NAUJIENOS

2021-01-08

„Kalėdos sostinėje 2020“ programa sulaukė neįprasto lankytojų dėmesio

daugiau

Išskirtinis 2020-tųjų metų šventinis laikotarpis buvo arti namų – be šurmuliuojančių kalėdinių mugių, čiuožyklų miesto aikštėse, pasivaikščiojimų ir jaukių pasisėdėjimų kavinėse. Nepaisant sudėtingo meto, kuomet dėl pandemijos teko atšaukti daugybę šventinių „Kalėdos sostinėje 2020“ programos renginių, šventes Vilnius pasitiko šviesdamas tūkstančiais šviesų ir siūlydamas alternatyvias saugias pramogas.

„Šių metų Kalėdos sostinėje programa buvo pilna naujų iššūkių, ryžtingų bei kūrybingų alternatyvių sprendimų. Vardan saugumo ir sveikatos privalėjome kitiems metams atidėti tradicinius renginius, šventes išbūti atsakingai be įprasto šurmulio ir būriavimosi. Džiugia atsvara visus ribojančiai realybei tapo ypatingas dėmesys skirtas šventinei miesto puošybai, bendruomenių kūrybiškumui ir alternatyvūs kalėdiniai projektai, kuriais galėjome pasidžiaugti nuotoliniu būdu. Esame dėkingi visiems: bendruomenėms, verslininkams, įstaigoms, įmonėms ir privačioms iniciatyvoms, kurie prisidėjo kurdami šias Kalėdas Vilniuje“, – sako „Kalėdos sostinėje“ organizatoriaus Vilniaus kultūros centro direktorius Paulius Jurgutis.

Siurreali Vilniaus Kalėdų eglė vėl pripažinta gražiausia Europoje

Evaldo Stakėno nuotr.

Evaldo Stakėno nuotr.

Kaip ir kasmet, šventinio sezono sostinėje pradžią paskelbė lapkričio 28-osios vakare Katedros aikštėje Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus įžiebta įspūdinga siurrealistinė Kalėdų eglė. Tradicinės eglės įžiebimo šventės šįmet buvo atsisakyta – ji persikėlė į televiziją, tad vienos gražiausių Europoje ir šiais metais pripažintos Vilniaus Kalėdų eglutės įžiebimą stebėjome TV3 kanalu.

Apie siurrealią Vilniaus eglę, kaip apie gražiausią Europoje arba patekusią tarp top 10-20 gražiausių eglių pasaulyje, buvo išleista kelios dešimtys publikacijų tokiuose užsienio žiniasklaidos portaluose, kaip: Time Out London (JK), Forbes (JAV), Corriere (Italija), Viagem e turismo (Brazilija), 24.hu (Vengrija), European Best Destinations (Belgija) ir kt.

Nuo gruodžio 5 d. Vilniaus senamiestį papuošė ne mažiau įspūdinga,lyg milžiniškas kankorėžis, spindinti elegantiška Kalėdų eglutė Rotušės aikštėje.

Vilniumi ir Kalėdų eglutėmis grožėjomės virtualių 3D turų metu

Evaldo Stakėno nuotr.

Evaldo Stakėno nuotr.

Šiais metais www.kaledossostineje.lt svetainėje buvo sukurta ypatinga galimybė pasigrožėti Vilniaus Kalėdų eglutėmis nuotoliniu būdu – virtualių 3D turų metu – egle Katedros aikštėje: https://my.matterport.com/show/?m=bBJxwMxztRM ir egle Rotušės aikštėje: https://my.matterport.com/show/?m=RfpFSvuFYoX

Taip pat siurrealią Vilniaus eglutę visą šventinį laikotarpį galima buvo saugiai stebėti tiesioginės transliacijos iš Katedros aikštės metu, kuri vyko www.karantinas.lt/eglute svetainėje.

Virtualiai pasivaikščioti po Vilnių ir apžiūrėti šventines miesto puošmenas kvietė ir fotografo Giedriaus Akelio sukurtas, unikalus 3D turas: http://spot-on.lt/kaledos360/index.htm.

Tradiciniai Kalėdų miesteliai virto E. Kalėdų miesteliu

Kasmet Kalėdų eglutę supančio ir daugybę lankytojų pritraukiančio tradicinio Kalėdų miestelio Katedros aikštėje šįmet taip pat buvo atsisakyta. Norėdami palaikyti smulkiuosius verslininkus jiems itin jautriu šventiniu laikotarpiu, „Kalėdos sostinėje“ organizatoriai Kalėdų muges iš Katedros, Rotušės bei Vinco Kudirkos aikštės perkėlė į virtualią erdvę – kvietė pasidairyti dovanų neišeinant iš namų ir išsirinkti jas iš 181 el. parduotuvės siūlomų gėrybių internetinėje kalėdinėje mugėje – E. Kalėdų miestelis. Gruodžio 1 d. – sausio 7 d. interneto svetainėje www.kaledossostineje.lt įsikūręs didžiausias visame Baltijos regione E. Kalėdų miestelis sulaukė daugiau nei 80 tūkst. lankytojų. 

Dėkojame portalams: verslozinios.lt, regionunaujienos.lt, alkas.lt, kurie prisidėjo prie projekto matomumo ir šventiniu laikotarpiu neatlygintinai dalinosi žinia apie E. Kalėdų miestelį.

Su kalėdiniais skaitymais „Pasakų Kalėdos Vilniuje“ vakarai tapo įdomesni ir prasmingesni

29-dpx_1907-vytautas-v-landsbergisNuo gruodžio 7 d. iki sausio 6 d. „Kalėdos sostinėje“ organizatoriai drauge su sostinės savivaldybe, „Delfi“ ir Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka kvietė kas vakarą 20 val. įsijungti „Delfi TV“ ir keliauti po gražiausių istorijų pasaulį – klausytis žinomų Lietuvos aktorių ir visuomenės veikėjų skaitomų kalėdinių skaitymų „Pasakų Kalėdos Vilniuje“. Nesenstančios klasikinės literatūros kūriniais kartu su tokiais skaitovais, kaip rašytojas Vytautas V. Landsbergis, kunigas Ričardas Doveika, aktorės Ilona Balsytė, Dalia Michelevičiūtė, Ineta Stasiulytė, Neringa Varnelytė, dainininkas ir žurnalistas Marijonas Mikutavičius, žurnalistė ir kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson, aktoriai Giedrius Savickas, Andrius Bialobžeskis, Gediminas Storpirštis, Aistis Mickevičius ir kt., 151 transliacijos metu džiaugėsi 321 tūkst. „Delfi TVׅ“ žiūrovų bei daugiau nei 333 tūkst. „Delfi TV“ feisbuko ir 85 tūkst. „Kalėdos sostinėje“ feisbuko sekėjų.

Specialiai šiam projektui knygas bei jų ištraukas atrinko Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento specialistai.

Vilnius išsirinko 5 gražiausias šventines vitrinas

Sauliaus Žiūros nuotr.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Tamsų žiemos metą Vilniuje šiais metais itin skaidrino ir miestą ypatingu kūrybiškumu, estetika, žaismingumu ir išmone žavėjo šventiškai išsipuošusios sostinės vitrinos. Šventinei nuotaikai kurti šįmet pasitelktos ne vien skoningos dekoracijos, bet ir tokie neįprasti sprendimai, kaip muzikos bei aromatų panaudojimas. Gruodžio 18 d. buvo paskelbtos gražiausios sostinėje Kalėdų nuotaiką kūrusios vitrinos – konkurso „Vilniaus kalėdinė vitrina 2020“ laureatės. Sostinės savivaldybės sudaryta komisija ir „Delfi“ portale balsavusieji iš 25 konkurso dalyvių išrinko net 5 laimėtojas, kurioms apdovanoti buvo išdalintas 6500 eurų prizinis fondas.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Konkurso komisija pirmąkart nusprendė, jog net dvi vitrinos vertos I vietos – lyg saldi kalėdinė svajonė kavinės-kepyklėlės „Ponių laimė“ vitrina (UAB „Stikliai, Stiklių g. 14/1) ir stilingai spindinti antikvarinių papuošalų parduotuvės „Laura Antiques Fine Jewellery“ vitrina (UAB Diamondela, Vokiečių g. 13), kurioms atiteko po 1500 eurų. II vietą komisijos balsai lėmė šventinės muzikos garsais ir žavingų Kalėdų Paryžiuje dvasia žavėjusiai restorano „Balzac“ vitrinai (UAB Sweet art, Savičiaus g. 7), kuriai buvo įteiktas 1200 eurų prizas, o III vieta atiteko mišką vidury Stiklių gatvės sukūrusiai kavinės „Augustas ir Barbora love story cafe“ vitrinai (UAB Ribas LT, Stiklių g. 7), kuri buvo apdovanota 800 eurų prizu.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Publikos numylėtine tapo ir antrus metus iš eilės internetu Delfi portale balsavusiųjų didžiausių simpatijų sulaukė subtili ir elegantiška restorano „Sugamour“ (UAB Saldi kava, Vokiečių g. 11) vitrina, kuriai iš visų 8234 elektroniniu būdu savo nuomonę išsakiusiųjų, savo balsus dovanojo 1197 žmonės. Jai buvo įteikta taip pat 1500 eurų prizas.

Vilniečiai šventine nuotaika dalinosi puošdami savo namų balkonus

Nuo gruodžio 8 iki 27 d. Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“ kartu su fotografu Adu Vasiliausku ir sostinės savivaldybe kvietė vilniečius šventinę atmosferą kurti sau ir kaimynams – inicijavo projektą-konkursą „Įžiebk Kalėdas balkone“. Kūrybingi vilniečiai originaliai išpuošė savo namų balkonus, langus, terasas bei kiemus ir dalinosi šventine nuotaika, iš tolo džiugino kaimynus ir praeivius. Šventiškų balkonų nuotraukas galima peržiūrėti www.govilnius.lt/kaledos-balkonuose.

roberto-balkonasNors svarbiausios ne dekoracijos, o jas sukūrę švenčių laukiantys vilniečiai, konkurso komisija iš 74 dalyvių išrinko 10 pačių išradingiausių balkonų ir terasų, už kuriuos galima buvo balsuoti portale LRT.lt. Konkurso nugalėtoju išrinktas Roberto balkonas „Kalėdų senelio viešnagė“ (Antakalnio g. 37, Vilnius), kuriam atiteko pagrindinis ir išskirtinis prizas – nakvynė dviem viešbutyje „Pacai Hotel“ ir romantiški pusryčiai didžiajame balkone.

Vilnius siūlė įvairias alternatyvias šventinio sezono pramogas

Šventiniam ūpui pakelti Vilnius taip pat kvietė išbandyti virtualų žaidimą „Protų kovos. Vilniaus kalėdinis iššūkis“ bei savarankiško pažinimo maršrutą su audiogidu po kalėdinį Vilnių, taip pat siūlė iš geriausių Vilniaus restoranų į namus užsisakyti šventines vakarienes.

