ŽINIASKLAIDAI

2020-11-12

Sostinės Kalėdų miesteliai šiemet keliasi į internetą – verslininkai kviečiami registruotis į E-KALĖDŲ MIESTELIS

daugiau

Kalėdų miesteliai šiemet iš Vilniaus Katedros ir Rotušės aikščių ar Dizaino skvero žiemos švenčių metu persikels į elektroninę erdvę – Vilnius kviečia verslininkus jau dabar registruotis į E-KALĖDŲ MIESTELĮ, kad savo dovanas, suvenyrus ir paslaugas galėtų skelbti www.kaledossostineje.lt  Dar daug kitų įdomių alternatyvų gruodį taip pat bus galima rasti virtualioje erdvėje.

Sauliaus Žiūros nuotr.

„Šiemet tokie jau metai, kai įprastoms miestą džiuginančioms veikloms reikia ieškoti alternatyvų. Vasarą meno kūrinius iš galerijų iškėlėme po atviru dangumi į akciją „Menas be stogo“, žiemą Kalėdų miestelius dėl saugumo keliame į internetą – nors emocija ir nebus ta pati, tačiau tai bent dalinai kompensuos pandemijos sukurtus ribojimus ir leis vilniečiams pasidžiaugti įdomiomis kalėdinėmis dovanomis“, –  sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

E-Kalėdų miestelyje kiekvienas galės nekeldamas kojos iš namų apsipirkti saugiai ir patogiai. Tai bus puiki abipusiai naudingų mainų galimybė visiems – ir verslininkams, kurie visus metus ruošėsi šventiniam sezonui, ir įpratusiems ieškoti dovanų tradicinėse kalėdinėse mugėse.

Specialioje www.kaledossostineje.lt svetainės skiltyje E-KALĖDŲ MIESTELIS bus pateiktas prekybininkų sąrašas bei nuorodos į jų svetaines, kur kiekvienas lankytojas turės iš ko pasirinkti ir bus šiltai ir saugiai aptarnautas.

Virtualus E-Kalėdų miestelis veiks nuo 2020 m. gruodžio 1 d. iki pat šventinio sezono pabaigos 2021 m. sausio 7 d.

Sauliaus Žiūros nuotr.

E-Kalėdų miestelio organizatoriai, norėdami užtikrinti prekių įvairovę, originalumą, atitikimą šventinio laikotarpio stilistikai ir lankytojų lūkesčiams, iki 2020 m. lapkričio 20 d. kviečia teikti paraiškas atrankai visus, kurie nori pasiūlyti originalius, išskirtinius, kokybiškus produktus ir (ar) prekes E-Kalėdų miestelio lankytojams.

Užpildyti elektroninę dalyvio paraiškos anketą galima www.kaledossostineje.lt svetainėje, meniu skiltyje E-KALĖDŲ MIESTELIS: https://www.kaledossostineje.lt/e-kaledu-miestelis/

Organizatorius pasilieka teisę spręsti ir atrinkti tuos prekybininkus, kurie jo manymu atitinka organizuojamos mugės koncepciją. Iki 2020 m. lapkričio 26 d. informuosime visus dalyvius, kurie pateko ir kurie nepateko į E-Kalėdų miestelį.

Daugiau informacijos:  el. p. ekaledumiestelis@kaledossostineje.lt 

 

mažiau

 

 

2020-11-10

Šiemet „Kalėdos sostinėje“ vyks kitaip: šviesesnės, arčiau namų ir su alternatyviom idėjom 

daugiau

2020-ųjų „Kalėdos sostinėje” dėl pandemijos bus kitokios – mažiau būriavimosi, bet daugiau šviesos ir papuošimų visame mieste. Atsvara visus ribojančiai realybei bus didžiulis dėmesys Vilniaus puošybai, šviesos dekoracijoms, bendruomenių kūrybiškumui ir pastarosiomis dienomis vis gimstančioms originalioms alternatyvių Kalėdų idėjoms. Vilniečiai dar per pirmąją koronaviruso bangą parodė, jog sugeba susitelkti pačiu sudėtingiausiu laikmečiu ir įjungia visą savo kūrybiškumą. Kalėdos sostinėje bus išties šviesesnės, arčiau namų ir pasiūlys įvairių alternatyvų.

Nors Vilnius įvairiems Kalėdų scenarijams ruošėsi dar nuo vasaros ir buvo galvojama apie eglės įžiebimo – koncerto kitokius formatus, tačiau augant atvejų skaičiui šalyje, tenka imtis dar rimtesnių priemonių gyventojų saugumui užtikrinti. Atsižvelgus į naujausias pasaulio bei Lietuvos visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijas, kitų užsienio šalių Kalėdinių miestelių organizatorių analogiškus sprendimus, savivaldybei ir projekto „Kalėdos sostinėje” organizatoriams teko priimti vieną sunkiausių per visą žiemos švenčių istoriją sprendimą – siekiant užtikrinti vilniečių saugumą ir sveikatą mases žmonių suburiančius tradicinius renginius ir muges teko atšaukti: atsisakyti Kalėdinės 3D pasakos, Kalėdų traukinuko, Kalėdų miestelių, Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės, Kalėdinio dizaino skvero – visi jie sutraukdavo tūkstantines minias žmonių, kur kontroliuoti atstumų laikymąsi būtų itin sudėtinga, be to, didžioji dalis renginių apskritai yra laikinai uždrausti. 

Visa tai pakeis šventiškai nuteikiantys pasivaikščiojimai po gražiai išpuoštą Vilnių ir alternatyvios idėjos, į kurias jau įsitraukė ne vienas menininkas, aktyvios bendruomenės, ir visa tai miestas pristatys dar iki eglių įžiebimo mieste.  

„Išbūkime atsakingai šį karantiną, kad sveiki pasitiktume Šv. Kalėdas sostinėje, kurios šiemet bus dar šviesesnės, dvasingesnės, labiau suartinančios. Esamomis aplinkybėmis būtų neatsakinga tęsti masinančius renginius, kai neturi galimybės užtikrinti  atstumų laikymosi ar kitų reikalavimų.  Turime būti ryžtingi, nes žmonių sveikata ir saugumas mums yra pagrindinis prioritetas“, – sako Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.  

Daugiau šviesos dekoracijų – saugiems pasivaikščiojimams po kalėdinį Vilnių 

Vilniečių lauks daug šventinių papuošimų visame mieste – nušvis ne tik Senamiestis ir centras, kur bus išpuoštos Katedros ir Rotušės eglės, Lukiškių aikštės medžių masyvai, Odminių skvero medžių lajos, Šventaragio slėnio centrinė dalis, Vingio parko prieigos nuo Čiurlionio gatvės, bet ir atokiau nutolusių rajonų erdvės arčiau namų: rajonuose bus daugiau šviesos dekoracijų, bus įžiebtos bendruomenių eglės, šviesomis tarpusavy varžysis kvartalai, namai, vitrinos, kur bus smagu pasivaikščioti ir grožėtis drauge su artimiausiais žmonėmis, laikantis visų rekomendacijų ir saugių atstumų.  

Pirmąkart „Kalėdų sostinėje” gatvių puošybą išsirinko ir patys vilniečiai 

Vilniaus miesto savivaldybė šiemet pirmąkart buvo paskelbusi konkursą šventinės gatvių puošybos profesionalams, kuriame renkant laimėtoją buvo skaičiuojami ir visuomenės apklausos balsai, lėmę 50 proc. galutinio įvertinimo. Gyventojai savo balsus galėjo atiduoti specialiai tam sukurtoje internetinėje platformoje 15min.lt tinklapyje. 

Konkursą laimėjusiai įmonei vilniečiai atidavė net 9126 balsų. Vilniečių ir komisijos sprendimu, konkursą laimėjusi UAB „Adam Decolight” naujai šventiškai  išpuoš: Gedimino pr., Konstitucijos pr., Rotušės a., Vokiečių g., Vrublevskio g., Šventaragio g., Pilies g., Stiklių g., Aušros Vartų gatvė nuo Šv. Teresės bažnyčios iki Aušros Vartų koplyčios, Aušros Vartų gatvė ties Basanavičiaus paminklu, Gariūnų g. (nuo Gariūnų turgaus iki tilto per Nerį), Savanorių pr., Ukmergės g. (nuo Tarandės g. iki šviesoforo ties M. Lietuvio g.), Molėtų pl. (nuo Skersinės g. iki Mokslininkų g.), Nemenčinės pl. (nuo Svajonių g. iki O. Milašiaus g.), Dariaus ir Girėno g. (nuo Eišiškių pl. iki Kapsų g.) bei Galvės g. (nuo Žarijų g. iki Kirtimų g.). Metams tam skirta daugiau kaip 179 tūkst. Eur.  Puošybos konkursą įmonė laimėjo trejiems metams.

