvų.

Nors Vilnius įvairiems Kalėdų scenarijams ruošėsi dar nuo vasaros ir buvo galvojama apie eglės įžiebimo – koncerto kitokius formatus, tačiau augant atvejų skaičiui šalyje, tenka imtis dar rimtesnių priemonių gyventojų saugumui užtikrinti. Atsižvelgus į naujausias pasaulio bei Lietuvos visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijas, kitų užsienio šalių Kalėdinių miestelių organizatorių analogiškus sprendimus, savivaldybei ir projekto „Kalėdos sostinėje” organizatoriams teko priimti vieną sunkiausių per visą žiemos švenčių istoriją sprendimą – siekiant užtikrinti vilniečių saugumą ir sveikatą mases žmonių suburiančius tradicinius renginius ir muges teko atšaukti: atsisakyti Kalėdinės 3D pasakos, Kalėdų traukinuko, Kalėdų miestelių, Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės, Kalėdinio dizaino skvero – visi jie sutraukdavo tūkstantines minias žmonių, kur kontroliuoti atstumų laikymąsi būtų itin sudėtinga, be to, didžioji dalis renginių apskritai yra laikinai uždrausti. 

Visa tai pakeis šventiškai nuteikiantys pasivaikščiojimai po gražiai išpuoštą Vilnių ir alternatyvios idėjos, į kurias jau įsitraukė ne vienas menininkas, aktyvios bendruomenės, ir visa tai miestas pristatys dar iki eglių įžiebimo mieste.  

„Išbūkime atsakingai šį karantiną, kad sveiki pasitiktume Šv. Kalėdas sostinėje, kurios šiemet bus dar šviesesnės, dvasingesnės, labiau suartinančios. Esamomis aplinkybėmis būtų neatsakinga tęsti masinančius renginius, kai neturi galimybės užtikrinti  atstumų laikymosi ar kitų reikalavimų.  Turime būti ryžtingi, nes žmonių sveikata ir saugumas mums yra pagrindinis prioritetas“, – sako Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.  

Daugiau šviesos dekoracijų – saugiems pasivaikščiojimams po kalėdinį Vilnių 

Vilniečių lauks daug šventinių papuošimų visame mieste – nušvis ne tik Senamiestis ir centras, kur bus išpuoštos Katedros ir Rotušės eglės, Lukiškių aikštės medžių masyvai, Odminių skvero medžių lajos, Šventaragio slėnio centrinė dalis, Vingio parko prieigos nuo Čiurlionio gatvės, bet ir atokiau nutolusių rajonų erdvės arčiau namų: rajonuose bus daugiau šviesos dekoracijų, bus įžiebtos bendruomenių eglės, šviesomis tarpusavy varžysis kvartalai, namai, vitrinos, kur bus smagu pasivaikščioti ir grožėtis drauge su artimiausiais žmonėmis, laikantis visų rekomendacijų ir saugių atstumų.  

Pirmąkart „Kalėdų sostinėje” gatvių puošybą išsirinko ir patys vilniečiai 

Vilniaus miesto savivaldybė šiemet pirmąkart buvo paskelbusi konkursą šventinės gatvių puošybos profesionalams, kuriame renkant laimėtoją buvo skaičiuojami ir visuomenės apklausos balsai, lėmę 50 proc. galutinio įvertinimo. Gyventojai savo balsus galėjo atiduoti specialiai tam sukurtoje internetinėje platformoje 15min.lt tinklapyje. 

Konkursą laimėjusiai įmonei vilniečiai atidavė net 9126 balsų. Vilniečių ir komisijos sprendimu, konkursą laimėjusi UAB „Adam Decolight” naujai šventiškai  išpuoš: Gedimino pr., Konstitucijos pr., Rotušės a., Vokiečių g., Vrublevskio g., Šventaragio g., Pilies g., Stiklių g., Aušros Vartų gatvė nuo Šv. Teresės bažnyčios iki Aušros Vartų koplyčios, Aušros Vartų gatvė ties Basanavičiaus paminklu, Gariūnų g. (nuo Gariūnų turgaus iki tilto per Nerį), Savanorių pr., Ukmergės g. (nuo Tarandės g. iki šviesoforo ties M. Lietuvio g.), Molėtų pl. (nuo Skersinės g. iki Mokslininkų g.), Nemenčinės pl. (nuo Svajonių g. iki O. Milašiaus g.), Dariaus ir Girėno g. (nuo Eišiškių pl. iki Kapsų g.) bei Galvės g. (nuo Žarijų g. iki Kirtimų g.). Metams tam skirta daugiau kaip 179 tūkst. Eur.  Puošybos konkursą įmonė laimėjo trejiems metams.