Gruodžio 13, 20 ir 30 d. nuotoliniu būdu vykęs žaidimas „Protų kovos. Vilniaus kalėdinis iššūkis“, kurį paruošė „Go Vilnius“ kartu su „Protų kovos“ organizatoriumi Robertu Petrausku ir jo komanda, beveik 400 entuziastingų dalyvių tapo smagia šio šventinio sezono pramoga. Trims nugalėtojams atiteko pagrindinis prizas – nakvynė su pusryčiais penkių žvaigždučių viešbutyje „Pacai“. Žaidimą žaidė ne tik vilniečiai, bet žaidėjai iš visos Lietuvos: Kauno, Alytaus, Telšių, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Utenos ir kitų miestų.

Rūpindamiesi, kad šventinės nuotaikos šiemet nereikėtų ieškoti toli nuo namų, Vilniaus pažinimo platformos „Neakivaizdinis Vilnius“ kūrėjai parengė visame mieste išsidėsčiusių kalėdinių eglučių sąrašą, o bendradarbiaudami su ekskursijų organizatoriais „Gatvės gyvos“ sukūrė specialų, pro gražiausiai išpuoštas sostinės senamiesčio aikštes ir gatveles lydėjusį, kupiną įdomių, netikėtų faktų apie Kalėdų istoriją ir neatsiejamus šios šventės simbolius, šventinį 3,5 km ilgio maršrutą „Kalėdinis Vilnius“ su audiogidu.

Tarpšventinius vakarus šildė 10 gyvo garso koncertų „Iš Vilniaus į namus“

dpx_6448Nuo gruodžio 28 d. iki sausio 6 d. jaukius vakarus namuose pagyvino ir muzikos garsais sušildė Vilniaus miesto savivaldybės, „Kalėdos sostinėje“ ir „Delfi“ dovanojamo muzikinio TV projekto „Iš Vilniaus į namus“ koncertai. Sceną pakeitusioje „Delfi TV“ studijoje sukurtoje jaukioje namų svetainėje nuskambėjo žinomų ir mylimų atlikėjų: Vido Bareikio, Justės Arlauskaitės-Jazzu, Monique, Vaido Baumilos, grupės „Saulės kliošas“, Ievos Zasimauskaitės, Monikos Linkytės, Manto Jankavičiaus, grupės „Baltos varnos“ bei Jessicos Shy – 14 puikių gyvo garso pasirodymų, kuriuos išvydo 137 tūkst. „Delfi“ ir „Delfi TV“ žiūrovų (vidutiniškai koncertą žiūrėjo apie 10–13 tūkst. žiūrovų) bei beveik 380 tūkst. „Delfi TV“ feisbuko ir per 75 tūkst. „Kalėdos sostinėje“ feisbuko sekėjų.

Naujuosius metus Vilnius pasitiko neįprastai ramiai ir saugiai

Dėl visų saugumo, tausojant medikus ir rūpinantis išsaugoti kuo daugiau gyvybių, Vilnius Naujųjų metų išvakarėse bei naktį išjungė miesto puošmenas ir Kalėdų egles bei atsisakė žmones į gatves viliojančių tradicinių Naujametinių fejerverkų.

mažiau

 

 

2021-01-01

 

 

2020-12-29

Vilnius Naujuosius sutiks namuose: miesto aikštėse užges eglės, nebus fejerverkų

daugiau

Vilnius kviečia: per Naujuosius saugiai ir atsakingai pasilikti namuose – be šurmulio aikštėse ir švytinčių reginių, kad kuo greičiau miestas išsivaduotų iš karantino ir vėl susigrąžintų gyvybę. Įsiklausius į Policijos kvietimą, sostinėje Naujųjų dieną ir naktį nuspręsta užgesinti miesto puošmenas ir egles, kurie vis tik pritraukia mases žmonių, o tai kelia grėsmę toliau plisti virusui.

„Griežčiausios karantino sąlygos – laikinos. Su pirmosiomis vakcinomis mums visiems jau prasideda naujas etapas – viruso pabaigos pradžia. O kol kas Savivaldybė siunčia aiškią žinutę miestiečiams – per Naujuosius neplanuokime vykti iki Katedros ar Rotušės aikščių, kuriose niekas nevyks, atsisakykime fejerverkų – minias žiūrovų pritraukiančių reginių, kad kuo greičiau stabilizuotume padėtį, išeitume iš karantino ir visi sugrąžintume gyvybę mūsų miestui, laisvam judėjimui“, – kviečia vicemerė Edita Tamošiūnaitė, dėkodama kiekvienam prisiimančiam atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Eglės nešvytės ir bus atitvertos saugiu atstumu nuo visų ir šventinį laikotarpį, solidarizuojantis su miestiečiais, leis griežtame karantine. Atsižvelgus į pandemijos situacijos rimtumą, Vilniaus savivaldybė nusprendė riboti judėjimą didesniu perimetru aplinkui Katedros aikštę.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Užgesinti ir atitverti egles, atsisakyti Naujamečių fejerverkų nuspręsta dėl visų saugumo, tausojant medikus ir rūpinantis išsaugoti kuo daugiau gyvybių. Visi nori, kad griežčiausi ribojimai kiek įmanoma greičiau pasibaigtų, jie niekam nėra malonūs, tačiau būtini. Šį kritinį laikotarpį Vilnius kviečia būti namuose, stebėti transliuojamus šventinius koncertus, virtualiai pasivaikščioti po Vilnių, pasinaudojant sukurtais 3D turais (http://spot-on.lt/kaledos360/index.htm).

Kokių judumo ribojimų bus aplink Katedros aikštę ir egles

Per Naujuosius metus, gruodžio 31 d. nuo 22.30 val. iki 2021 m. sausio 1 d. 01.30 val. bus draudžiamas eismas ir viešojo transporto judėjimas T. Vrublevskio, Šventaragio, Tilto, Barboros Radvilaitės ir Maironio gatvėmis. Be to, gruodžio 31 d. ir sausio 1d. bus draudžiamas parkavimas šalia Katedros aikštės esančiose parkavimo vietose (T. Vrublevskio, Šventaragio, Tilto, Barboros Radvilaitės ir Maironio gatvėse).

Taip pat bus draudžiama įvažiuoti į Kalnų parką ir Trispalvės al. Naujų metų išvakarėse bus anksčiau uždarytas ir pėsčiųjų eismas į Gedimino kalną.

Eismo apribojimai planuojami ir Didžiosios gatvės dalyje porinių namų pusėje, eismą nukreipiant į Rūdninkų gatvę, išskyrus gyventojų transportą.

Viešųjų erdvių kontrolę per šventes užtikrins sustiprintos Policijos pajėgos, savivaldybės Viešosios tvarkos pareigūnai. Patruliuodami jie primena apie šiuo metu viešose erdvėse galiojančią tvarką ir nustatytas taisykles, kurių privalu laikytis. Nesilaikantiems karantino taisyklių, pareigūnai skiria pinigines baudas, kurios fiziniam asmeniui numatytos nuo 500 iki 1500 Eur. Viešosios tvarkos pareigūnai stebės, ar nėra susibūrimų, kaip dėvimos kaukės. Erdvių stebėjimui bus pasitelkti ir dronai.

Atšauktas ir nemokamas viešasis transportas

Miesto Taryba pritarė, jog šalyje esant ekstremaliajai situacijai, kurios metu ribojami žmonių susibūrimai, nemokamas viešasis transportas nėra planuojamas. Kadangi šiemet dėl pandemijos gyvi renginiai mieste nėra organizuojami, nemokamas viešasis transportas, kuris anksčiau buvo suplanuotas būtent į Naujųjų metų renginį, šiuo laikotarpiu taip pat nebus numatytas. Taip siekiama paskatinti žmones likti saugioje namų aplinkoje, nesibūriuoti ir nerizikuoti planuojant keliones po miestą.

Dėl eismo ribojimų nuo gruodžio 31 d. nuo 22.30 val. iki 2021 m. sausio 1 d. 01.30 val. laikinai keisis ir 10, 11, 33 autobusų maršrutų trasos. Daugiau informacijos: https://vilnius.lt/lt/2020/12/29/vilnius-naujuosius-sutiks-namuose-miesto-aikstese-uzges-egles-nebus-fejerverku/

mažiau

 

 

2020-12-26

Šventes namie pagyvins garsių atlikėjų muzika „Iš Vilniaus į namus“

daugiau

Jaukias šventes namuose nuspalvins naujas muzikinis TV projektas „Iš Vilniaus į namus“, kurį dovanoja Kalėdų sostinė Vilnius ir „Delfi“. Kai niekas negali lankytis koncertuose – jie atkeliaus tiesiai į namus. Pasirodymus naujienų portale „Delfi“ ir „Delfi TV“ surengs Vidas Bareikis, Justė Arlauskaitė-Jazzu, Monique, Vaidas Baumila, „Saulės kliošas“, Ieva Zasimauskaitė, Monika Linkytė, Mantas Jankavičius, „Baltos varnos“ bei Jessica Shy.

Dešimties gyvo garso koncertų ciklas džiugins kiekvieną vakarą, nuo 20.30 val., gruodžio 28 – sausio 6 d.

Kiril Čachovskiu nuotr.

Delfi TV studijoje sceną laikinai pakeis jauki namus primenanti svetainė ir kiek neįprastas koncertų formatas: įprastai arenose koncertuojantys atlikėjai kvies į šiltus, jaukius susitikimus ramioje namų aplinkoje, praskaidrins ilgesingus žiemos švenčių vakarus itin kokybiškais pasirodymais. Vieni prie pianino sės basomis, kiti gerbėjams pirmąkart pasirodys vilkėdami pižamą, su savo augintiniais ir pan.

Kiril Čachovskij nuotr.

„Pasitinkant šias itin privačias šventes namuose, kuomet negalime aplankyti artimų žmonių ir švęsti kartu, atsisakius brangių šventinių tradicijų, bendrystės jausmą galime susikurti ir nuotoliniu būdu. Muzika kaip niekas kitas įkvepia, sujungia, kviečia neprarasti vilties, keičia žmones ir pasaulį“, – į koncertus kviečia „Kalėdos sostinėje“ vadovas Paulius Jurgutis.

Kiril Čachovskij nuotr.

Gyvo garso pasirodymuose atlikėjams pritars muzikantai, bus netikėtų duetų, skambės ir naujų kūrinių premjeros. Eteryje atlikėjai dalinsis ne tik dainomis – ir jų atsiradimo istorijomis, nuoširdžiais pasakojimais apie gyvenimą, muziką.

Kiril Čachovskij nuotr.