Eglės įžiebimą transliuos televizija

Žiemos švenčių sezono pradžią Vilnius skelbs lapkričio 28 d., TV3 transliacijos metu, kai bus įžiebta pagrindinė Lietuvos eglė Katedros aikštėje. Tradiciškai, eglės puošybos idėja nebus atskleista iki pat iškilmingo momento, kurį  visi išvys ekranuose, jaukioje ir saugioje savo namų aplinkoje. O gruodžio 5 d. nušvis ir antroji eglė Rotušės aikštėje. Pasivaikščioti po miestą nesibūriuojant ir saugiai grožintis žaliaskarėmis bus galima iki pat sausio 7 d. 

Kalėdiniai renginiai ir kelionės atšaukiamos visame pasaulyje 

Susirūpinimas dėl COVID-19 jaučiamas visame pasaulyje ir Vilnius, atšaukdamas masinius susibūrimus ir muges čia neišsiskiria. Daugelyje Europos didmiesčių masiškai atšaukiami ilgai planuoti renginiai: kalėdinės mugės, karnavalai, eitynės, eglių įžiebimo šventės bei įvairūs pasirodymai. Seniausias Kalėdų šventimo tradicijas turinčios šalys šįmet skausmingai, bet ryžtingai nusprendė susilaikyti ir nusižengti amžius puoselėjamai tradicijai – organizuoti kalėdines muges. Atšaukiamos dauguma tradicinių mugių Niurnberge, Starsbūre, Berlyne, Hamburge, Frankfurte, Kelne, Londone, Lione, Paryžiuje, Liuksemburge, Prahoje, Birmingeme, Jorke, Čikagoje, Niujorke, Bostone, taip pat ir kaimyniniame Taline.  

Oficialiai paskelbta, jog pirmą kartą nuo 1982 m. atšaukta seniausia Jungtinės Karalystės Linkolno kalėdinė mugė, garsiausios pasaulyje Niurnbergo, Strasbūro bei Paryžiaus Eliziejaus laukų kalėdinės mugės. Frankfurto stiliaus Birmingemo kalėdinė mugė, kuri per pastaruosius kelerius metus pritraukdavo daugiau nei 5 milijonus lankytojų, buvo atšaukta dar rugsėjo mėnesį. Nevyks jauki Naujųjų metų šventė „Winter Wonderland” Haid parke Londone ir t.t.   

„Tradicinių renginių atšaukimas – liūdna žinia tiems, kas jas ilgai planavo, organizavo ir investavo, tačiau „Kalėdas sostinėje“ mes paversime kitokia šventimo forma, grįšime su spalvinga naujų idėjų ir pasiūlymų programa, o svarbiausia – visi dabar turime pasistengti, kad atlaikius antrą bangą ji ir būtų paskutinė, kad gyvybė grįžtų į miesto gyvenimą ir daugelį suplanuotų ir jau sukurtų šaunių projektų mes galėtume įgyvendinti kitą žiemą“, – žada „Kalėdos sostinėje“ organizatoriaus Vilniaus kultūros centro vadovas Paulius Jurgutis.  

Neilgai trukus bus paskelbta ir keletas konkursų verslui bei gyventojams, kurie kvies šventiškai pasipuošti įstaigas, įmones, gyvenamąją aplinką, langus ir drauge su savivaldybe kurti šventišką nuotaiką mieste. Šįmet konkurso organizatoriai už dalyvavimą konkursuose žada atsidėkoti dosniais prizais. 

Vilnius kviečia pasitikti šventes jaukiai, arčiau namų ir optimistiškai – kūrybiškumas yra galinga jėga. Saugokime vieni kitus, kad Kalėdų sulauktume sveiki. 

Šventiniam miesto papuošimui, eglei ir kitoms alternatyvioms švenčių idėjoms iš viso miestas šiais metais skirs apie 280 tūkst. Eur. 

mažiau

 

 

2020-07-31

Prekybininkai kviečiami teikti paraiškas dėl prekybos šių metų „Kalėdų miestelyje“ Katedros aikštėje

daugiau

Ypatinga Kalėdų sostinėje tradicija tapusi ir užburiančia atmosfera garsėjanti erdvė Vilniaus širdyje – „Kalėdų miestelis“ Katedros aikštėje kasmet žiemos švenčių laikotarpiu vilioja aibe puikių kalėdinių gėrybių ir sulaukia daugybės vilniečių, Lietuvos ir užsienio svečių. Aštuntus metus iš eilės lankytojus džiuginantis „Kalėdų miestelis“ Katedros aikštėje šiais metais vyks nuo lapkričio 28 d. iki 2021 m. sausio 7 d.

Kalėdų mugės organizatoriai kviečia verslininkus ruoštis šventiniam laikotarpiui. Siekiant užtikrinti prekybos „Kalėdų miestelyje“ įvairovę, originalumą, atitikimą šventinio laikotarpio stilistikai ir lankytojų lūkesčiams, iki rugsėjo 7 d. kviečiami teikti paraiškas prekybininkai, kurie 2020 metų „Kalėdų miestelio“ lankytojams nori pasiūlyti originalius, išskirtinius, kokybiškus produktus ir (ar) prekes bei paslaugas.

Užpildyti dalyvio paraiškos anketą galima kaledossostineje.lt svetainės meniu skiltyje PARAIŠKA iki rugsėjo 7 d.

Daugiau informacijos dėl paraiškų teikimo el. paštu: registracija@kaledossostineje.lt

mažiau

 

 

2020-01-10

„Kalėdos sostinėje 2019“ buvo išties karališkos – šventė daugiau nei 1 mln., išvydo 918 mln. užsienyje

daugiau

Greit prabėgusios 5 šventinės festivalio „Kalėdos sostinėje“ savaitės buvo išties karališkos – eglė karalienė tituluota gražiausia Europoje, sostinė įtraukta į Europos „Top 5“ ir į 25 pasaulio vietų, kur geriausia sutikti Kalėdas sąrašą. Renginių kupina žiemos šventė sulaukė daugiau nei milijono lankytojų, alternatyvųjį kalėdinį kiemą buvusio Lukiškių kalėjimo teritorijoje aplankė per 85 tūkst. žmonių.

„Be galo džiugu, kad sukaupta patirtis duoda lauktų vaisių – festivalis „Kalėdos sostinėje“, kuriame tradicijos dera su naujomis unikaliomis idėjomis, kuria įsimintiną šventę, garsina sostinę ir Lietuvą visame pasaulyje ir kasmet sulaukia vis daugiau svečių“, – sako „Kalėdos sostinėje“ projekto vadovas Paulius Jurgutis.

Vienu magiškiausių kalėdiniu Europos miestu pernai paskelbtas Vilnius šiemet dar labiau užkėlė savo kartelę – kiek daugiau nei 5 savaites trukusios „Kalėdos sostinėje 2019“ buvo neabejotinai ypatinga, įvairių renginių ir staigmenų kupina žiemos šventė nuo pat pirmos jos dienos.

Lapkričio 30-ąją Katedros aikštėje nušvitusi, mėlynos spalvos suknele ir sidabru spindinčiu baltu apsiaustu tarsi mantija pasipuošusi, Vilniaus Kalėdų eglė Karalienė tapo ne tik „Kalėdų sostinėje“, bet ir visos Lietuvos Kalėdų simboliu. Kasmet žavinti nauju įvaizdžiu, vėl ir vėl vilniečius, Lietuvą ir pasaulį stebinanti žaliaskarė šįmet tapo tikra pasaulio eglių karaliene.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Naujausiais duomenimis, 2019 metų Vilniaus Kalėdų eglutė užsienio žiniasklaidoje iš viso jau pasiekė 918 milijonų auditoriją. Didžiausia pasaulio transliuotoja BBC, kuri pasiekia daugiau nei 200 šalių ir kurios žinios transliuojamos 33 kalbomis, savo internetinio puslapio „Newsround“ rubrikoje pripažino, kad gražiausia eglė yra Vilniuje. Eglė Karalienė aplenkė net Niujorko Rokfelerio kalėdinę eglę, kuri šiais metais suspindo 3 mln. „Swarovski“ kristalų. Apie Vilniaus eglutę pranešė Kinijos valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“. Gruodžio 2-ąją savo feisbuko paskyroje „Fox News“ kanalas supažindino su papuošta Vilniaus Katedros aikšte ir šių metų eglute, kurios nuotraukos patiko daugiau nei 12 tūkst. sekėjų. Dar keli šimtai po nuotrauka paliko savo komentarą. Briuselyje įsikūręs kelionių planavimo tinklapis „European Best Destinations“, kuriame gražiausias egles rinko 14 tūkst. keliautojų iš 82 šalių, Vilniaus eglutę išrinko gražiausia Europoje. Mūsų sostinė įtraukta į Europos „Top 5“ ir į 25 pasaulio vietų, kur geriausia sutikti Kalėdas, sąrašą.

Sauliaus Žiūros nuotr.