Eglės įžiebimą transliuos televizija

Žiemos švenčių sezono pradžią Vilnius skelbs lapkričio 28 d., TV3 transliacijos metu, kai bus įžiebta pagrindinė Lietuvos eglė Katedros aikštėje. Tradiciškai, eglės puošybos idėja nebus atskleista iki pat iškilmingo momento, kurį  visi išvys ekranuose, jaukioje ir saugioje savo namų aplinkoje. O gruodžio 5 d. nušvis ir antroji eglė Rotušės aikštėje. Pasivaikščioti po miestą nesibūriuojant ir saugiai grožintis žaliaskarėmis bus galima iki pat sausio 7 d. 

Kalėdiniai renginiai ir kelionės atšaukiamos visame pasaulyje 

Susirūpinimas dėl COVID-19 jaučiamas visame pasaulyje ir Vilnius, atšaukdamas masinius susibūrimus ir muges čia neišsiskiria. Daugelyje Europos didmiesčių masiškai atšaukiami ilgai planuoti renginiai: kalėdinės mugės, karnavalai, eitynės, eglių įžiebimo šventės bei įvairūs pasirodymai. Seniausias Kalėdų šventimo tradicijas turinčios šalys šįmet skausmingai, bet ryžtingai nusprendė susilaikyti ir nusižengti amžius puoselėjamai tradicijai – organizuoti kalėdines muges. Atšaukiamos dauguma tradicinių mugių Niurnberge, Starsbūre, Berlyne, Hamburge, Frankfurte, Kelne, Londone, Lione, Paryžiuje, Liuksemburge, Prahoje, Birmingeme, Jorke, Čikagoje, Niujorke, Bostone, taip pat ir kaimyniniame Taline.  

Oficialiai paskelbta, jog pirmą kartą nuo 1982 m. atšaukta seniausia Jungtinės Karalystės Linkolno kalėdinė mugė, garsiausios pasaulyje Niurnbergo, Strasbūro bei Paryžiaus Eliziejaus laukų kalėdinės mugės. Frankfurto stiliaus Birmingemo kalėdinė mugė, kuri per pastaruosius kelerius metus pritraukdavo daugiau nei 5 milijonus lankytojų, buvo atšaukta dar rugsėjo mėnesį. Nevyks jauki Naujųjų metų šventė „Winter Wonderland“ Haid parke Londone ir t.t.   

„Tradicinių renginių atšaukimas – liūdna žinia tiems, kas jas ilgai planavo, organizavo ir investavo, tačiau „Kalėdas sostinėje“ mes paversime kitokia šventimo forma, grįšime su spalvinga naujų idėjų ir pasiūlymų programa, o svarbiausia – visi dabar turime pasistengti, kad atlaikius antrą bangą ji ir būtų paskutinė, kad gyvybė grįžtų į miesto gyvenimą ir daugelį suplanuotų ir jau sukurtų šaunių projektų mes galėtume įgyvendinti kitą žiemą“, – žada „Kalėdos sostinėje“ organizatoriaus Vilniaus kultūros centro vadovas Paulius Jurgutis.  

Neilgai trukus bus paskelbta ir keletas konkursų verslui bei gyventojams, kurie kvies šventiškai pasipuošti įstaigas, įmones, gyvenamąją aplinką, langus ir drauge su savivaldybe kurti šventišką nuotaiką mieste. Šįmet konkurso organizatoriai už dalyvavimą konkursuose žada atsidėkoti dosniais prizais. 

Vilnius kviečia pasitikti šventes jaukiai, arčiau namų ir optimistiškai – kūrybiškumas yra galinga jėga. Saugokime vieni kitus, kad Kalėdų sulauktume sveiki. 

Šventiniam miesto papuošimui, eglei ir kitoms alternatyvioms švenčių idėjoms iš viso miestas šiais metais skirs apie 280 tūkst. Eur. 

mažiau

 

 

2020-09-09

Gatvių puošybos profesionalai kviečiami siūlyti kalėdinio Vilniaus gatvių dekoracijų idėjas