Koncertai „Iš Vilniaus į namus“ skambės nuo gruodžio 28 d. iki pat Trijų karalių – sausio 6 d., kiekvieną vakarą 20.30 val. „Delfi“ portale bei televizijos kanalu „Delfi TV“:

12.28   koncertų ciklą pradės grupė „Saulės kliošas“

12.29 – grupės „Baltos varnos“ koncertas

12.30 – Monique koncertas

12.31 – Manto Jankavičiaus koncertas

01.01 – Vaido Baumilos koncertas

01.02 – Jessica Shy koncertas

01.03 – Justės Arlauskaitės-Jazzu koncertas

01.04 – Monikos Linkytės koncertas

01.05 – Vido Bareikio koncertas

01.06   projektą užbaigs Ievos Zasimauskaitės koncertas

mažiau

 

 

2020-12-25

 

 

2020-12-24

Per šventes Vilniaus Kalėdų eglutę stebėsime internetu

daugiau

Vilniaus Kalėdų eglė solidarizuojasi su vilniečiais – atsitveria saugiu atstumu nuo visų ir šventinį laikotarpį leis griežtame karantine: Vilniaus eglutė keliasi į internetą ir bus atitverta nuo lankytojų visą šventinį laikotarpį. Sostinės savivaldybė siunčia aiškią žinutę miestiečiams – per Kalėdas ir Naujuosius neplanuokite jokių vykimų į Katedros aikštę.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Atsižvelgus į pandemijos situacijos rimtumą ir griežtus karantino apribojimus, Vilnius renkasi šventes sutikti saugiai ir atsakingai. Miesto savivaldybė nusprendė riboti judėjimą didesniu perimetru aplinkui Katedros aikštę. Taip pat atsisakyta Naujamečių fejerverkų, kurie pritrauktų žmones žiūrėti reginį.

Kalėdų eglutę Katedros aikštėje visą šventinį laikotarpį iki sausio 6 d. galima saugiai stebėti, nejudant iš namų – tiesioginės transliacijos iš Katedros aikštės, metu, kuri vyksta www.karantinas.lt/eglute svetainėje.

Sostinės Kalėdų eglutėmis taip pat galima pasigrožėti virtualių 3D turų metu – eglė Katedros aikštėje: https://my.matterport.com/show/?m=bBJxwMxztRM ir eglė Rotušės aikštėje: https://my.matterport.com/show/?m=RfpFSvuFYoX

Prie eglės nebus galima patekti gruodžio 24–27 dienomis ir gruodžio 31 d. (Naujųjų metų naktį). Naujųjų naktį bus atitvertos abi eglės – ir Rotušės, ir Katedros aikštėse.

mažiau

 

 

2020-12-18

Pamatykite gražiausias Vilniaus vitrinas – skelbiami konkurso laimėtojai

daugiau

Išrinktos gražiausios sostinę puošiančios vitrinos konkurse „Vilniaus kalėdinė vitrina 2020“. 25 konkurso dalyviai nuo pat gruodžio pradžios skaidrina tamsų žiemos metą ir džiugina praeivius, įkvėpdami vilties greit sulaukti šviesesnių ir sveikesnių 2021-ųjų. Iš 25 miestą ypatingai papuošusių konkurso dalyvių savivaldybės sudaryta komisija ir Delfi portale balsavusieji išrinko net 5 laimėtojus, kuriems bus išdalintas 6 500 eurų prizinis fondas.

Konkurso komisija pirmąkart susidūrė su neeiline situacija, kai susumavus visų jos narių balsus paaiškėjo, jog net dvi vitrinos dalijasi I vietą, surinkusios vienodą balsų skaičių – kavinės-kepyklėlės „Ponių laimė“ vitrina (UAB „Stikliai, Stiklių g. 14/1, Vilnius) ir antikvarinių papuošalų parduotuvės „Laura Antiques Fine Jewellery“ vitrina (UAB Diamondela, Vokiečių g. 13, Vilnius). Džiugiai nuspręsta, jog abi vertos pirmosios pozicijos, tad šiais metais bus skelbiamos ir apdovanojamos net dvi pirmosios vietos. II vietą komisijos balsai lėmė restorano „Balzac“ vitrinai (UAB Sweet art, Savičiaus g. 7, Vilnius), o III vieta atiteko kavinės „Augustas ir Barbora love story cafe“ vitrinai (UAB Ribas LT, Stiklių g. 7, Vilnius).

Dar viena prizinė vieta yra išskirtinė – ją lemia publikos simpatijos. Apibendrinus gruodžio 10–17 d. Delfi naujienų portale vykusio balsavimo rezultatus, daugiausiai portalo skaitytojų simpatijų internetu pelnė restorano „Sugamour“ vitrina (UAB Saldi kava, Vokiečių g. 11, Vilnius).

Šių metų vitrinos žavi kūrybiškumu, žaismingumu ir išmone – šventinei nuotaikai kurti pasitelktos ne vien dekoracijos, bet ir muzika, kvapai, papildomai puoštos ir miesto erdvės aplinkui kavines ar parduotuves. Pasak komisijos narės, Vilniaus dizaino kolegijos Interjero dizaino katedros vedėjos Ievos Žukauskaitės, kasmet gali pastebėti, kaip vis keičiasi vitrinų dekoravimo įpročiai, stilius, spalvos, apšvietimas.

„Šiais metais stebina kai kurių vitrinų dekoracijų dydis, gausybė švieselių ir estetiškos, patrauklios, skoningos dekoracijų kompozicijos bei tokie neįprasti sprendimai, kaip aromato įtraukimas į dekoracijų kompoziciją. Tai padeda įsiminti jų prekinį ženklą, puošia miestą, ir, kas svarbiausia, kelia miestiečių ir svečių nuotaiką“, – sako I. Žukauskaitė.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Jauki sostinės senamiesčio Stiklių gatvė, čia gyvenančios ir dirbančios bendruomenės pastangomis, kasmet švyti ypatingai. Kavinės-kepyklėlės „Ponių laimė“ vitrina šiemet – lyg saldi kalėdinė svajonė, kurią Kalėdų rytą trokšta po eglute rasti kiekvienas.

„Šiuo nelengvu laikotarpiu norėjosi suteikti daugiau džiaugsmo ir grožio – kavinės svečiams, praeiviams ir mums patiems. Norėjome žmonėms priminti vaikystės Kalėdų pasaką ir sukurti tikrą šventinę nuotaiką Vilniaus senamiestyje“, – pasakoja UAB „Stikliai“ atstovė Mantė Valotkaitė.

Vokiečių gatvėje visų akis patraukia antikvarinės juvelyrinės parduotuvės „Laura Antiques Fine Jewellery“ vitrina. Stilingoje vitrinoje užburia ypatingos antikvarinės rogės, šviesa žaidžiantys veidrodiniai disko rutuliai, papuošalai, besikeičiančios prabangios suknelės – karališka balta, vėliau aistringa raudona, nuostabiai deranti su aukso vėriniais, trečioji – žėrinti auksu, simbolizuoja turtus, pinigus ir sėkmę.

„Turėjome daug senovinių dekoro elementų – baltas antikvarines roges, senovinį eglutės stovą, žėrinčius papuošalus, tad viską apjungėme ir norėjome sukurti baltą, spindinčią lyg šiltas ir jaukus senovinis atvirukas, žiemos pasaką“, – sakė šiais metais aiškią viziją ir profesionalios komandos pagalbą turėjusi antikvarinės juvelyrikos parduotuvės „Laura Antiques Fine Jewellery“ savininkė Laura Žvinakevičienė.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Šventinės muzikos garsais ir žavingų Kalėdų Paryžiuje dvasia praeivius, kaimynus džiugina restorano „Balzac“ vitrina. Išieškota ir šilta, dvelkia kalėdinio Paryžiaus romantika: „Būtent taip puošti savo vitriną mus įkvėpė noras pajusti tikrąją Paryžiaus dvasią. Šventinė vitrina skirta mažiesiems, kurie kaip ir vitrinos personažai, laukia Šv.Kalėdų“, – pasakoja dekoracijas vitrinos puošybai kepusi ir viską savo rankomis per 3 savaites sukūrusi restorano „Balzac“ direktorė Jadvyga Lobul.

Mišką vidury Stiklių gatvės primenanti kavinės „Augustas ir Barbora love story cafe“ vitrina kviečia džiaugtis tikrais ir laiko patikrintais dalykais: „Žmonės vis labiau džiaugiasi lietuviška gamta ir vertina natūralumą. Metai buvo kupini iššūkių, tad tvarumas ir tikrumas tapo svarbus kaip niekad. Šiemet turime būti tikri ir nuoširdūs, nes tik tokiais būdami greitai galėsime grįžti į gyvenimą, kurio turbūt pasiilgome visi“, – apie šių metų vitrinos puošimo idėją pasakoja kavinės „Augustas ir Barbora love story cafe“ komanda.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Antrus metus iš eilės internetu balsavusiųjų didžiausių simpatijų susilaukė restorano „Sugamour“ (Vokiečių g. 11) vitrina, kuri surinko 1197 balsų. Iš viso Delfi portale elektroniniu būdu savo nuomonę išsakė ir dalyviams savo balsus dovanojo net 8234 žmonių.

Dar vasarą šventiniam laikotarpiui ruoštis pradėjusio restorano „Sugamour“ subtilios kalėdinės vitrinos ir interjero dekorui šiais metais pasirinkta miško spalva ir natūralios medžiagos – kėnio šakos, medinės konstrukcijos, audiniai, stiklo žaisliukai, kuriuos galima perdirbti, panaudoti dar kartą. Taip pat norėta išryškinti pastato monumentalumą, neperkraunant fasado ir grindinio.

„Elegancija slypi paprastume, prabanga slypi nuosaikume, pagarba aplinkai slypi natūraliose medžiagose ir atsakingame požiūryje į architektūrą bei paveldą“, – pagarbą aplinkai ir sau, kaip didžiausią vertybę pabrėžė restorano „Sugamour“ direktorė Žaneta Birbilienė.

Vilniaus miesto savivaldybė, atsidėkodama konkurso dalyviams už šventinės nuotaikos sostinėje kūrimą, nugalėtojams įteiks dosnius piniginius prizus. Daugiausiai komisijos simpatijų ir vienodą balų skaičių pelniusioms abiems vitrinoms atiteks po 1500 eurų, II vietai – 1200 eurų, III vietos laimėtojams – 800 eurų. Delfi internetinio balsavimo nugalėtojai – 1500 eurų.

mažiau

 

 

2020-12-15

Nuotolinės Kalėdos: Vilniaus eglė keliasi į internetą ir TV ekraną

daugiau

Nuo šiandien Vilniaus Kalėdų eglės šviesomis galima džiaugtis ir namuose – Vilniaus miesto savivaldybė kartu su telekomunikacijų bendrove „Telia“ visai Lietuvai dovanoja galimybę gražiausią Europos eglę visą parą tiesiogiai stebėti iš namų.

„Gražiausia Europos eglė galės būti kiekvieno namuose ir bent taip prisidėti prie šventinės atmosferos kūrimo. Šių metų Kalėdos kitokios, todėl ir sprendimai turi būti neįprasti“, – pristatydamas iniciatyvą sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Jis priduria, kad tokie projektai ypač svarbūs karantino laikotarpiu, nes suteikia progą pamatyti gražiausias viešąsias erdves ir pajusti ypatingą atmosferą neišeinant iš namų.