„Remiantis ankstesnių metų tyrimų duomenimis, kalėdiniai renginiai ir Naujųjų metų sutikimo šventė padarė įtaką 61% turistų pasirenkant kelionę į Vilnių. Pernai per gruodžio mėnesį Vilniuje apsilankė daugiau nei 66 tūkst. turistų iš užsienio. Daugiausiai Vilniaus Kalėdų eglute ir šventiniais renginiais socialiniuose tinkluose domėjosi lietuviai bei artimiausios mums kaimynės – Baltarusija, Latvija, Lenkija, taip pat Didžioji Britanija, amerikiečiai ir italai. Užsienio žiniasklaida eglute pradėjo domėtis dar likus nemažai laiko iki jos įžiebimo. Jau spalio mėnesį Vilnius buvo pristatytas kaip destinacija Nr. 1, į kurią turi vykti keliautojai, norintys pamatyti gražiausią Europos Kalėdų eglę. Taigi, šįmet galime pasidžiaugti, jog šventiniu laikotarpiu sostinę aplankė dar daugiau – per 76 tūkst. užsienio svečių“, – sakė „Go Vinius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Kaip ir Katedros aikštė, sostinės senamiestis per šių metų šventes buvo žavus ir spindėjo ryškiai kaip niekada – Rotušės aikštėje jaukiai karaliavo ir miesto gyventojus bei svečius žavėjo ryškiomis miško uogomis pasidabinusi prašmatni Kalėdų eglutė ir trečius metus iš eilės paslaptingai švytintis ir daugiau nei 100 tūkst. lankytojų sulaukęs Kalėdų miestelis. Kalėdų miestelį Katedros aikštėje skaičiuojama, jog aplankė daugiau nei 500 tūkst. lankytojų.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Kalėdų dvasia ir gerais darbais garsėjančiame pirmame „Kalėdų sostinėje 2019“ renginyje – Tarptautinėje Kalėdų labdaros mugėje, kurioje dalyvavo 25 šalių atstovai, 5 tarptautinės mokyklos, buvo 40 stendų, apsilankė per 5 tūkst. svečių, kurių dėka buvo surinkta 110 tūkst. eurų. Šios lėšos, kaip ir kasmet, per artimiausią pusmetį bus išdalintos dešimčiai organizacijų, padedančių sunkumus patiriantiems žmonėms. Tarp labdarą gausiančių organizacijų šiemet yra Išsėtinės sklerozės draugija „Feniksai“, Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namai, Alantos senelių namai ir kitos 7 organizacijos.

Spalvingas Kalėdų traukinukas per 39 šventinių kelionių dienas nuvažiavo beveik 4000 km, dalino šypsenas sukdamas 550 garbingus ratus istoriniame Vilniaus senamiestyje, nudžiugino apie 14500 laimingų keleivių, išpildė 5500 socialiai remtinų šeimų vaikučių svajonę.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Gruodžio 7-ąją Katedros aikštėje šurmuliavusioje visai šeimai skirtoje šventėje „Sveikas, Seneli Kalėda!“ drauge su smagia „Tele bim-bam“ kompanija ir Lietuvos Kalėdų Seneliu Kalėda linksminosi beveik 3 tūkst. vaikučių ir jų tėvelių.

Gruodžio mėnesį Kalėdinėje čiuožykloje pramogavo beveik 6 tūkst. čiuožėjų, tarp kurių buvo 230 senjorų ir 580 vaikų iš socialiai remtinų šeimų bei tūkstančiai džiaugėsi žiemišką pavidalą įgavusiu ir šviesų instaliacija virtusiu fontanu Lukiškių aikštėje.

Šventine čiuožykla ir fontanu–šviesų instaliacija Lukiškių aikštėje galima bus džiaugtis iki kovo 8 d.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Netikėta „Kalėdos sostinėje 2019“ renginių programos staigmena tapo visiškai naujomis spalvomis nušvitęs, įvairius istorinius laikotarpius liudijęs Lukiškių kalėjimas, kurio vidinis kiemas virto Alternatyviu kalėdiniu kiemu. Po daugybės metų visiems norintiems vartus atvėrusi erdvė 13 dienų stebino iš 7 tonų geležies konstrukcijų sukurta 13 m aukščio alternatyvia Kalėdų egle, interaktyviomis supynėmis ir šviesos bei lazerių instaliacijomis, sulaukė 85 tūkst. smalsių lankytojų.

Ypatinga „Kalėdų sostinėje“ tradicija – kasmet vis nauja ir labai laukiama kalėdinė 3D pasaka – šiais metais sostinę užbūrė nuotykių kupina „Sniego karalienė“, sukurta pagal to paties pavadinimo H. K. Anderseno pasaką. Pirmą kartą įgarsinta trimatė pasaka 20 seansų metu į Katedros aikštę pritraukė apie 160 tūkst. žiūrovų.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Seniausias Lietuvoje ir gilias tradicijas turintis „Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas“ kasmet gerina linksmų bėgikų skaičiaus rekordą – jame šįmet bėgo 3867 įvairaus amžiaus Kalėdų Senelių, snieguolių ir kitokių personažų, tarp kurių buvo net 509 nykštukai ir 365 svetimšaliai iš tokių valstybių kaip Armėnija, Ukraina, Jungtinė Karalystė, Norvegija, Prancūzija.

Ketvirtus metus iš eilės vykusiame Kalėdiniame dizaino skvere Vinco Kudirkos aikštėje gruodžio 17–22 d. daugiau nei 70 kūrėjų pasidalino šventinėmis dovanomis ir stiliaus naujienomis su beveik 20 tūkst. mugės svečių.

Stebuklingų Kalėdų laukimo nuotaikas kurstė ir šventiškai dekoruotos sostinės vitrinos. 35 jų aktyviai dalyvavo konkurse „Vilniaus kalėdinė vitrina 2019“, kurias vertino ir aktyviai rinko daugiau nei 11 tūkst. internautų. Ypatingai išsiskyrė, spindėjo ir miestą puošė vitrinos Stiklių kvartale, Vokiečių ir Savičiaus gatvėse. Taip pat šiemet šventiškai nušvito ir Vilniaus pėsčiųjų tiltai: T. Narbuto pėsčiųjų ir dviračių viadukas, „kaklaraiščių tiltas“ virš vakarinio aplinkkelio Karoliniškėse bei pernai atnaujintas vienas ilgiausių pėsčiųjų ir dviratininkų tiltų – Vingio parko tiltas Žvėryne.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Vilniečius ir miesto svečius šventine nuotaika ir pramogomis pasitiko ne tik Kalėdomis alsuojantis miesto centras, bet ir 22 Vilniaus bendruomenės, kurios šiais metais sulaukė įspūdingo svečio – 4 m. aukščio šventojo Kristoforo – šviesos instaliacijos.

Džiaugsmingai sutikti Naujuosius Katedros aikštėje prie Vilniaus simbolio – stulbinančia 3D vaizdo instaliacija papuošto Varpinės bokšto, pasitikusio įspūdingu muzikos, šviesų ir lazerių šou, susirinko beveik 50 tūkst. vilniečių ir sostinės svečių. Ši praėjusiais metais pradėta ir didelio susidomėjimo sulaukianti tradicija įgauna pagreitį ir tikimasi, sėkmingai bus tęsiama ir kitais metais.

Sauliaus Žiūros nuotr.

 

Nuo lapkričio 30 d. iki sausio 7 d. vykęs festivalis atsisveikino iki kito sezono ir apie „Kalėdos sostinėje“ pabaigą tradiciškai paskelbė teatralizuota Trijų Karalių eisena sausio 6-ąją ir linksma Stačiatikių Kalėdų šventė Katedros aikštėje sausio 7-ąją, kuriose paskutinėmis švenčių akimirkomis džiaugėsi apie 16 tūkst. vilniečių ir sostinės svečių.

 

Daugiau informacijos apie „Kalėdos sostinėje 2019″ renginius: https://www.kaledossostineje.lt/

mažiau

 

 

2020-01-06

Žiemos festivalį „Kalėdos sostinėje“ užbaigs Trijų Karalių eisena ir Stačiatikių Kalėdų šventė

daugiau

Penkias savaites trukusį festivalį „Kalėdos sostinėje“ užbaigs įspūdinga Trijų Karalių eisena sausio 6-ąją ir linksma Stačiatikių Kalėdų šventė Katedros aikštėje sausio 7-ąją.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Šiandien 16.30 val. prie Vilniaus Aušros vartų bus galima sutikti Tris Karalius: Kasparą, Merkelį ir Baltazarą su palyda. Teatralizuota kilminga eisena visus kvies prisijungti ir drauge keliauti Senamiesčio gatvėmis iki prakartėlės Katedros aikštėje. Šios spalvingos eitynės vyks jau 20-ąjį kartą.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Pasveikinę kūdikėlį Jėzų, Trys Karaliai apsilankys ir Mokytojų namų kiemelyje, kur nuo 18 val. vyks nupuoštų kalėdinių eglučių palydėtuvių šventė „Lik sveika, Kalėdų eglute“. Vilniečiai kviečiami su nupuoštomis eglutėmis neišmesti jų bet kur – atsisveikinti gražiai.

