Lapkričio, 2021

27LapkričioAll Day09SausioKALĖDŲ EGLĖ KATEDROS AIKŠTĖJE

Renginio informacija

Šventinio 2021 m. žiemos sezono pradžią Vilnius paskelbė lapkričio 27 d., kuomet buvo įžiebta „Kalėdos sostinėje“ ir visos Lietuvos Kalėdų simboliu tapusi –  eglė Katedros aikštėje. 

Vilniaus Kalėdų eglės įžiebimas šiemet vyko nuotoliniu būdu per LRT televiziją lapkričio 27 d., šeštadienį, nuo 19 val., kuomet žiūrovai išvydo nepaprastą, šventinėmis staigmenomis ir magija alsuojančią –  muzikinę Vilniaus Kalėdų eglės įžiebimo istoriją.

Kerinti ir tviskanti, dovanojanti baltą žiemą ir šviesią kalėdinę nuotaiką – tokia šių metų Vilniaus Kalėdų eglė Katedros aikštėje.

Eglės kūrėjus įkvėpė žiemiškos gamtos grožis, tikrų snaigių raštai, tad žvelgiant į nušvitusią eglę galima išvysti daugiau nei 1000 kartų išdidintų, įvairių dydžių ir raštų 96-ių snaigių sūkurį, baltus eglišakius ir veidrodinius paviršius. Eglutės siluetą paryškina ją apgaubusi šviesos girliandų skraistė, sukurianti sniego žėrėjimo efektą.

Viršūnėje suspindusi didžiulė – 6 metrų skersmens – Kalėdų žvaigždė žadina smalsumą, teikia viltį. Žvaigždės – nuo seno žmoniją intrigavę dangaus žiburiai, grožio ir amžinybės simboliai. Padedami jų klajokliai ir jūreiviai kadaise rasdavo kelią į namus, o filosofai ir poetai apdainuodavo, mąstydami apie amžinybę ir būtį. Šį simbolį taip pat įprasta sieti su laime ir sėkme, o krikščioniškajame pasaulyje – su bibliniu pasakojimu apie žvaigždę, parodžiusią kelią trims išminčiams.

 

Pasivaikščioti po šventinę sostinę ir grožėtis įspūdinga Kalėdų egle Katedros aikštėje galima bus iki pat 2022 m. sausio 9 d.

***

„Kalėdos sostinėje“ kviečia vilniečius ir miesto svečius šventinėmis pramogomis mėgautis ir Kalėdų sostine grožėtis atsakingai. Siekiant užtikrinti visų saugumą, prašome mažiau būriuotis, laikytis saugaus atstumo, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines veido kaukes.

Vilnius linki džiugaus ir šviesaus Kalėdų laukimo meto!

Iškleisti

Data ir laikas

Lapkričio 27 (Šeštadienis) - Sausio 9 (Sekmadienis)

Renginio vieta

Katedros aikštė

X