 

Tiesioginė transliacija 5G ryšiu iš Katedros aikštės vyksta www.karantinas.lt/eglute svetainėje ir „Telia“ paskyroje „YouTube“. Be to, ją kaip savo TV ekrano užsklandą nuo ketvirtadienio galės žiūrėti visi „Telia“ TV klientai. Eglutės transliaciją internetu bus galima stebėti visą šventinį laikotarpį iki sausio 6 d. Šis sprendimas mokesčių mokėtojams nekainuos nė euro.

„Norime, kad gražiausią Europos eglutę saugiai ir laikantis visų karantino reikalavimų galėtų pamatyti visi norintys. Tokią galimybę užtikriname naujos kartos 5G ryšiu: dėl jo didelio pralaidumo ir patikimumo esame ramūs, kad transliacija visą parą vyks sklandžiai ir kokybiškai“, – sako „Telia“ vaizdo stebėjimo sprendimų ekspertas Saulius Kalašnikovas.

Ši bendra Vilniaus miesto savivaldybės ir „Telia“ iniciatyva pratęsia kitą projektą, vykusį dar per pirmąjį karantiną – siekiant sumažinti žmonių srautus ir būriavimąsi, „Telia“ internete 4K raiška tiesiogiai transliavo netoli Baltojo tilto žydinčias sakuras.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Pasak S. Kalašnikovo, transliacijos atsilikimas nuo realaus laiko siekia vos kelias sekundes – daugiau vėluoja net Pasaulio futbolo čempionato ar Olimpinių žaidynių transliacijos.

„5G yra natūralaus technologinio progreso rezultatas, kurio naudą galime įvertinti jau dabar. Juk ir elektros lemputė, visuomenei pereinant nuo žvakių šviesos, atrodė gąsdinanti, tačiau jos suteikiama nauda netrukus įsitikino visi. Didžiuojamės, kad galime pirmieji parodyti, kaip sėkmingai 5G Lietuvoje priartina Kalėdų nuotaiką“, – sako „Telia“ atstovas.

Sauliaus Žiūros nuotr.

24 metrų aukščio kalėdinę eglę, papuoštą beveik 4 kilometrų ilgio spalvota girlianda, 800 sidabrinių žaisliukų ir šviesą atspindinčiais veidrodžiais, neišeinant iš namų bus galima apžiūrėti iš skirtingų rakursų – transliacijai naudojama ypatinga kamera, kuri gali veikti net spaudžiant -40 laipsnių šalčiui, atlaikyti iki 160 km/val vėjo gūsius ir net pati atitirpinti ledą.

Katedros aikštėje stovinčios pagrindinės šalies Kalėdų eglės transliacijos kokybę ir raišką užtikrina aikštės prieigose ant „Kempinski“ viešbučio įrengta viena iš pirmųjų Lietuvoje 5G ryšio stočių. Skaičiuojama, kad šventiniu laikotarpiu vien dėl šios transliacijos bus perduota apie 1 terabaitą (TB) duomenų.

„Telia“ atkreipia dėmesį, kad transliacija vyksta laikantis visų asmens duomenų apsaugos reikalavimų. Kamera niekada nerodo žmonių veidų, iš jos matymo lauko pašalinti kampai, į kuriuos patenka privataus naudojimo erdvės, tokios kaip į gatvės pusę išeinantys balkonai. Vaizdo kameros gamintojas – Europos Sąjungoje stebėjimo sprendimų srityje lyderiaujanti švedų įmonė „Axis“.

mažiau

 

 

2020-12-11

Pasiūlymai šių metų Kalėdų laukimui: virtualios protų kovos bei šventinė vakarienė į namus

daugiau

Nors šiemet šventinis laikotarpis bus kitoks – be šurmuliuojančių kalėdinių turgelių, čiuožyklų miesto aikštėse ir jaukių pasisėdėjimų kavinėse, Vilnius siūlo alternatyvių sprendimų šventiniam ūpui pakelti: virtualų žaidimą „Protų kovos. Vilniaus kalėdinis iššūkis“, savarankiško pažinimo maršrutą su audiogidu po kalėdinį Vilnių, o šventinę vakarienę kviečia užsakyti į namus iš geriausių Vilniaus restoranų. 

„Šis kalėdinis sezonas tikrai neįprastas, tačiau technologijų pagalba galime toliau bendrauti, išmokti kažką naujo, netgi išbandyti tai, ko iki šiol galbūt nebandėme – pavyzdžiui, užsakyti šventinę Kalėdų ar Naujųjų metų vakarienę į namus. Kai vienos veiklos pristabdytos, galime imtis kitų ir vis tiek susikurti šventę savo namuose“, – teigia Vilniaus miesto turizmo ir verslo agentūros „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

 

Virtualus protmūšis – visiems

Robertas Petrauskas

Smagia ir įsimintina šio šventinio sezono pramoga gali tapti nuotoliniu būdu įvyksiantis žaidimas „Protų kovos. Vilniaus kalėdinis iššūkis“, kurį paruošė „Go Vilnius” kartu su „Protų kovos” organizatoriumi Robertu Petrausku ir jo komanda. Žaidimas, kuriame dalyvauti nemokamai galės visi norintieji, vyks tris kartus: gruodžio 13, 20 ir 30 dienomis nuo 17 valandos. 

Organizatorių teigimu, dalyviai pasijus lyg tikrose protų kovose: vedėjas klausimus skaitys vaizdo transliacijos lange, o žaidžiantieji turės galimybę bendrauti, komentuoti ar diskutuoti pokalbių lange. Žadama, kad klausimai nebus sudėtingi, o smagūs – apie žiemišką Vilnių, žiemos šventes.

„Ar žinote, kur XX a. pradžioje Vilniuje čiuožinėjo miestiečiai? Kuo puošė eglutes vilniečiai? Kuo svarbus šv. Mikalojus? Nuo kada Vilniaus televizijos bokštas puošiamas lempučių girliandomis? Net jei nežinosite atsakymų į visus klausimus, smagiai praleisite laiką tarp bendraminčių”, – kviečia žaidimo sumanytojai.

Dalyvauti viktorinoje bus galima vieniems ar su šeima ir draugais. Visi žaidimai vyks gyvai ir visi žaidėjai turės tiek pat laiko atsakymams – po 30–60 sekundžių. Kiekvieną žaidimą sudarys keli turai po penkis klausimus. Užsiregistravus į žaidimą bus galima pateikti ir savo klausimų – geriausi iš jų bus užduoti per kitus žaidimus, o šių klausimų autoriams suteikti papildomi taškai.

Kiekvienos viktorinos nugalėtojai bus apdovanoti Vilniaus miesto įsteigtais prizais, o trijų visų žaidimų bendros įskaitos nugalėtojų lauks pagrindinis prizas – nakvynė su pusryčiais penkių žvaigždučių viešbutyje „Pacai”.

 

Kalėdinė nuotaika – kiekviename rajone

Sauliaus Žiūros nuotr.

Rūpindamiesi, kad šventinės nuotaikos šiemet nereikėtų ieškoti toli nuo namų, Vilniaus pažinimo platformos „Neakivaizdinis Vilnius” kūrėjai parengė visame mieste išsidėsčiusių kalėdinių eglučių sąrašą, o bendradarbiaudami su ekskursijų organizatoriais „Gatvės gyvos“ sukūrė specialų šventinį maršrutą „Kalėdinis Vilnius“ su audiogidu.

Kalėdinių eglučių sąraše galima rasti kiekvienoje seniūnijoje stovinčių šventinių dekoracijų vietas, informaciją apie papuošimus ir rekomendacijas, ką dar įdomaus galima atrasti netoliese. Kiekvienas Vilniaus rajonas pilnas įvairiausių istorijų ir netikėtų faktų, tad eglučių apžiūrėti išsiruošę miestiečiai galės geriau pažinti savo apylinkes. Vilniaus kalėdinių eglučių sąrašą su tiksliais adresais galima rasti interneto svetainėje Neakivaizdinisvilnius.lt.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Nemokamas maršrutas „Kalėdinis Vilnius“ su audiogidu lydės pro gražiausiai papuoštas Vilniaus senamiesčio aikštes ir gatveles. Keliautojai sužinos įdomių, netikėtų faktų apie Kalėdų istoriją ir neatsiejamus šios šventės simbolius, kai kuriuos pasakojimus papildys istorinės iliustracijos. Pavyzdžiui, bus galima sužinoti, kur  buvo papuošta pirmoji eglutė ir kaip ši tradicija pasiekė Lietuvą, kuri Vilniaus bažnyčia primena apie prakartėlės išradėją, koks šventasis laikomas Kalėdų senelio pirmtaku ir kur sostinėje galime jį sutikti.  Be to, audiogidas ragins miestiečius ne tik pasyviai klausyti, tačiau ir patiems įsitraukti – kai kuriose stotelėse pasigirs klausimai ar užduotys. „Kalėdinio Vilniaus” maršrutas driekiasi apie 3,5 km, jį įveikti bus galima per apytiksliai pusantros valandos.

Kalėdinį Vilniaus audiogidą galima rasti nemokamoje „Gatvės  gyvos” mobilioje programėlėje, pasiekiamoje per „Google Play” platformą, o netrukus ir „Apple” įrenginių „App Store”. Vilniečiai raginami keliauti po miestą tik laikantis visų karantino reikalavimų – tik su artimiausiais šeimos nariais, dėvint saugos priemones ir laikantis saugaus atstumo nuo kitų žmonių.

 

Restoraną – į namus

Restorano BALZAC kalėdinis namelis

Nors šiemet teks apsieiti be šventinių vakarienių mieste, restoranus bus galima pasikviesti į namus. Užsakydami šventinę vakarienę miestiečiai palaikytų šiuo metu nelengvus laikus išgyvenančius miesto restoranus. „Go Vilnius“ svetainėje patiekalus šventiniam stalui galima išsirinkti iš įvairių sostinės restoranų. Brandintą pyragą su džiovintais vaisiais, įdarytą karpį, „Napoleoną” ir kitus tradicinius bei šventinius patiekalus Kūčių, Kalėdų ir Naujųjų metų stalui siūlo tokie sostinės restoranai kaip „Narutis“, „Balzac“, „Grey“ ir kiti prie iniciatyvos artimiausiu metu prisijungsiantys restoranai.

mažiau

 

 

2020-12-10

Kviečiame balsuoti ir išsirinkti gražiausias šventinę nuotaiką sostinei dovanojančias vitrinas

daugiau

Šiandien, gruodžio 10 d. skelbiama konkurso „Vilniaus gražiausia kalėdinė vitrina 2020“ balsavimo pradžia. Savo balsą labiausiai sužavėjusiai šventiškai išpuoštai sostinės vitrinai galima dovanoti „Delfi“ naujienų svetainėje: https://www.delfi.lt/apps/graziausia-vitrina-2020/. Balsavimas vyks iki gruodžio 17 d. 12 val.