 

Vilniuje daugybę amžių vieni šalia kitų gyveno ir savo tradicijas puoselėjo skirtingų tautybių ir tikėjimų žmonės. Po Advento ir šv. Kūčių, Kalėdas ir Kristaus gimimą švenčia ir katalikai, ir ortodoksai (stačiatikiai). Stačiatikių Kalėdos išaušta sausio 7-ąją. Nuo 17 val. Katedros aikštėje prie eglės tradiciškai susirinks gausi sostinės stačiatikių bendruomenė drauge švęsti Kalėdų. Visus pasveikins Stačiatikių Šv. Konstantino ir Michailo cerkvės Tėvas Konstantinas Lazutkinas ir sostinės meras Remigijus Šimašius.

Sauliaus Žiūros nuotr.

„Kasmet vis labiau populiarėjanti šventė – unikali mūsų daugiataučio miesto tradicija, kuri padeda išsaugoti Vilniaus miesto rusų bendruomenės tautinius ir kultūros papročius, skatina meno ir kūrybos plėtrą, formuoja teigiamą mūsų svetingo atviro miesto įvaizdį“, – džiaugiasi 9 kartą vyksiančio renginio iniciatorė ir organizatorė, Slavų gailestingumo fondo pirmininkė Olga Gorškova.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Šventėje koncertuos Irina Mašina, Natalija Leškina, Igoris Jarmolenka, Ana Mora, Sergejus Zorinas, Marija Akelan, Vadimas Volkovas, Danilas Karubatas, Anastasija Černozub, Aleksandras Belkinas, Olegas Mozarskij, Olga Petutina, INESS, Minsko filharmonijos folkloro ansamblis „Kupalinka“, Valentina Kalininčeva ir šokių studija „Fantazija“, rusų folkloro kolektyvas „Verėja“, šokių studija „Helios“, ansambliai „Vesnuški“ ir „Veretionce“ bei kiti tradiciniai personažai.

 

Iki sausio 7 d. (imtinai) vilniečiai ir sostinės svečiai dar galės džiaugtis Kalėdų traukinuku, spėti aplankyti eglę Karalienę ir Kalėdų miestelius Katedros ir Rotušės aikštėse. O Šventinė čiuožykla Lukiškių aikštėje visus norinčius čiuožti džiugins iki pat kovo 8 d.

Daugiau informacijos apie „Kalėdos sostinėje 2019″ renginius: https://www.kaledossostineje.lt/

mažiau

 

 

2020-01-01

Sostinė 2020-uosius pasitiko įspūdingu muzikos, šviesų ir lazerių šou prie Vilniaus varpinės

daugiau

2020-uosius sostinė pasitiko įspūdinga ir stebinančia naujametine švente po atviru dangumi – antrus metus iš eilės tūkstančiai sostinės gyventojų ir svečių susirinko į smagias Naujųjų metų sutiktuves prie miesto simbolio – Vilniaus katedros varpinės bokšto Katedros aištėje.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Karališkoje aplinkoje susirinkusius nuo 22 val. net tris netikėtumų kupinas valandas džiugino įspūdingas šviesų, lazerių, animacijos ir muzikos šou – unikali 3D vaizdo projekcijų instaliacija ant Varpinės bokšto.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Unikaliai iš visų pusių apšviestas pastatas atgijo, spalvingos transformacijos keitė tūrinius pavidalus ir žavėjo nematytomis formomis bei elementais – nuo ryškiausiomis šviesomis ir konfeti viliojančio švyturio iki įvairių šachmatų figūrų: karaliaus, bokšto, rikio. Nuo 23.55 val., linksma atmosfera prie Varpinės įkaito dar labiau ir, skambant specialiai sukurtam garso takeliui, bokštas nušvito dar ryškiau. Išskirtinį muzikinį šou su garso, šviesų ir lazerių sinchronizacija vainikavo paskutinių sekundžių iki Naujųjų skaičiuoklė. Varpinės laikrodžiui skelbiant vidurnaktį ir Naujųjų metų pradžią, Vilniaus dangų nutvieskė spalvingi, sostinės savivaldybės dovanojami, naujametinių fejerverkų žiburiai. 2020-aisiais dinamiškais elektroninės muzikos garsais pasveikintas Varpinės bokštas virto modernumo simboliu.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Šventė tęsėsi iki 1 val. nakties. Vėliau, iki saulėtekio, simboliškai minint Lietuvos vėliavos dieną, Varpinė nušvito trispalvės vėliavos spalvomis.

Daugiau informacijos apie „Kalėdos sostinėje 2019″ renginius: https://www.kaledossostineje.lt/

mažiau

 

 

2019-12-30

Laukia spalvingos 2020-ųjų metų sutiktuvės prie Vilniaus varpinės

daugiau

Kad Naujieji metai būtų tokie, koks ir jų sutikimas – spalvingi ir įspūdžių kupini, sostinė ruošiasi įspūdingoms Naujųjų metų sutiktuvėms Katedros aikštėje, prie eglės karalienės ir Varpinės bokšto, kuris virs reginio ašimi ir nustebins geros muzikos, šviesų ir fejerverkų šou lydimomis, unikaliomis 3D instaliacijomis.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Sutikti Naujuosius prie miesto simbolio pačioje miesto širdyje vidurnaktį – sena puiki tradicija, prigijusi daugelyje pasaulio sostinių: populiaru Naujuosius pasitikti Taimso aikštėje Niujorke, prie Didžiojo Vestminsterio bokšto Londone, prie Eifelio bokšto Paryžiuje ar Brandenburgo vartų Berlyne ir kt. Vilnius šią tradiciją naujai kuria antrus metus, sukviesdamas visus pasigrožėti unikaliu reginiu ant Vilniaus katedros varpinės bokšto. Pernai Katedros aikštėje ir jos prieigose susirinko per 30 tūkst. vilniečių ir sostinės svečių.

Netikėtumų kupinas šventinis vakaras Katedros aikštėje prasidės nuo 22 val. ir truks iki 01 val. nakties. Nuo 22 val. Varpinės pastatas tarsi atgis ir net tris valandas stebins išskirtine animacija –nauja įspūdinga 3D vaizdo projekcijų instaliacija. Kas 20 min. Varpinė keis pavidalą ir pasipildys vis naujais elementais: išvysime tai švyturį, tai įvairias šachmatų figūras. Nuo 23.55 val. prasidės 5 min. truksianti pagrindinė reginio dalis. O vidurnaktį, Varpinės laikrodžiui skelbiant Naujųjų metų pradžią, dangų nušvies spalvingi fejerverkai.

Pasak instaliacijos ant bokšto kūrėjų, projekcija ant unikalios struktūros Varpinės yra techniškai sudėtingas projektas reikalaujantis ypatingo atidumo ir preciziškumo. Prie šio projekto dirbo 5 savo srities specialistai, tarp kurių – šviesų dailininkas, lazerių programuotojas ir techninė beveik 20 žmonių komanda.

„Kuriant tokio svarbaus ir didelio mastelio projektus, labiausiai džiugina žmonių reakcijos. Jaučiamės prisidėję prie gerų emocijų ir įspūdžių kūrimo mieste“, – džiaugėsi projekto ir kūrybinės grupės „Video architects“ vadovas Linartas Urniežis.

Naujametinį vakarą iki 24 val. nakties veiks ir šventiniais skanėstais bei karštu vynu pasivaišinti siūlys Kalėdų miestelis Katedros aikštėje. Vilniečių ir miesto svečių prašoma nesinešti savo gėrimų, ypač stiklo taroje, rūpintis savo bei aplinkinių saugumu. Renginyje tikrai neprireiks ir savo atsineštų pirotechnikos priemonių – sostinės savivaldybė vidurnaktį dovanos profesionalų fejerverkų šou.

Linksmybės tęsis iki 01 val. Vėliau Varpinės bokštas nušvis Trispalve ir taip švies iki sausio 1 d. ryto – tai nauja tradicija simboliškai minėti Lietuvos vėliavos dieną.

Vilniečiai į miesto renginius ar kitas šventės vietas rytoj kviečiami vykti viešuoju transportu, kuris gruodžio 31 d. nuo 20 val. iki sausio 1 d. 04 val. nakties bus nemokamas. Be to, Naujųjų metų naktį į miestą ar namo po renginių bus patogu grįžti ir talpesniais naktiniais autobusais, kurie kursuos dažniau, o važiuoti visi maršrutai pradės maždaug nuo 22.30 val. Automobilius šį intensyvaus eismo vakarą rekomenduojama palikti namuose, o kelionę viešuoju transportu lengvai susiplanuoti galima čia: http://stops.lt/vilnius/#plan/.

Daugiau informacijos apie „Kalėdos sostinėje 2019″ renginius: https://www.kaledossostineje.lt/

Vilnius kviečia nepraleisti išskirtinio reginio – didžiojo 2020-ųjų metų sutikimo Katedros aikštėje prie Varpinės bokšto!

mažiau

 

 

2019-12-24

Šv. Kalėdų vakarą Vilnių užburs „Sniego karalienė“ – nauja kalėdinė 3D pasaka

daugiau

Į Vilnių sugrįžta unikalus, tik kalėdiniu laikotarpiu rodomas reginys – kalėdinė 3D pasaka ant Vilniaus katedros didžiosios sienos. Šįmet išvysime „Sniego karalienę“. Nuo Šv. Kalėdų vakaro iki gruodžio 29 dienos 3D pasaka bus rodoma po 4 kartus kas vakarą.