daugiau

Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė konkursą šventinės gatvių puošybos profesionalams, kuriuos iki rugsėjo 21 d. kviečia siūlyti idėjas, kaip papuošti miestą per artėjančias žiemos šventes. Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga šviečiančiomis kalėdinių motyvų dekoracijomis bus puošiamos ne tik centrinės Vilniaus miesto gatvės, bet ir nuo centro nutolusios svarbesnės miesto arterijos: Gedimino pr., Konstitucijos pr., Rotušės a., Vokiečių g., Vrublevskio g., Šventaragio g., Pilies g., Stiklių g., Aušros Vartų gatvė nuo Šv. Teresės bažnyčios iki Aušros Vartų koplyčios, Aušros Vartų gatvė ties Basanavičiaus paminklu, Gariūnų g. (Gariūnų turgaus iki tilto per Nerį), Savanorių pr. (nuo Vaduvos g. iki Vaduvos g.), Ukmergės g. (nuo Tarandės g. iki šviesoforo ties M. Lietuvio g.), Molėtų pl. (nuo Skersinės g. iki Mokslininkų g.), Nemenčinės pl. (nuo Svajonių g. iki O. Milašiaus g.), Dariaus ir Girėno g. (nuo Eišiškių pl. iki Kapsų g.) bei Galvės g. (nuo Žarijų g. iki Kirtimų g.).

Vilniaus miesto savivaldybė kviečia miesto puošyba užsiimančias įmones jau dabar aktyviai dalyvauti viešajame konkurse.

Visos konkurso sąlygos skelbiamos viešai interneto puslapyje: https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/Notice/Details/2020-603820

Kontaktai pasiteiravimui: Zita Spruogienė, telefonas: +370 5  211 2440, el. paštas: zita.spruogiene@vilnius.lt

mažiau

 

 

2020-09-08

Verslininkų paraiškų registracija dėl prekybos 2020 metų „Kalėdų miestelyje“ Katedros aikštėje – baigėsi

daugiau

Sauliaus Žiūros nuotr.

Siekdami užtikrinti aštuntus metus iš eilės vyksiančio „Kalėdų miestelio“ prekių įvairovę, originalumą, atitikimą šventinio laikotarpio stilistikai ir lankytojų lūkesčiams, kvietėme visus norinčius prekybininkus teikti PARAIŠKAS, kurie ketina šių metų „Kalėdų miestelio“ lankytojams pasiūlyti originalius, išskirtinius, kokybiškus produktus ir (ar) prekes bei paslaugas.

Užpildyti ir pateikti dalyvio PARAIŠKOS ANKETĄ, kaip ir kasmet galima buvo elektroniniu būdu svetainės kaledossostineje.lt specialioje skiltyje PARAIŠKA, šįmet – nuo liepos 31 d. iki rugsėjo 7 d.

Atkreipiame dėmesį, jog dėl riboto prekybos vietų „Kalėdų miestelyje“ skaičiaus, sudaryta speciali komisija gali atrinkti ne visus paraiškas pateikusius prekybininkus. Visi, kurie pateikė paraiškas, apie rezultatus planuojama bus informuoti iki 2020 m. spalio 1 d.

„Kalėdų miestelis“ Katedros aikštėje šiais metais planuojama vyks nuo 2020 m. lapkričio 28 d. iki 2021 m. sausio 7 d.

 

Kilus klausimams, prašome susisiekti tel. 8 657 51984, (8 5)  261 9557 arba  el.p. registracija@kaledossostineje.lt

mažiau

 

 

2020-07-31

Prekybininkai kviečiami ruoštis kalėdiniam sezonui – skelbiama paraiškų dėl prekybos 2020 metų „Kalėdų miestelyje“ Katedros aikštėje teikimo pradžia

daugiau

Ypatinga Kalėdų sostinėje tradicija tapusi ir užburiančia atmosfera garsėjanti erdvė Vilniaus širdyje – „Kalėdų miestelis“ Katedros aikštėje kasmet žiemos švenčių laikotarpiu vilioja aibe puikių kalėdinių gėrybių ir sulaukia daugybės vilniečių, Lietuvos ir užsienio svečių. Aštuntus metus iš eilės lankytojus džiuginantis „Kalėdų miestelis“ Katedros aikštėje šiais metais vyks nuo lapkričio 28 d. iki 2021 m. sausio 7 d.

Kalėdų mugės organizatoriai kviečia verslininkus ruoštis šventiniam laikotarpiui. Siekiant užtikrinti prekybos „Kalėdų miestelyje“ įvairovę, originalumą, atitikimą šventinio laikotarpio stilistikai ir lankytojų lūkesčiams, iki rugsėjo 7 d. kviečiami teikti paraiškas prekybininkai, kurie 2020 metų „Kalėdų miestelio“ lankytojams nori pasiūlyti originalius, išskirtinius, kokybiškus produktus ir (ar) prekes bei paslaugas.

Užpildyti dalyvio paraiškos anketą galima kaledossostineje.lt svetainės meniu skiltyje PARAIŠKA iki rugsėjo 7 d.

 

Daugiau informacijos dėl paraiškų teikimo el. paštu: registracija@kaledossostineje.lt

mažiau

Šiltų Kalėdų linki