Nors dėl pandemijos šių metų šventinis laikotarpis gausus įvairių apribojimų, Vilniuje didelis dėmesys skirtas miesto puošybai, šviečiančioms dekoracijoms, bendruomenių kūrybiškumui ir originalioms alternatyvių Kalėdų idėjoms. Tad ir šiais metais toliau puoselėjame gražią tradiciją – rengiame konkursą „Vilniaus kalėdinė vitrina 2020“ ir džiaugiamės 25-iais išradingai savo vitrinas išpuošusiais ir turinčiais kuo nustebinti konkurso dalyviais.

Konkurse bus vertinamos sostinės gatvėse esančių lauko (eksterjero) vitrinų – į gatvę „išeinančių“ parduotuvių, kavinių, restoranų, įstaigų langai, durys, namų fasadai ir jų prieigos, kurie sukuria sąsają su gatvėje esančiais praeiviais, puošybos kūrybinės idėjos.

Šventines sostinės vitrinas atskirai vertins Vilniaus miesto savivaldybės sudaryta kompetetingų specialistų komisija ir atskirai vilniečiai bei miesto svečiai, elektroniniu būdu balsuosiantys „Delfi“ naujienų portale. Nugalėtojai bus skelbiami gruodžio 18-tąją.

Dėkodami už dalyvavimą konkurse, atitinkamai apdovanosime tris daugiausiai komisijos simpatijų surinkusias vitrinas ir vieną daugiausiai internetinių balsų surinkusią vitriną.

Konkursas „Vilniaus kalėdinė vitrina 2020“ yra socialinė akcija, kurios tikslas – dovanoti miestui šviesą ir didžiųjų švenčių laukimo džiaugsmą.

mažiau

 

 

2020-12-08

Vilnius kviečia švenčių laukti atsakingai: įžiebti Kalėdas balkonuose

daugiau

Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“ kartu su fotografu Adu Vasiliausku ir Vilniaus miesto savivaldybe inicijuoja projektą „Įžiebk Kalėdas balkone“ ir kviečia saugiai kurti šventinę atmosferą sau ir kaimynams – originaliai dekoruoti savo namų balkonus.

Projekto „Įžiebk Kalėdas balkone“ startą miesto meras Remigijus Šimašius paskelbė prie menininkės Jolitos Vaitkutės instaliacijos, sukurtos senamiesčio balkone, pro kurio kraštus veržiasi namuose „užsisėdėjusi“ žaliaskarė.

„Net ir karantino metu šventinės emocijos ir Kalėdos nėra atšauktos – jos tiesiog kitokios. Galime susikurti šventę net šioje situacijoje, laikydamiesi saugumo taisyklių, bet nevaržydami kūrybiškumo. Taip pat norime skatinti  bendrumo jausmą, įtraukti vilniečius į Kalėdų dekoracijų kūrimą viešose erdvėse, bet saugiu būdu, arčiau namų. Tikime, kad sostinės gyventojai prisijungs prie šios akcijos, nestokos originalumo, o balkonų puošimas taps smagiu šeimos užsiėmimu ir Advento laikotarpiu įkvėps šventinės nuotaikos“, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijos Šimašius.

Projektas prasidėjo menininkų kūriniais – balkoną Vilniaus senamiestyje savo sukurta instaliacija  papuošė menininkė J. Vaitkutė. Svečių namus „Jamaika“ šventiškai padabinusi menininkė sakė, kad idėją darbui įkvėpė šie neįprasti metai. 

„Norėjau sukurti kai ką keisto, kas žiūrovo viduje sujudintų įprastinį įsivaizdavimą apie tradicinius daiktus ir tradicines šventes. Nulinkusios eglės idėja gimė galvojant apie pasaulio ritmą sujaukusius 2020-ųjų įvykius. Instaliacijos viršuje pasodinau Lietuvoje visai nepažįstamą gyvūną – skujuotį. Dar pavasarį buvo nemažai svarstymų, kad galbūt būtent nuo jo visa ši situacija ir prasidėjo. Iš akių šviečiančiais spinduliais praeivius stebintis skujuotis čia simbolizuoja gamtos kaprizus, kurių mes negalime suvaldyti. Gamta yra gerokai galingesnė už žmogų ir turime su tuo susigyventi“, – apie savo kūrinį pasakojo J. Vaitkutė.

Balkonus papuošė ir daugiau žinomų menininkų bei kūrėjų, kurių darbai išsibarstė įvairiose sostinės vietose – nuo Žirmūnų iki Naujamiesčio ir kitų tolimiausių mikrorajonų. Tarp jų – pūkuotas ir rožinis Jurgos Marcinauskaitės balkonas, jau traukiantis praeivių žvilgsnius Pylimo gatvėje, Rūtos Karalytės ir Dovilės Lukoševičiūtės Kauno gatvėje esantis balkonas, apšviestas iliuziją sukuriančiais lazeriais, bei daug kitų netikėtų menininkų darbų.

Projekto organizatoriai kviečia vilniečius originaliai dekoruoti savo balkonus ir dalintis jų nuotraukomis. Dalyvių registraciją ir kitą reikalingą informaciją galima rasti svetainėje www.kaledosbalkonuose.lt.

Išpuoštus vilniečių balkonus drono pagalba įamžins projekto idėjos autorius fotografas Adas Vasiliauskas, o nuolat pildomas balkonų nuotraukas visi norintys galės stebėti projekto interneto svetainėje.

Ado Vasiliausko nuotraukų serija „Karantino portretai”, šiltai ir išradingai vaizdavusi namuose likusius vilniečius, pavasarį apskriejo ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį. Pasak fotografo, prisimindamas, kiek džiaugsmo žmonėms atnešdavo fotosesija dronu pavasarį, dabar, sugrįžus karantinui, nutarė dar kartą pasiūlyti vilniečiams į dabartinę situaciją pažvelgti kūrybiškai, o įdomiausius projektus ketina vėl užfiksuoti drono pagalba. 

„Kviečiu vilniečius susikurti šventę sau ir savo kaimynams: įžiebti Kalėdas balkone ir tapti rajono pažiba. Kūrybiškai papuoškite savo balkoną, terasą, namo kiemą arba langą ir parodykite, kad net pandemijos akivaizdoje galime saugiai švęsti, palaikyti vieni kitus ir kiek linksmiau pergyventi šį neįprastą laikotarpį. Išlaisvinkite savo fantaziją, apsidairykite, ką turite po ranka, neapsiribokite tradicinėmis priemonėmis,“ – prisijungti prie iniciatyvos kviečia projekto autorius A. Vasiliauskas. 

Įamžintos vilniečių balkonai, menininkų darbai ir patarimai, kaip puošti savo erdves, bus publikuojami projekto interneto svetainėje www.kaledosbalkonuose.lt . Kūrybiškiausi vilniečių balkonai dalyvaus konkurse – internetinio balsavimo portale LRT.lt pagalba skaitytojai nuspręs, kuris balkonas gruodžio 29 d. bus pripažintas kaip įdomiausias, gražiausias ir šventiškiausias visame Vilniuje. Konkurso nugalėtojui atiteks nakvynė dviem asmenims viešbutyje „Pacai“ su pusryčiais didžiajame balkone.

Daugiau infromacijos apie projektą: www.kaledosbalkonuose.lt

mažiau

 

 

2020-12-07

„Pasakų Kalėdos Vilniuje“ – kalėdiniai skaitymai kviečia šventinio laikotarpio vakarais pasidžiaugti gražiausiomis pasaulyje istorijomis

daugiau

Šiuo švenčių laukimo laikotarpiu, „Kalėdos sostinėje“ organizatoriai kviečia kas vakarą jaukiai burtis šeimos rate, įsijungti Delfi TV ir nuo gruodžio 7 d. keliauti po gražiausių istorijų pasaulį – klausytis kalėdinių skaitymų „Pasakų Kalėdos Vilniuje”.

„Kalėdos sostinėje“ organizatorius Vilniaus kultūros centras drauge su partneriais: Vilniaus miesto savivaldybe, Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka bei viena lankomiausių naujienų svetaine Lietuvoje Delfi organizuoja šventinį skaitymo projektą „Pasakų Kalėdos Vilniuje“ ir kviečia saugiai laukti Kalėdų namuose, leidžiant laiką su artimaisiais įdomiai ir naudingai – siūlo kiekvieną vakarą nuo gruodžio 7 d. iki sausio 6 d. 20 val. susitikti Delfi TV ir kartu su istorijas skaitančiais žinomais Lietuvoje žmonėmis pasidžiaugti nesenstančios klasikinės literatūros kūriniais.

Specialiai šiam projektui knygas bei jų ištraukas atrinko Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento specialistai.

Delfi TV žiūrovus kiekvieną vakarą jau žinomais ir niekada negirdėtų istorijų vingiais ves ir kiekvienai istorijai naujų spalvų suteiks, jas skaitantys visuomenėje žinomi  kultūros ir meno veikėjai. Apie mėgstamiausias vaikystės knygas papasakos aktorė Neringa Varnelytė, susitiksime su dainininku ir žurnalistu Marijonu Mikutavičiumi, aktorėmis Dalia Michelevičiūte, Ineta Stasiulyte, Ilona Balsyte, aktoriais Mantu Stonkumi ir Andriumi Bialobžeskiu, rašytoju Vytautu V. Landsbergiu, kunigu Ričardu Doveika, žurnaliste ir kulinarinių knygų autore Beata Nicholson ir kitais.

Knygų pagalba galime nukeliauti ten, kur dar niekada nebuvome, išgirsti tuos, kurių neturėjome galimybės sutikti. Ir visa tai pasiekiama vos atsivertus knygą. 

„Knygas pamėgau skaityti paauglystėje ir nuo tada knyga – mano ištikimas bendrakeleivis. Mano profesijos neatsiejama dalis taip pat yra knyga. Ir žinoma, dabar skaitau pasakas ir nuotykių bei pasaulio pažinimo knygas savo anūkams. Tai visiems dalyvaujantiems suteikia LABAI daug džiaugsmo!“, – džiaugiasi aktorius, teatro pedagogas, dainų autorius ir atlikėjas Gediminas Storpirštis.

Nors dauguma istorijų puikiai žinomos, net ir skaitomos daugybę kartų, jos vis tiek stebina ir iš naujo džiugina. Tėveliams tai dar viena galimybė su savo nuolat naujų pramogų ir užsiėmimų ieškančiomis atžalomis prasmingai bei kokybiškai praleisti laiką ir dalintis knygose surašyta išmintimi.

„Vilniaus kultūros centras jau ir anksčiau organizavo vaikų ir jaunimo skaitymo skatinimo projektus, kurie sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo ir palaikymo. Skaitymai vyko visą gruodžio mėnesį Katedros aikštėje: 2015 m.  – Kalėdų eglėje, o 2017 m. išskirtine šventine nuotaika spinduliuojančiame stikliniame kupole greta Kalėdų eglės. Pastarojo kalėdinių skaitymų „Šeimos pasaka” projekto metu įvyko 430 skaitymo seansų ir apsilankė beveik 13 tūkstančių įvairaus amžiaus lankytojų“, – sako „Kalėdos sostinėje“ organizatoriaus Vilniaus kultūros centro vadovas Paulius Jurgutis.