„Vilnius turi ypatingą tradiciją – per kiekvienas Kalėdas dovanojame vis naują kalėdinę 3D pasaką, kurią  kasmet pamato per 100 tūkst. vilniečių ir miesto svečių. Šįmet Vilniuje juntama iškilminga karališkų Kalėdų dvasia prie Kalėdų eglės karalienės Katedros aikštėje. Šventinius žiemos vakarus kviečiu visus susirinkti į aikštę pasižiūrėti H. K. Anderseno pasakos „Sniego karalienė“, kuri yra apie tikrąsias vertybes – gerumą, ištikimybę, draugystę ir pasitikėjimą savimi, – ko šiandien linkiu kiekvienam“, – kviečia Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Naujoji 3D pasaka – tai galingų vaizdo projektorių ryškių šviesų ir jausmingos muzikos reginys, kuris truks 15 minučių ir bus rodomas: 17.05–17.20 val., 18.10–18.25 val., 20.05–20.20 val., 20.45–21.00 val.

„Kurdami 3D pasaką ieškojome kiek kitokių animacinių sprendimų, mat ją teko ekranizuoti, laikantis 3D projekcijoms keliamų reikalavimų. Siekėme kuo stipresnio trimatiškumo ir personažų teatrališkumo. Ilgų kūrybinių paieškų metu gimė užburianti trimatė erdvė. Personažai bei juos supanti aplinka unikalūs – kiekviena detalė animuota rankomis. Šiai pasakai sukūrėme daugiausiai personažų, gyvūnų per savo karjerą – net 15. Veikėjų charakteriai ryškūs, pozityvūs, kartais šmaikštūs“, – pasakoja 8 žmonių kūrybinės grupės „Video architects“ vadovas Linartas Urniežis.

3D projekcijų kūrimo darbai prasidėjo dar vasarą. Daugiausiai laiko užtruko kompozicijų, kadruočių paieškos ir eskizavimo darbai. Vėliau sekė scenarijaus keitimai, scenų animacijos perteikimo galimybių analizė. Pasak kūrėjų, sunkiausias ir preciziškiausias darbas užverda projekto pabaigoje, kai prieš pat generalinę repeticiją reikia viską sujungti į bendrą visumą, tobulinti ir siekti paties geriausio rezultato.

Kitaip, negu praėjusių metų pasakos, šįmet pirmą kartą tam tikros kalėdinės 3D pasakos scenos bus įgarsintos. Tai pasakojimui suteiks dar daugiau gelmės, atspalvių ir sustiprins pojūčius.

„Sniego karalienės“ muzikos takelį, kuris suteiks istorijai pozityvumo ir šventiškumo, sukūrė Vygintas Kisevičius. Pasaką įgarsino – aktorius Vytautas Rumšas.

Reginys sukurtas pagal visame pasaulyje žinomo danų rašytojo H. K. Anderseno to paties pavadinimo pasaką „Sniego karalienė“ – tai ir vaikus ir suaugusius jaudinanti istorija. Prieš atvykstant į Katedros aikštę pasižiūrėti kalėdinės 3D pasakos, tėveliai kviečiami paskaityti šią pasaką vaikams namuose – tai padės jiems suprasti naujomis mizanscenomis šiek tiek pakoreguotus siužeto vingius.

Daugiau informacijos apie „Kalėdos sostinėje 2019″ renginius: https://www.kaledossostineje.lt/

mažiau

 

 

2019-12-23

Vilnius išrinko šventiškiausias miesto vitrinas

daugiau

Išrinktos keturios gražiausios Vilniaus kalėdinės vitrinos: po beveik 2 savaites trukusio balsavimo  paaiškėjo, kad daugiausiai vilniečių ir miesto svečių simpatijų ir balsų internetu pelnė originali ir žavinga restorano „Sugamour” (Vokiečių g. 11) šventinė vitrina.  Konkurso komisija taip pat vertino vitrinas ir išrinko tris gražiausias: I vieta – „Augustas ir Barbora love story cafe“ (Stiklių g. 7), II vieta – „The Factory by Ribas“ (Gaono g. 10, Vilnius) ir III vieta – „Woolen Baltic“ (S. Daukanto al. 2A).

Vilniaus meras Remigijus Šimašius apdovanojo gražiausių miesto vitrinų savininkus piniginiais konkurso prizais ir padėkojo už sukurtą ypatingą kalėdinę atmosferą mieste.

„Vilnius – kūrybingų ir svetingų žmonių miestas ir žmonės tai pastebi, vertina. Dauguma turistų (daugiau kaip 90 proc.) kalėdinį miesto papuošimą Vilniuje įvertino gerai ir labai gerai. Verslų ir kitų įstaigų švytinčios vitrinos labai prisideda prie ypatingos nuotaikos mieste, kad į jį norėtųsi sugrįžti,  rekomenduoti jį aplankyti kitiems. Laimėtojai šiemet ypač originalūs, puikiai atspindi mūsų  miesto savitumą“, – sveikino meras.

Konkurse, kuriame buvo vertinamos sostinės gatvėse esančių įmonių, įstaigų ir privačių iniciatyvų įgyvendintos lauko (eksterjero) vitrinų puošybos kūrybinės idėjos, šįmet varžėsi 35 vitrinos ne tik Vilniaus senamiesčio, bet ir atokesnėse nuo centro gatvėse. 

Net 11 tūkst. žmonių balsavo už gražiausias vitrinas portale Delfi, kurių 2743 balsai lėmė pergalę įspūdingai, karališkų rūmų akcentų turinčiai, stilisto Manto Petruškevičiaus kurtai restorano „Sugamour” vitrinai.

„Žiemos šventės asocijuojasi su pasaka ir stebuklais. Norėjome perkelti šiek tiek pasakos į realų kasdieninį gyvenimą, kad mūsų svečiai ir praeiviai pajustų šventinę dvasią bei prisimintų ir prisiliestų prie pasakų, kurias mums skaitydavo mūsų mamos ir močiutės. Kuo daugiau mieste bus papuoštų vitrinų, tuo Vilnius bus gražesnis ir patrauklesnis ne tik Lietuvos žmonėms bet ir užsienio svečiams”, – pasakoja restorano „Sugamour” direktorė Žaneta Birbilienė ir prisipažįsta, kad ruoštis sezonui pradeda  dar vasarą.

Spindinti kavinės „Augustas ir Barbora love story cafe” vitrina šiemet – lyg romantiška pasaka, kerinti kaip ir garsioji Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istorija, kurių garbei pavadinta kavinė. Šią vitriną taip pat sukūrė stilistas Mantas Petruškevičius.

„Mums patinka grožis, mums patinka kurti. Kavinės išorei trūko magijos, nuo kurios prasidėtų svečio nuotykis pas mus. Puošdami vitriną, papuošėme ir dalelę Vilniaus. Juk tai ne tik mums”, – džiaugiasi kavinės komanda.

Klasikinėmis puošmenomis bei dovanomis – juvelyrika su deimantais – prekiaujantis salonas „The Factory Diamonds and Jewellery by Ribas” šventiniam sezonui ruoštis pradėjo likus porai mėnesių iki Kalėdų ir savo vitrinos puošybai pasirinko tradicines kalėdines dekoracijas.

„Norėjome, kad Kalėdų dvasią pajaustų ir mūsų vitrina džiugintų kuo daugiau praeivių. Labai džiugu matyti, kaip Stiklių gatvės parduotuvės susivienija ir kartu vysto Stiklo kvartalo idėją, kartu stengiasi papuošti vieną gražiausių Vilniaus gatvių, nelaukdami, kol kas nors kitas tuo pasirūpins. Šis įvertinimas yra svarbus ne tik mums, bet ir visiems mūsų kolegoms Stiklo kvartale, kur visi kartu ieško idėjų, kaip šią vietą padaryti dar patrauklesne”, – džiaugėsi „The Factory Diamonds and Jewellery by Ribas” įkūrėja Dana Ribas.

Rankų darbo gaminiais iš vilnos prekiaujančio „Woolen Baltic” salono vitrina – užuomina apie artėjančius 2020-uosius – Žiurkės metus.

„Kaip žinia, žiurkėms patinka viską kaupti, todėl mūsų vitrinoje visko daug. Maloniausios dovanos – rankų darbo gaminiai. Norime parodyti turistams, ką mes galime pasiūlyti”, – pasakoja UAB „Baltijos vilna” direktorė ir vitrinos dekoracijų autorė Rasa Švanienė.

Vilniaus miesto savivaldybė, dėkodama už dalyvavimą konkurse, vitrinas laureates apdovanos piniginiais prizais: I vieta – UAB Ribas LT vitrina „Augustas ir Barbora love story cafe“ – 1000 eurų, II vieta – UAB Deimantų fabrikas vitrina „The Factory by Ribas“ – 650 eurų, III vieta – UAB Baltijos vilna vitrina „Woolen baltic“ – 350 eurų ir daugiausiai balsavimo internetu balsų surinkusią vitriną – UAB Saldi kava, restorano „Sugamour“ vitrina – 1000 eurų.