Šiais metais, dėl su karantinu susijusių apribojimų, sugrįžusiam projektui pasirinktas saugus formatas – skaitymai vyks nuotoliniu būdu.

Susitikime skaityti kas vakarą 20 val. nuo gruodžio 7 d. iki sausio 6 d.!

 

mažiau

 

 

2020-12-01

Jau veikia E. KALĖDŲ MIESTELIS ir virtualus Vilniaus Kalėdų eglės 3D turas

daugiau

Iki Kalėdų – 24 dienos. Metas saugiai pirkti dovanas neišėjus iš namų – Vilniaus e. Kalėdų miestelyje jau laukia beveik 200 el. parduotuvių, pasiruošusių pildyti įvairius kalėdinius norus. Koks Kalėdų miestelis be eglės – ją aplankyti padeda šiuolaikinės 3D technologijos: virtualaus turo metu galima ne tik pasivaikščioti aplink gražiausia Europoje tituluojamą Vilniaus eglę Katedros aikštėje, bet ir išvysti ne mažiau įspūdingą instaliacijos vidų. E. Kalėdų miestelis ir virtualus turas visų laukia www.kaledossostineje.lt svetainėje.

Kalėdų miestelio dalyviams iš įvairių Lietuvos kampelių neatlygintinai sukurta patogi erdvė, kurioje jie nuo gruodžio 1 dienos gali rodyti tai, ką per metus sukūrė visam šventiniam sezonui, siūlyti įsigyti originalių, daugiausia rankų darbo dovanų. Spalvingoje didžiausio visame Baltijos regione e. Kalėdų miestelio svetainėje, kaip buvo įprasta tradicinėje kalėdinėje mugėje, pirmiausia lankytojus pasitinka 7 ypatingi e. Kalėdų miestelio nameliai, kurie supdavo Kalėdų eglę. Jie padės patogiai išsirinkti dovanų pagal norus.

Kalėdų miestelyje laukia beveik 200 įvairių amatininkų, verslininkų, ūkininkų, menininkų ir kūrėjų, kurie savo el. parduotuvėse siūlo puošnių, šiltųs, saldžių, gurmaniškų, kvapnių, įdomių ir smagių dovanų kiekvieno skoniui.

„Mums tai bus pirmas kartas kalėdinėje mugėje ir dar vienas mažas stebuklas gyvenime, prie kurio prisidėjo žmona, vaikai, geri draugai. Esu jiems dėkingas ir nekantrauju pasidalyti savo ąžuolo gaminiais, kurie pirkėjų namuose kurs naują istoriją“, – galimybe dalyvauti virtualioje kalėdinėje mugėje džiaugiasi „OAK&Coziness“ kūrėjas Giedrius Juodis iš Utenos.

„Prekiauti internetu ir būti matomais visos Lietuvos rinkoje sudėtinga, nes yra daugybė kūrybingų žmonių. Turi būti išskirtinis, unikalus. Galimybė dalyvauti e. Kalėdų miestelyje – tai naujų emocijų kupinas iššūkis”, – sako antrus metus internetu rankų darbo natūralios odos ir akmenų papuošalais prekiaujanti Irena Trusienė iš „Stiliaus pakopos“.

Pasiūlymų įvairovė išties džiugina: rankų darbo papuošalai iš šilko, keramikos, gintaro ir natūralių akmenėlių, vardiniai juvelyriniai dirbiniai iš aukso ir sidabro, tradiciniai Kalėdomis kvepiantys advento vainikai, personalizuoti eglutės žaisliukai, rankomis megztos raštuotos kojinės, kailiais puošti velti paltai, karamele kvepiantys ledinukai ir meduoliai, tortai, uogienės ir medus, gurmaniški prieskoniai ir egzotiški džiovinti svirpliai, kvapniausios žvakės, aliejai, natūralios kosmetikos produktai, žaidimai ir dėlionės vaikams, muzikos gurmanų medžiojamos vinilo plokštelės ir instrumentai. O kur dar gausybė unikalių keramikos, medžio, tekstilės, popieriaus, porceliano ir keramikos dirbinių.

Neabejotinai, kiekvienas lankytojas e. Kalėdų miestelyje yra labai laukiamas, bus šiltai sutiktas ir saugiai aptarnautas.

Virtualus e. Kalėdų miestelis veiks nuo 2020 m. gruodžio 1 d. iki pat šventinio sezono pabaigos 2021 m. sausio 7 d.

Likime namuose, saugokime save bei aplinkinius ir pasitikime Kalėdas sveiki!

mažiau

 

 

2020-11-30

Vilnius kviečia verslą kartu puošti miestą Kalėdoms – prasidėjo registracija į tradicinį konkursą „Vilniaus kalėdinė vitrina 2020“

daugiau

Šios Kalėdos sostinėje bus šviesesnės ir jaukesnės: puoselėdama tradiciją, savivaldybė kviečia verslininkus, įstaigas prisidėti prie šventinės nuotaikos mieste kūrimo – puošti ne vien savo įstaigų vitrinas centre, bet ir atokiau įsikūrusių įstaigų langus ir aplinką, miesto erdves. Jau galima registruotis ir dalyvauti konkurse „Vilniaus kalėdinė vitrina 2020″, kurio prizinis fondas šiemet didesnis – 5000 eurų ir net 4 prizinės vietos.

„Jei sostinėje bus daugiau šviesos ir kerinčių papuošimų, širdyse bus daugiau džiugesio ir optimizmo. Pakili kalėdinė nuotaika tuo ir ypatinga, kad užkrečiama kaip juokas, ir yra neįtikėtinai sujungia visus. O šiuo metų laiku labiausiai trūksta ir reikia šviesias emocijas žadinančių įspūdžių ir bendrystės”, – šventiškai puošti vitrinas ir miestą kviečia vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

Konkurse „Vilniaus kalėdinė vitrina 2020″ bus vertinamos miesto (eksterjero) vitrinų (į gatvę „išeinantys” sostinės parduotuvių, kavinių, restoranų, įstaigų langai, durys, namų fasadai, kurie sukuria sąsają su gatvės praeiviais) įgyvendintos puošybos kūrybinės idėjos.

Šįmet konkurso organizatoriai už dalyvavimą konkurse ir kalėdinio Vilniaus veido kūrimą žada atsidėkoti dar dosnesnius prizais. Trims daugiausiai komisijos balų surinkusioms vitrinoms atiteks: I vieta – 1500 Eur, II vieta – 1200 Eur, III vieta – 800 Eur, o daugiausiai internetinio balsavimo balsų surinkusiai vitrinai – 1500 Eur.

Registracija į atvirą konkursą vyks iki gruodžio 8 d. vidurdienio svetainėje: https://www.kaledossostineje.lt/konkursas, taip pat iki gruodžio 8 d. lauksime konkurso dalyvių papuoštų miesto erdvių ir savo vitrinų nuotraukų el. paštu: registracija@kaledossostineje.lt

Išpuoštas Vilniaus vitrinas nuo gruodžio 10 d. iki gruodžio 17 d. vidurdienio vertins Vilniaus miesto savivaldybės sudaryta komisija ir vilniečiai bei miesto svečiai, elektroniniu būdu galės balsuoti vieno didžiausių Lietuvos internetinių naujienų portalo specialioje apklausos skiltyje. Nugalėtojai bus skelbiami gruodžio 18-tąją.

mažiau

 

 

2020-11-28

Vilniaus Katedros aikštėje nušvito siurreali Kalėdų eglė

daugiau

Sauliaus Žiūros nuotr.

Vilniaus Katedros aikštėje ką tik įžiebta pagrindinė šalies Kalėdų eglė. Šiemet ji – lyg siurrealistinis paveikslas, kurio transformacijos įtraukia ir pasakoja savitą kalėdinę istoriją. Netekusi Kalėdų miestelio draugijos, įspūdinga žaliaskarė pagrindinėje Lietuvos sostinės aikštėje – tarsi dėlionė išsiskleidusi erdvėje ir smalsiems žvilgsniams atvėrusi savo paslapčių kupinas valdas.

„Siurreali eglė – pačiu laiku, nes kai realybė tampa pernelyg dygliuota ir sudėtinga, išsigelbėjimas slypi mūsų visų kūrybiškume, vaizduotėje. Švęskime šias Kalėdas skirdami jas atradimams ir pažinimui.  Kai negali skirti pasimatymo mieste, skirk pasimatymą miestui. Kviečiu pasivaikščioti po išpuoštą sostinę, jos apylinkes, atrasti besikeičiančias, gražėjančias, dekoracijomis nušvitusias vietas. Ačiū visiems, kurie prisidedat kurdami kalėdinį Vilnių. Linkiu, kad šias Šv. Kalėdas sutiktume pirmiausia saugūs ir sveiki!” – įžiebęs sostinės Kalėdų eglę, vilniečius pasveikino Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Šių metų Kalėdų eglė Katedros aikštėje – moderni 26 m pločio ir 24 m aukščio kompozicija, kurios nuo centrinės dalies žaismingai atitrūkusias keturkampes dalis sujungus, gautųsi įprasta 12 m skersmens eglės figūra. Metalo konstrukcijų instaliaciją gaubia 6000 gyvų ir kvepiančių eglišakių, kuriuos puošia beveik 4 km dinamiškai spalvas keičiančių RGB girliandų, 800 vnt. sidabro spalvos žaisliukų bei 150 kvadratinių metrų spindinčių veidrodžių.

Žėrinti Kalėdų eglutė stebina ne tik išore, bet ir ne mažiau įspūdingu vidumi. Erdvinis eglės konstrukcijų išdėstymas atveria kelias veidrodžiais spindinčias erdves, o instaliacijos viduje laukia visiškai priešingu nei išorėje įvaizdžiu žavinti staigmena. Čia pasitinka klasikinė, senovinėmis puošmenomis: kankorėžiais ir žibintais išdabinta gyva eglutė, kuri užburia jaukių Kalėdų namuose atmosfera ir lyg kelionėje laiku nukelia šimtmetį atgalios, primindama senąsias tradicijas.

Sauliaus Žiūros nuotr.

„Panašios eglutės idėją nešiojausi kelis metus, tik ji laukė tinkamo meto išsiskleisti ir būti pristatyta visuomenei. Įvairiose srityse ryškiomis transformacijomis pažymėti šie metai, kiek primenantys prieš šimtą metų kilusį siurrealizmą, nejučiomis įtakojo kūrybinius procesus ir pažadino norą keisti sostinės eglės formą bei sukurti nenuspėjamą – šiuolaikišką ir tuo pačiu autentišką kalėdinės eglės instaliaciją. Šių metų žaliaskarė kitokia nei jos pirmtakės – ji transformavosi ir „išėjo” už savo ribų. Eglės koncepcija atspindi šiuolaikinių technologijų progresą, pokyčius visuomenėje, žmonių skirtumus, judėjimą, miestų gyvenimą ir plėtrą bei Vilnių išryškina, kaip šiuolaikišką ir dinamišką miestą”, – pasakoja „Švenčių studija” atstovas, Kalėdų eglės autorius Dominykas Koncevičius.