Konkursas „Gražiausia Vilniaus kalėdinė vitrina” – tai socialinė akcija, kurioje svarbiausia – ne varžytis tarpusavyje, o dalyvauti ir dovanoti miestui šviesą ir Kalėdų laukimo džiaugsmą.

Daugiau informacijos apie „Kalėdos sostinėje 2019″ renginius: https://www.kaledossostineje.lt/

mažiau

 

 

2019-12-20

Buvusio Lukiškių kalėjimo kieme – alternatyvios Kalėdos

daugiau

Sauliaus Žiūros nuotr.

Šiandien vakare Vilniuje vartus atvėrė Alternatyvus kalėdinis kiemas. Kitokių švenčių ieškotojams sostinė siūlo apsilankyti visiškai naujomis spalvomis nušvitusiame buvusio Lukiškių kalėjimo kieme. Čia iki pat sausio 5 d. visų atvirų eksperimentams ir metamorfozėms laukia alternatyvi Kalėdų eglė – tekančio vandens skulptūra, interaktyvios supynės ir įvairios šviesų instaliacijos.

„Kviečiu pamatyti neakivaizdinį alternatyvų Vilnių, pagaliau atsivėrusią istorinę erdvę, turinčią labai išskirtinę architektūrą, kuri dar įspūdingesnė nušviesta meno instaliacijų. Buvusi uždara zona virsta atvira kultūros ir įvairių meninių eksperimentų erdve, įgauna naują veidą. Kviečiu nepraleisti ir įsitraukti šį alternatyvų kiemą į savo kalėdinį maršrutą po sostinę“, – kviečia meras Remigijus Šimašius.

Sauliaus Žiūros nuotr.

„Kalėdos į mūsų gyvenimą atneša daug džiaugsmo, šilto bendravimo ir malonių netikėtumų. Būtent tokie netikėtumai atsitiko mūsų uždarytame Lukiškių kalėjime – unikalaus šimtamečio komplekso aplinkoje šiuolaikinių technologijų pagalba gimsta fantastiškas meno kūrinys – Alternatyvios šviesų Kalėdos. Gera žinoti, kad ilgą laiką buvusi Vilniaus terra incognita tampa puikia kūrybinio įkvėpimo terpe ir nauju sostinės traukos centru”, – sako Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Sostinėje jau antrus metus kuriama nauja tradicija – įžiebti ir alternatyviąją Kalėdinę eglę, kuri siunčia socialinę žinutę. Šiais metais pagrindinio kiemo akcento – tekančio vandens skulptūros – autorius, scenos ir šviesų dailininkas, vizualiojo meno atstovas Oskaras Gudas pasakoja, kad jo kūriniuose dažnai matomi gamtos ir technologijų sąveikos motyvai. Dideliuose masteliuose ir vis skirtingose konstruktuose besireiškianti menininko kūryba šiemet įgavo netradicinės, unikalios Kalėdų eglės formą. Jai sukurti prireikė 7 tonų geležies, o skulptūros sistemoje, tarsi Didysis vandens ratas, cirkuliuos 5 tonos vandens. 13 metrų alternatyvioji miesto eglė savo masyvu karūnuos visą kalėdinį kiemą Lukiškėse. Pasak autoriaus, įvairius istorinius laikotarpius liudijęs Lukiškių kalėjimas šią vasarą atsivėrė visuomenei ir dalinasi savo sunkia dalia, šnekėdamas per vandens krioklio šniokštimą ir šviesos instaliacijų blyksnius.

Pasak vieno idėjos autorių, projekto koordinatoriaus Dariaus Kupliausko, šiemet pradedama Alternatyvaus Kalėdų kiemo tradicija bus tęstinis reiškinys, kasmet pakviečiantis visus kartu išlaisvinti vis kitokią, anksčiau apleistą miesto erdvę.

Kieme bus galima išvysti ir Pavelo Volgino sukurtas interaktyviąsias sūpynes. Kūrėjas nuolatos eksperimentuoja, yra naujųjų medijų menininkas, tarpininkas tarp technologijų ir vizualiojo meno. P. Volgino darbuose žiūrovas tampa kūrėju, neatskiriama kūrinio dalimi. Alternatyviame kieme lankytojai turės progą patys tai pajusti – interaktyvios sūpynės kompiuterinės regos pagalba sukuria šviesos ir spalvų instaliaciją – išskirtinį reginį tiek besisupančiam, tiek stebėtojams.

Išsiilgusiems alternatyvaus požiūrio į Kalėdas, kiemas smalsumą žadinančioje erdvėje suteiks naujų patirčių, unikalių reginių.

Alternatyvus Kalėdų kiemas bus atviras visiems iki 2020 m. sausio 5 d., 16–22 val. (trumpam neveiks gruodžio 23–24 d. bei gruodžio 30–-31 d.).

Sostinės savivaldybė drauge su Teisingumo ministerija ir Vilniaus pataisos namais kviečia visus vilniečius ir miesto svečius į savo kalėdinį maršrutą įtraukti ir Alternatyvųjį kalėdinį kiemą.

mažiau

 

 

2019-12-16

Antradienį Vinco Kudirkos aikštėje atidaroma stilingų dovanų erdvė – Kalėdinis dizaino skveras

daugiau

Gruodžio 17-ąją į sostinės Vinco Kudirkos aikštę vėl sugrįš ir abejingai pro šalį praeiti neleis – Kalėdinis dizaino skveras. Stiliaus perliukais ketvirtąjį gruodį vilniečius ir miesto svečius stebinanti kalėdinė dizaino mugė prasidės antradienį ir veiks iki pat sekmadienio – savo gerbėjams pristatys garsiausius ir įdomiausius lietuviško dizaino kūrėjus, naujausias jų kolekcijas ir dovanų idėjas 2019 metų Kalėdoms.

Šį kartą nepaprastai jaukia atmosfera, užkrečiančia šypsenomis nuotaika bei tūkstančių unikalių dovanų gausa garsėjančiame šventiniame dizaino skvere daugiau nei 70 juvelyrų, keramikų, mados ir interjero dizainerių iš visos Europos žada papasokoti savo kūrybos ir gaminių istorijas, o patikusius gaminius čia pat paversti ypatingomis Kalėdų dovanomis.

„Šie metai ypatingi talentingų juvelyrų ir keramikų gausa, kurie yra sulaukę pripažinimo ne tik Europoje, bet ir JAV, Kanadoje ir Japonijoje“, – džiaugiasi vienas iš dizaino skvero organizatorių Tomas Urbonas.

Stilingosios mugės lankytojus dėmesiu lepins visas būrys žinomų Lietuvos dizainerių vardų. Čia sutiksite juvelyrus Vaidą Gaižauską ir Raimondą Aškelovičių, moderniosios keramikos atstovę Miglę Grugutytę, mados kūrėjas Agnę Čižauskaitę bei Eglę Slajienę ir kt.

Specialiai iš Ispanijos atvykęs juvelyras Vaidas Gaižauskas, kurio papuošalus dėvinčios moterys jaučiasi tikromis karalienėmis, pristatys Venecijos dvasia alsuojančią papuošalų kolekciją. Šiuolaikinės minimalistinės keramikos kūrėja Miglė Grugutytė pasiruošusi gerbėjus nustebinti naujais, neįprastomis formomis ir universalumu pasižyminčiais gaminiais, kurie dėl ypatingos savo technologijos suteikia galimybę pamatyti indus ne tik akimis, bet ir pajusti rankomis.

„Pasirinkimas tikrai bus įvairus ir bus kuo nustebinti, bet teks atvykti ir pamatyti patiems“, – kviečia pirmą kartą mugėje dalyvausianti Agnė Čižauskaitė, kuri džiugins originaliais, tvariais, kokybiškais, o svarbiausia, kaip ji sako, su didele meile sukurtais savo kūrybos rėmintais printais, įvairiai dekoruotais džemperiais, marškinėliais, maišeliais ir kitomis smulkmenomis.

Išskirtinių ir originalių dovanų Kalėdinis dizaino skveras Vinco Kudirkos aikštėje – lankytojus pasitiks gruodžio 17–21 d. nuo 11 iki 19 val. , o gruodžio 22 d. nuo 11 iki 16 val.

 

Daugiau informacijos apie Dizaino skverą – www.facebook.com/dizainoskveras/

Daugiau apie „Kalėdos sostinėje 2019“ renginius: https://www.kaledossostineje.lt/renginiai/

mažiau

 

 

2019-12-14

Vilniaus Kalėdų miesteliai – magiška šventė sostinės širdyje

daugiau

Kad švenčių laukimas neprailgtų, nuo seno visoje Europoje rengiamos spalvingos, tūkstančius lankytojų sutraukiančios, kalėdinės mugės. Dažniausiai jos šurmuliuoja iki pat šv. Kalėdų, kuria šventinę nuotaiką gražiausiose miesto erdvėse ir kviečia patirti malonių atradimų skonį.