25 skirtingų sričių specialistų komanda beveik pusmetį užtruko šios neįprastos eglutės techninių sprendimų paieškose, gamybos bei pasiruošimo darbuose. Jos montavimas, kuriuo rūpinosi 10 žmonių, užtruko beveik 2 savaites.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Prie sostinės Kalėdų eglės apšvietimo šiais metais prisideda ir kavos gamintoja „Paulig” kartu su atsinaujinančios energetikos įmone „Green Genius” jau ketvirtus metus Lietuvoje įgyvendinantys tvarios energijos iniciatyvą, kurios metu iš didžiųjų sostinės verslo ir prekybos centrų renkami kavos tirščiai biodujų jėgainėje perdirbami į aplinkai draugišką elektros energiją. Sostinės Kalėdų eglutei apšviesti viso šventinio laikotarpio metu reikės daugiau nei 21 t arba daugiau nei 2,1 mln. kavos puodelių tirščių, kurie virs tvaria elektra.

Kalėdų eglė šventinę nuotaiką miestui dovanos iki sausio 7 d.

Spindinti Kalėdų eglutė papuoš ir Vilniaus senamiestį – gruodžio 5 d., šeštadienį nušvis Rotušės aikštėje.

Nors kasmet Kalėdų eglutę supančio tradicinio Kalėdų miestelio Katedros aikštėje šįmet nėra, „Kalėdos sostinėje” organizatoriai kviečia išsirinkti dovanas iš daugybės siūlomų gėrybių virtualioje kalėdinėje mugėje – E. Kalėdų miestelis, kuris lankytojų lauks nuo gruodžio 1 d. www.kaledossostineje.lt

Vilniečiai ir miesto svečiai, atvykę pasigrožėti Kalėdų egle, kaip ir kitose viešose erdvėse, kviečiami elgtis atsakingai – dėvėti veido kaukes bei laikytis saugaus tarpusavio atstumo.

Vilnius kviečia saugoti save ir aplinkinius, pasitikti šventes optimistiškai ir jaukiai arčiau namų!

mažiau

 

 

2020-11-27

Vilniaus Eglės įžiebimą šeštadienį stebėsime per televiziją

daugiau

Jau rytoj į Vilnių sugrįš Kalėdų dvasia. Šeštadienio vakare 17.30 val. susitiksime prie televizijos ekranų ir TV3 kanalu stebėsime nušvintančią sostinės Kalėdų eglutę.

Kadangi dėl pandemijos gyvi renginiai mieste nėra organizuojami, šiais metais tradicinės Vilniaus Kalėdų eglės įžiebimo šventės Katedros aikštėje nebus. Šeštadienio vakare Katedros aikštėje bus tylu. Šventė persikelia į televiziją, kur šventinės TV3 transliacijos metu bus paskelbta kalėdinio sezono sostinėje pradžia.

Nors visiems labai maga žinoti, kokia bus šių metų Kalėdų eglė, kaip ir kasmet, lyg stebuklo laukimas – tai ypatinga staigmena, kurią „Kalėdos sostinėje” organizatoriai saugo iki paskutinės akimirkos.

Magiškoje šventėje per TV3 žiūrovus pirmiausia pasitiks elnias Mindaugas Stasiulis  ir fėja Renata Šakalytė. Kartu su visais artėjančiomis gražiausiomis metų šventėmis džiaugsis ir papasakos, kokiomis nuotaikomis Kalėdų laukia Antanas Juknevičius ir Martina Žimkutė, Viktoro ir Živilės Diawarų bei Nerijaus ir Agnės Juškų šeimos. Smagiais ir šiltais pasirodymais džiugins ir judins Vidas Bareikis, grupė G&G Sindikatas, Inga Jankauskaitė, Justė Arlauskaitė – Jazzu, Jurijus Veklenko. Ir, žinoma, kokia žiemos šventė be Kalėdų Senelio!

Džiugią naujieną Vilniui ir Lietuvai paskelbs ir įspūdingą sostinės žaliaskarę įžiebs – Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Sostinė nušvis Kalėdomis!

Vilniaus miesto savivaldybė kviečia šeštadienio vakare nevažiuoti į tuščią Katedros aikštę, likti namuose ir pagrindinės šalies eglės įžiebimą nuo 17.30 val. saugiai stebėti namuose, per televizijos ekranus.

Kadangi šįmet Katedros aikštėje nevyks eglės įžiebimo renginys, nemokamas viešasis transportas šią dieną taip pat šiemet nenumatytas. Taip siekiama paskatinti žmones likti saugioje namų aplinkoje, nesibūriuoti ir nerizikuoti savo bei aplinkinių sveikata. 

Vilnius kviečia saugoti save ir aplinkinius, pasitikti šventes optimistiškai ir jaukiai arčiau namų!

mažiau

 

 

2020-11-12

„Kalėdos sostinėje“ siūlo tradicinio „Kalėdų miestelio“ alternatyvą – kviečia verslininkus registruotis į E. KALĖDŲ MIESTELIS

daugiau

Priėmus sprendimą atšaukti tradicinius Kalėdų miestelius Vilniaus Katedros ir Rotušės aikštėse bei Kalėdinį dizaino skverą Vinco Kudirkos aikštėje, šiais metais „Kalėdos sostinėje” organizatoriai verslininkams, amatininkams, menininkams bei originalių dovanų kūrėjams siūlo dalyvauti alternatyviame Kalėdų miestelyje – E. KALĖDŲ MIESTELIS, ir apie savo elektronines paslaugas bei prekes skelbti www.kaledossostineje.lt svetainėje.

„Kalėdos sostinėje” E. Kalėdų miestelyje galima bus saugiai pasidairyti ir išsirinkti kalėdines dovanas nekeliant kojos iš namų. Tai puiki abipusiai naudingų mainų galimybė visiems – tiek verslininkams, kurie visus metus ruošėsi šventiniam sezonui, tiek dovanų tradicinėse kalėdinėse mugėse ieškantiems lankytojams.

Specialioje www.kaledossostineje.lt svetainės skiltyje E. KALĖDŲ MIESTELIS bus pateiktas prekybininkų sąrašas bei nuorodos į jų svetaines, kur kiekvienas lankytojas turės iš ko pasirinkti ir bus šiltai ir saugiai aptarnautas.

 

Virtualus E. Kalėdų miestelis veiks nuo 2020 m. gruodžio 1 d. iki pat šventinio sezono pabaigos 2021 m. sausio 7 d.

 

E. Kalėdų miestelio organizatoriai, siekdami užtikrinti prekių įvairovę, originalumą, atitikimą šventinio laikotarpio stilistikai ir lankytojų lūkesčiams, iki 2020 m. lapkričio 20 d. kviečia teikti paraiškas atrankai visus, kurie nori pasiūlyti originalius, išskirtinius, kokybiškus produktus ir (ar) prekes E. Kalėdų miestelio lankytojams.

Užpildyti elektroninę dalyvio paraiškos anketą galima www.kaledossostineje.lt svetainėje, meniu skiltyje E. KALĖDŲ MIESTELIS: https://www.kaledossostineje.lt/e-kaledu-miestelis/

Organizatorius pasilieka teisę spręsti ir atrinkti tuos prekybininkus, kurie jo manymu atitinka organizuojamos mugės koncepciją ir iki 2020 m. lapkričio 26 d. informuoti visus dalyvius, kurie pateko ir kurie nepateko į E. Kalėdų miestelį.

 

Daugiau informacijos:  el.p. ekaledumiestelis@kaledossostineje.lt

mažiau

 

 

2020-11-10

Šiemet „Kalėdos sostinėje“ vyks kitaip: šviesesnės, arčiau namų ir su alternatyviom idėjom 

daugiau

2020-ųjų „Kalėdos sostinėje” dėl pandemijos bus kitokios – mažiau būriavimosi, bet daugiau šviesos ir papuošimų visame mieste. Atsvara visus ribojančiai realybei bus didžiulis dėmesys Vilniaus puošybai, šviesos dekoracijoms, bendruomenių kūrybiškumui ir pastarosiomis dienomis vis gimstančioms originalioms alternatyvių Kalėdų idėjoms. Vilniečiai dar per pirmąją koronaviruso bangą parodė, jog sugeba susitelkti pačiu sudėtingiausiu laikmečiu ir įjungia visą savo kūrybiškumą. Kalėdos sostinėje bus išties šviesesnės, arčiau namų ir pasiūlys įvairių alternatyvų.

Nors Vilnius įvairiems Kalėdų scenarijams ruošėsi dar nuo vasaros ir buvo galvojama apie eglės įžiebimo – koncerto kitokius formatus, tačiau augant atvejų skaičiui šalyje, tenka imtis dar rimtesnių priemonių gyventojų saugumui užtikrinti. Atsižvelgus į naujausias pasaulio bei Lietuvos visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijas, kitų užsienio šalių Kalėdinių miestelių organizatorių analogiškus sprendimus, savivaldybei ir projekto „Kalėdos sostinėje” organizatoriams teko priimti vieną sunkiausių per visą žiemos švenčių istoriją sprendimą – siekiant užtikrinti vilniečių saugumą ir sveikatą mases žmonių suburiančius tradicinius renginius ir muges teko atšaukti: atsisakyti Kalėdinės 3D pasakos, Kalėdų traukinuko, Kalėdų miestelių, Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės, Kalėdinio dizaino skvero – visi jie sutraukdavo tūkstantines minias žmonių, kur kontroliuoti atstumų laikymąsi būtų itin sudėtinga, be to, didžioji dalis renginių apskritai yra laikinai uždrausti. 

Visa tai pakeis šventiškai nuteikiantys pasivaikščiojimai po gražiai išpuoštą Vilnių ir alternatyvios idėjos, į kurias jau įsitraukė ne vienas menininkas, aktyvios bendruomenės, ir visa tai miestas pristatys dar iki eglių įžiebimo mieste.  

„Išbūkime atsakingai šį karantiną, kad sveiki pasitiktume Šv. Kalėdas sostinėje, kurios šiemet bus dar šviesesnės, dvasingesnės, labiau suartinančios. Esamomis aplinkybėmis būtų neatsakinga tęsti masinančius renginius, kai neturi galimybės užtikrinti  atstumų laikymosi ar kitų reikalavimų.  Turime būti ryžtingi, nes žmonių sveikata ir saugumas mums yra pagrindinis prioritetas“, – sako Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.  

Daugiau šviesos dekoracijų – saugiems pasivaikščiojimams po kalėdinį Vilnių 

Vilniečių lauks daug šventinių papuošimų visame mieste – nušvis ne tik Senamiestis ir centras, kur bus išpuoštos Katedros ir Rotušės eglės, Lukiškių aikštės medžių masyvai, Odminių skvero medžių lajos, Šventaragio slėnio centrinė dalis, Vingio parko prieigos nuo Čiurlionio gatvės, bet ir atokiau nutolusių rajonų erdvės arčiau namų: rajonuose bus daugiau šviesos dekoracijų, bus įžiebtos bendruomenių eglės, šviesomis tarpusavy varžysis kvartalai, namai, vitrinos, kur bus smagu pasivaikščioti ir grožėtis drauge su artimiausiais žmonėmis, laikantis visų rekomendacijų ir saugių atstumų.  

Pirmąkart „Kalėdų sostinėje” gatvių puošybą išsirinko ir patys vilniečiai 

Vilniaus miesto savivaldybė šiemet pirmąkart buvo paskelbusi konkursą šventinės gatvių puošybos profesionalams, kuriame renkant laimėtoją buvo skaičiuojami ir visuomenės apklausos balsai, lėmę 50 proc. galutinio įvertinimo. Gyventojai savo balsus galėjo atiduoti specialiai tam sukurtoje internetinėje platformoje 15min.lt tinklapyje. 

Konkursą laimėjusiai įmonei vilniečiai atidavė net 9126 balsų. Vilniečių ir komisijos sprendimu, konkursą laimėjusi UAB „Adam Decolight” naujai šventiškai  išpuoš: Gedimino pr., Konstitucijos pr., Rotušės a., Vokiečių g., Vrublevskio g., Šventaragio g., Pilies g., Stiklių g., Aušros Vartų gatvė nuo Šv. Teresės bažnyčios iki Aušros Vartų koplyčios, Aušros Vartų gatvė ties Basanavičiaus paminklu, Gariūnų g. (nuo Gariūnų turgaus iki tilto per Nerį), Savanorių pr., Ukmergės g. (nuo Tarandės g. iki šviesoforo ties M. Lietuvio g.), Molėtų pl. (nuo Skersinės g. iki Mokslininkų g.), Nemenčinės pl. (nuo Svajonių g. iki O. Milašiaus g.), Dariaus ir Girėno g. (nuo Eišiškių pl. iki Kapsų g.) bei Galvės g. (nuo Žarijų g. iki Kirtimų g.). Metams tam skirta daugiau kaip 179 tūkst. Eur.  Puošybos konkursą įmonė laimėjo trejiems metams.

Eglės įžiebimą transliuos televizija

Žiemos švenčių sezono pradžią Vilnius skelbs lapkričio 28 d., TV3 transliacijos metu, kai bus įžiebta pagrindinė Lietuvos eglė Katedros aikštėje. Tradiciškai, eglės puošybos idėja nebus atskleista iki pat iškilmingo momento, kurį  visi išvys ekranuose, jaukioje ir saugioje savo namų aplinkoje. O gruodžio 5 d. nušvis ir antroji eglė Rotušės aikštėje. Pasivaikščioti po miestą nesibūriuojant ir saugiai grožintis žaliaskarėmis bus galima iki pat sausio 7 d. 

Kalėdiniai renginiai ir kelionės atšaukiamos visame pasaulyje 

Susirūpinimas dėl COVID-19 jaučiamas visame pasaulyje ir Vilnius, atšaukdamas masinius susibūrimus ir muges čia neišsiskiria. Daugelyje Europos didmiesčių masiškai atšaukiami ilgai planuoti renginiai: kalėdinės mugės, karnavalai, eitynės, eglių įžiebimo šventės bei įvairūs pasirodymai. Seniausias Kalėdų šventimo tradicijas turinčios šalys šįmet skausmingai, bet ryžtingai nusprendė susilaikyti ir nusižengti amžius puoselėjamai tradicijai – organizuoti kalėdines muges. Atšaukiamos dauguma tradicinių mugių Niurnberge, Starsbūre, Berlyne, Hamburge, Frankfurte, Kelne, Londone, Lione, Paryžiuje, Liuksemburge, Prahoje, Birmingeme, Jorke, Čikagoje, Niujorke, Bostone, taip pat ir kaimyniniame Taline.  

Oficialiai paskelbta, jog pirmą kartą nuo 1982 m. atšaukta seniausia Jungtinės Karalystės Linkolno kalėdinė mugė, garsiausios pasaulyje Niurnbergo, Strasbūro bei Paryžiaus Eliziejaus laukų kalėdinės mugės. Frankfurto stiliaus Birmingemo kalėdinė mugė, kuri per pastaruosius kelerius metus pritraukdavo daugiau nei 5 milijonus lankytojų, buvo atšaukta dar rugsėjo mėnesį. Nevyks jauki Naujųjų metų šventė „Winter Wonderland“ Haid parke Londone ir t.t.   

„Tradicinių renginių atšaukimas – liūdna žinia tiems, kas jas ilgai planavo, organizavo ir investavo, tačiau „Kalėdas sostinėje“ mes paversime kitokia šventimo forma, grįšime su spalvinga naujų idėjų ir pasiūlymų programa, o svarbiausia – visi dabar turime pasistengti, kad atlaikius antrą bangą ji ir būtų paskutinė, kad gyvybė grįžtų į miesto gyvenimą ir daugelį suplanuotų ir jau sukurtų šaunių projektų mes galėtume įgyvendinti kitą žiemą“, – žada „Kalėdos sostinėje“ organizatoriaus Vilniaus kultūros centro vadovas Paulius Jurgutis.  

Neilgai trukus bus paskelbta ir keletas konkursų verslui bei gyventojams, kurie kvies šventiškai pasipuošti įstaigas, įmones, gyvenamąją aplinką, langus ir drauge su savivaldybe kurti šventišką nuotaiką mieste. Šįmet konkurso organizatoriai už dalyvavimą konkursuose žada atsidėkoti dosniais prizais. 

Vilnius kviečia pasitikti šventes jaukiai, arčiau namų ir optimistiškai – kūrybiškumas yra galinga jėga. Saugokime vieni kitus, kad Kalėdų sulauktume sveiki. 

Šventiniam miesto papuošimui, eglei ir kitoms alternatyvioms švenčių idėjoms iš viso miestas šiais metais skirs apie 280 tūkst. Eur. 

mažiau

 

 

2020-09-09

Gatvių puošybos profesionalai kviečiami siūlyti kalėdinio Vilniaus gatvių dekoracijų idėjas

daugiau

Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė konkursą šventinės gatvių puošybos profesionalams, kuriuos iki rugsėjo 21 d. kviečia siūlyti idėjas, kaip papuošti miestą per artėjančias žiemos šventes. Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga šviečiančiomis kalėdinių motyvų dekoracijomis bus puošiamos ne tik centrinės Vilniaus miesto gatvės, bet ir nuo centro nutolusios svarbesnės miesto arterijos: Gedimino pr., Konstitucijos pr., Rotušės a., Vokiečių g., Vrublevskio g., Šventaragio g., Pilies g., Stiklių g., Aušros Vartų gatvė nuo Šv. Teresės bažnyčios iki Aušros Vartų koplyčios, Aušros Vartų gatvė ties Basanavičiaus paminklu, Gariūnų g. (Gariūnų turgaus iki tilto per Nerį), Savanorių pr. (nuo Vaduvos g. iki Vaduvos g.), Ukmergės g. (nuo Tarandės g. iki šviesoforo ties M. Lietuvio g.), Molėtų pl. (nuo Skersinės g. iki Mokslininkų g.), Nemenčinės pl. (nuo Svajonių g. iki O. Milašiaus g.), Dariaus ir Girėno g. (nuo Eišiškių pl. iki Kapsų g.) bei Galvės g. (nuo Žarijų g. iki Kirtimų g.).

Vilniaus miesto savivaldybė kviečia miesto puošyba užsiimančias įmones jau dabar aktyviai dalyvauti viešajame konkurse.

Visos konkurso sąlygos skelbiamos viešai interneto puslapyje: https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/Notice/Details/2020-603820

Kontaktai pasiteiravimui: Zita Spruogienė, telefonas: +370 5  211 2440, el. paštas: zita.spruogiene@vilnius.lt

mažiau

 

 

2020-09-08

Verslininkų paraiškų registracija dėl prekybos 2020 metų „Kalėdų miestelyje“ Katedros aikštėje – baigėsi

daugiau

Sauliaus Žiūros nuotr.

Siekdami užtikrinti aštuntus metus iš eilės vyksiančio „Kalėdų miestelio“ prekių įvairovę, originalumą, atitikimą šventinio laikotarpio stilistikai ir lankytojų lūkesčiams, kvietėme visus norinčius prekybininkus teikti PARAIŠKAS, kurie ketina šių metų „Kalėdų miestelio“ lankytojams pasiūlyti originalius, išskirtinius, kokybiškus produktus ir (ar) prekes bei paslaugas.

Užpildyti ir pateikti dalyvio PARAIŠKOS ANKETĄ, kaip ir kasmet galima buvo elektroniniu būdu svetainės kaledossostineje.lt specialioje skiltyje PARAIŠKA, šįmet – nuo liepos 31 d. iki rugsėjo 7 d.

Atkreipiame dėmesį, jog dėl riboto prekybos vietų „Kalėdų miestelyje“ skaičiaus, sudaryta speciali komisija gali atrinkti ne visus paraiškas pateikusius prekybininkus. Visi, kurie pateikė paraiškas, apie rezultatus planuojama bus informuoti iki 2020 m. spalio 1 d.

„Kalėdų miestelis“ Katedros aikštėje šiais metais planuojama vyks nuo 2020 m. lapkričio 28 d. iki 2021 m. sausio 7 d.

 

Kilus klausimams, prašome susisiekti tel. 8 657 51984, (8 5)  261 9557 arba  el.p. registracija@kaledossostineje.lt

mažiau

 

 

2020-07-31

Prekybininkai kviečiami ruoštis kalėdiniam sezonui – skelbiama paraiškų dėl prekybos 2020 metų „Kalėdų miestelyje“ Katedros aikštėje teikimo pradžia

daugiau

Ypatinga Kalėdų sostinėje tradicija tapusi ir užburiančia atmosfera garsėjanti erdvė Vilniaus širdyje – „Kalėdų miestelis“ Katedros aikštėje kasmet žiemos švenčių laikotarpiu vilioja aibe puikių kalėdinių gėrybių ir sulaukia daugybės vilniečių, Lietuvos ir užsienio svečių. Aštuntus metus iš eilės lankytojus džiuginantis „Kalėdų miestelis“ Katedros aikštėje šiais metais vyks nuo lapkričio 28 d. iki 2021 m. sausio 7 d.

Kalėdų mugės organizatoriai kviečia verslininkus ruoštis šventiniam laikotarpiui. Siekiant užtikrinti prekybos „Kalėdų miestelyje“ įvairovę, originalumą, atitikimą šventinio laikotarpio stilistikai ir lankytojų lūkesčiams, iki rugsėjo 7 d. kviečiami teikti paraiškas prekybininkai, kurie 2020 metų „Kalėdų miestelio“ lankytojams nori pasiūlyti originalius, išskirtinius, kokybiškus produktus ir (ar) prekes bei paslaugas.

Užpildyti dalyvio paraiškos anketą galima kaledossostineje.lt svetainės meniu skiltyje PARAIŠKA iki rugsėjo 7 d.

 

Daugiau informacijos dėl paraiškų teikimo el. paštu: registracija@kaledossostineje.lt

mažiau

Šiltų Kalėdų linki