Kalėdų mugės Lietuvoje turi istoriją

Nors sovietmečiu kalėdinių mugių tradicijos Lietuvoje buvo beveik užmirštos, pastarąjį dešimtmetį jos atgimė ir vėl tampa neatsiejama žiemos švenčių tradicija. Anksčiau visada prieš didžiąsias šventes visoje Lietuvoje, beveik kiekvienoje parapijoje vykdavo kermošiai, kalėdinės mugės, kurios parapijai būdavo didelė šventė. Kalėdinė prekyba, kaip ir visoje Europoje, Lietuvoje buvo graži bei gausi. Advento turgūs būdavo ypatingi. Nežiūrint į tai, jog bažnytiniai papročiai advento laikotarpiu didelių linksmybių netoleruodavo, turgūs buvo puiki proga susitikti su kaimynais, pabendrauti ir apsikeisti naujienomis.

Didžiausia kalėdinė mugė Lietuvoje – Kalėdų miestelis Katedros aikštėje

Lyginant su didžiausiomis Europos sostinėmis, Vilniaus Kalėdų miestelis dar jaunas, bet jau tapo šventinės sostinės kultūros dalimi. Jis turi savo tradicijas bei išskirtinį veidą, kurį kasmet aplankyti trokšta ir atvyksta vis daugiau sostinės svečių ne tik iš kitų Lietuvos miestų, bet ir iš viso pasaulio. Kalėdiniu laikotarpiu išsipustęs Vilnius tampa ypatingu traukos centru.

Prėjusių metų gruody Vilniuje apsilankė daugybė svečių, tarp kurių daugiau nei 66 tūkst. turistų iš užsienio, kurie itin domėjosi kalėdiniais renginiais, mugėmis, džiaugėsi mieste vykstančiais renginiais.

Į didžiausioje ir gražiausioje sostinės aikštėje įsikūrusį Kalėdų miestelį žmonės atvažiuoja ne tik pasivaikščioti, įsigyti dovanų, kalėdinių suvenyrų ar paragauti daugybės skirtingų skanėstų, bet ir kartą metuose pasidžiaugti ypatinga Kalėdų dvasia trykštančia erdve, ją puošiančia šventinio Vilniaus pažiba ir simboliu – įspūdinga Kalėdų eglute, susitikti ir maloniai praleisti laiką. Kalėdų miestelis kasmet primena ir kviečia lankytojus – mėgautis ypatingu laiku, praleistu drauge.

Beveik penkios dešimtys nedidelių šventiškai dekoruotų medinių namelių, kalėdinė muzika, lankytojų šypsenos, įvairių gėrybių gausa įtraukia ir kviečia leistis į svaiginantį, neišdildomų įspūdžių kupiną, kalėdinį nuotykį. 

„Laikas čia neprailgsta. Miestelyje vyrauja pakili nuotaika, visi šypsosi ir puikiai nusiteikę. Daug lankytojų iš skirtingų šalių. Labai įdomu ir smagu pabendrauti“, – džiaugiasi ir natūralius gamta kvepiančius rankų darbo muilus ir kosmetiką siūlo išbandyti Kamilė.

Pro šalį praeidamos dvi smalsios prancūzaitės, paklaustos antrina: „Jūsų Kalėdų eglė tikrai žavi ir po ja esantis Kalėdų miestelis labai jaukus ir smagiai nuteikia. Labai gražu!“.

Nuo spalvingos kalėdinių suvenyrų ir dovanų pasiūlos Kalėdų miestelyje Katedros aikštėje – sukasi galva.

Unikalius pakabukus, auskarus ir žiedus iš epoksidinės dervos ir egzotinių medžių (sekvojos, eukalipto, bambuko, buko ir rūgštmedžio) su šeima gaminantis Darius, pasakoja, kad kiekvienas skirtingos spalvos ir formos papuošalas turi savo reikšmę ir gali tapti išskirtine dovana. 

Vyriškais aksesuarais prekiaujantis namelis siūlo įvairių formų, spalvų ir medžiagų – peteliškes, kaklaskares, tikrom žolelėm ir uogom dekoruotas sąsagas, įmantrius kaklaraiščius ir netgi 3D printeriu atspausdintas peteliškes iš plastiko.

Pirmą kartą Kalėdų miestelio Katedros aikštėje lankytojus vilioja namelis siūlantis, užsienio svečių tarpe itin vertinamą, kalėdiniais motyvais išmargintą gobeleno kolekciją: staltieses, servetėles, stalo takelius, prijuostes, pagalvėles.

Dalintis gerumu kviečia Vilniaus mieste veikiančių neįgaliųjų organizacijų namelis, kuriame prekiaujama rankų darbo kalėdiniais suvenyrais, už kuriuos  surinktos lėšos bus skirtos įvairioms priemonėms ir neįgaliųjų užimtumo veikloms paremti.

Apžiūrėti kviečia ir vilioja: mediniai ir stikliniai Spragtukai; gintaro papuošalai ir suvenyrai; rankų darbo žvakės; vaškiniai ir guminiai antspaudukai; autoriniai papuošalai ir aksesuarai iš keramikos; rankomis dekoruoti kaulinio porceliano indai; kalėdinės dekoracijos ir kompozicijos iš kėnio: vainikai, eglutės ir elniukai; siūtos lėlės ir lavinantys mediniai žaislai; marinistinio stiliaus rankų darbo apyrankės; odinės piniginės ir rankinės; tautodailininkų sukurti ir senąsias lietuvių tradicijas atspindintys megzti vilnos gaminiai: kojinės, pirštinės, kepurės, megztiniai; įvairių formų, iš porceliano, balto molio, keramikos bei medžio pagaminti angelai.

Ypatinga Kalėdų miestelio magija išsiskleidžia nepaprastoje prieskonių ir kepinių kvapų bei įvairių skonių gausoje.

Sustoti ir būtinai paragauti vilioja šilti ir ką tik iškepti tradiciniai Transilvanijos pyragėliai – kurtos. Siūlomų pagardų variacijos pagal kiekvieno skonį – saldūs, sūrūs, su įdarais, ar be jų. O kur dar prie jų siūlomas balto arba juodo šokolado gėrimas, karštas vynas, spanguolių kisielius ar kvapni aviečių arbata su medumi.

Svaigina įvairių formų rankų darbo ledinukų bei meistrų pagamintų tradicinių cinamonu ir gvazdikėliais kvepiančių meduolių ir imbierinių sausainių pasirinkimas.

„Vaikus paperka spalvingi glazūruoti meduoliukai,  tėveliams ir seneliams labiau prie širdies vardiniai meduoliai, o užsienio svečių tarpe populiarūs lietuviškais akcentais dekoruoti imbieriniai sausainiai“, – prasitaria maloniai besišypsanti „Meduolių šalies“ atstovė.

Tikra džiaugsmų šalis – namelis siūlantis raudonskruosčius glazūruotus obuoliukus ir šokoladu glaistytus įvairius vaisius: vynuoges, mandarinus, braškes, bananus, ananasus ir… aštriuosius čili pipiriukus! Jis šiais metais kviečia išbandyti naujuosius – obuoliukus su karamelės glazūra.

Lyg sniegučiu apsnigtos vanile kvepiančios karštos spurgytės, karšti ledai, vaisiais įdaryti ir šokoladu apšlakstyti burbuliniai vafliai, olandiški blyneliai, 7 skonių olandiški vafliai su kvapnia kava – ką tik iškepti priverčia blizgėti iš malonumo apsalusias ne tik mažųjų akis.

Obuolių sūrių namelis siūlo tautinio paveldo sertifikatą turinčius, daugiau nei 20 įvairių skonių, skanėstus. Obuolių sūriai su kanapėmis arba rabarbarais bei sūrio advento kalendorius – šių metų naujienos.

Kiekvienos  kalėdinės mugės atributas – kepti kaštainiai. Tiesiai iš tolimos Italijos atkeliavę tradiciniai Kalėdų skanėstai, sako, yra saldūs patys iš savęs ir skaniausi pagardinti druska.

Šviežiai pagaminti įvairūs kanapių produktai bei jų rinkiniai, kaip ir uogomis kvepiančios lietuviškos „Medaus namų“ gėrybės be abejonės džiugina sveikų ir natūralių produktų gerbėjus.

Ilgiau pasivaikščiojus, nuo žiemos vėsos sušildo įvairių karštų gėrimų gausa: kalėdinės ir žolelių arbatos, vaisių kisieliai, karštas sidras bei vynas, kalėdinis punčas, kakava, karštas šokoladas, kava bei pagal senolių tradicijas pagaminta lietuviška gilių, kiaulpienių ar morkų kava.

„Kavos medis Lietuvoje neauga, todėl mūsų protėviai naudojo lietuviškų augalų šaknis bei sėklas, kurias paskrudinę gamindavo ypatingų savybių turinčius sveikatinančius gėrimus“, – įtraukiančiai pasakoja ir išbandyti gundo jaunoji lietuviškų arbatų žinovė Laisvė.

Kalėdinė mugė Katedros aikštėje – šventė akims, gomuriui ir širdžiai, į kurią, sako, užsuka pasmaguriauti ir dovanų išsirinkti net pats Kalėdų Senelis.

Jaukus Kalėdų miestelis Rotušės aikštėje

Tiek Kalėdų miestelis Katedros aikštėje, tiek miestelis Rotušės aikštėje kasmet vilniečius ir miesto svečius stebina išradingumu – savo erdves puošia rankų darbo dekoracijomis ir puošniais kalėdiniais atributais.

Ypatingomis dekoracijomis išsiskiria ir iš tolo vilioja Kalėdų miestelis Rotušės aikštėje. Nedidelė, bet jauki mugė istorija alsuojančio senamiesčio širdyje – žavi ir lepina vilniečius ir sostinės svečius tradicinėmis Kalėdų gėrybėmis ir išskirtinėmis dovanų idėjomis. Jau trečias Kalėdas jis pasitinka jaukiai įsikūręs švytinčiuose stiklo kupoluose, kartu su elegantiška Kalėdų eglute kuria paslaptingą šventinę nuotaiką aikštėje, lengvai nepaleidžia ir priverčia iš tiesų mėgautis nuostabiu Kalėdų sostinėje laukimu.

Tarp šių dviejų magiškų Kalėdų sostinėje erdvių kur buvęs, kur nebuvęs kursuoja linksmasis Kalėdų traukinukas. Kas gali būti smagiau?!

Iki Šv. Kalėdų liko mažiau nei dvi savaitės – kada, jei ne dabar aplankyti Vilniaus Kalėdų miestelius? Vilniaus Kalėdų miesteliai kviečia nerti į šventinių gėrybių sūkurį ir mėgautis ypatingu laiku Kalėdų sostinėje!

Jeigu dar nenusprendėte, kur nukeliauti artimiausią savaitgalį ar per ateinančias šventes, dvejoti neverta – Vilnius laukia Jūsų!

 

Daugiau informacijos apie Kalėdų miestelio darbo laiką: https://www.kaledossostineje.lt/lt/kaledu-miestelis/

 

mažiau

 

 

2019-12-13

Sekmadienį Vilniuje vyks 44-asis legendinis Kalėdinis bėgimas

daugiau

Gruodžio 15 dien, sekmadienį, Vilniaus senamiestyje vyks jau 44-asis tradicinis „Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas“. Iki šiol tik sostinėje vykęs renginys šiais metais rengiamas ir regionuose – net penkiolika miestelių prisidės prie oficialaus šventinio bėgimo.

Legendinis ir linksmiausias

Pirmasis Vilniaus Kalėdinis bėgimas įvyko dar 1976 metais – tuomet bėgimas buvo vadinamas Naujametiniu. Atgavus nepriklausomybę prigijo Kalėdinio bėgimo pavadinimas. Pagrindinė varžybų idėja nepakito nuo pat pirmojo bėgimo – sporto entuziastai paskutinį kartą metuose susirenka pasimatyti su draugais ir bendraminčiais, o ištroškę azarto – pasivaržyti. Tačiau šiandien Kalėdinis bėgimas įgavęs daug ryškesnes spalvas – renginys tituluojamas linksmiausiu metų bėgimu ne veltui. „Eurovaistinės Kalėdiniame bėgime“ tradicija tapo išradingi šventiniai bėgikų kostiumai: čia dalyviai persirengia nuo tradicinio Kalėdų senio ar snieguolės iki filmų personažų, tokių kaip „Jokeris“ ar piratas. Vaizduotei ribų nėra, tad praeiviams šis bėgimas – tikras šventinis paradas.

Pirmą kartą – už Vilniaus ribų

Šių metų bėgimas pirmą kartą vyks ne tik Vilniuje. Bendradarbiaujant su programa „Jaunimas gali“ atsirado galimybė Lietuvos miestelių gyventojams bėgti „Eurovaistinės Kalėdiniame bėgime“ savo miestelyje. Programa siekia įtraukti vaikus, jaunimą ir visą bendruomenę į aktyvią, vienijančią veiklą, tad „Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas“ bus rengiamas net penkiolikoje Lietuvos miestelių. Juose finišuojantiems bus išdalinta 1000 originalių renginio medalių – tokių pat autentiškų, kaip ir finišuojantiems bėgikams sostinėje.

Daugiau informacijos apie bėgimus Lietuvos miesteliuose: http://youthcan.lt/2019/11/12/kaledinis-begimas-visoje-lietuvoje/

Bėgimo tikslas – aktyvi ir sąmoninga bendruomenė

Pagrindiniai renginio tikslai yra net keli. Akivaizdžiausias yra skleisti aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą net ir žiemos metu, kuomet dažniausiai esame linkę sportuoti mažiau. Kalėdiniu bėgimu taip pat stengiamasi suburti aktyvią, draugišką ir sąmoningą bendruomenę. Be to, bėgikai turi galimybę prisidėti prie kalėdinio bėgimo paramos akcijų – aukoti registracijos metu pasirinktai organizacijai, tad geri kalėdiniai darbai jau įtraukti į programą.

Distancijos ne tik suaugusiems, bet ir vaikams

Suaugusieji bėgs vieną iš trijų tradicinių distancijų: 12, 6 arba 3 kilometrus. Bėgimui populiarėjant į jį noriai įsitraukia ir vaikai, todėl „Eurovaistinės Kalėdinio bėgimo“ distancijose galima rasti specialiai mažiesiems skirtą 300 metrų nuotolį, simboliškai pavadintą „Nykštukų“ bėgimu. Atstumą įveikę vaikai bus apdovanoti atminimo medaliu, skirtu juos motyvuoti aktyviai gyventi ir po šventinio renginio.

 

Daugiau informacijos apie bėgimą: www.kaledinisbegimas.lt

mažiau

 

 

2019-12-12

Lukiškių aikštėje vėl nušvis fontanas – stiklo, vandens ir šviesų instaliacija

daugiau

Sauliaus Žiūros nuotr.

Lukiškių aikštės fontano stiklo ir šviesų instaliacija džiugins sostinės gyventojus bei svečius ir šią žiemą. Jau nuo gruodžio 13 d. vakaro iki pat vasario pabaigos Lukiškių aikštės fontano vietoje stiebsis įvairiomis spalvomis spindinčios stiklo kolbos.

„Lukiškių aikštė ir žiemą yra tobula laisvalaikio vieta šeimoms ir draugams. Šventinę nuotaiką čia kuria ledo čiuožykla po atviru dangumi, iš naujo atgimęs šviečiantis fontanas, naujai apšviesti aikštės medžiai. Šviesos, vandens ir stiklo instaliacija pagyvins žiemos vakarus mieste. Kviečiu grožėtis Vilniumi ir kviestis į miestą svečius“, – siūlo miesto meras Remigijus Šimašius.

Sauliaus Žiūros nuotr.

 

Skysčio pripildytos kolbos, atkartoja šiltuoju metų laiku veikusio fontano vandens sroves. Į šias talpas pučiamas oras, todėl skystis jose po truputį juda, sukurdamas savitą dinamiką, vis keičiantis spalvoms.

Pasak fontaną įrengusios įmonės UAB „Poolservice.LT“ vadovo Mantvydo Šakalio, socialinius tinklus pernai sprogdinusi unikali instaliacija, šiemet ir vėl džiugins aikštės lankytojus:

„Fontanas išskirtinis ne tik savo apšvietimu, gebančiu sukurti 4.2 milijardų spalvų, bet ir tuo, kad apšvietimo dekoracijos veikia esant kritinei –30 C temperatūrai. Nereikia važiuoti toli, kad pajaustumėte šventinę nuotaiką, akimirkos su brangiausiais čia labai įsimintinos. Visiems linkime gražių artėjančių švenčių!“ – šypsosi fontanus kuriančios įmonės vadovas.

Kad fontanas džiugintų visus iki pat vasario pabaigos, prašoma saugoti instaliaciją ir grožėtis bei fotografuotis laikantis bent nedidelio atstumo.

mažiau

 

 

2019-12-11

Po Vilnių keliauja Šv. Kristoforas – atneša šventes į bendruomenes

daugiau

Sauliaus Žiūros nuotr.

Po įspūdingosios Vilniaus Kalėdų eglės įžiebimo miesto širdyje, šventė nuvilnijo ir pasiekė atokiausius  miesto rajonus – čia  vyksta visa virtinė koncertų, mugių, vakaronių bendruomenėse ir mažesnių eglių įžiebimai, kurie tęsis visą gruodžio mėnesį. Naujovė šiemet – ypatingas svečias Šv. Kristoforas, kuris šventiniu laikotarpiu aplankys bendruomenes. Tai 4 m aukščio keliaujanti meninė instaliacija – šviečianti miesto globėjo šventojo Kristoforo skulptūra. Savo kelionę Kristoforas pradeda nuo Pilaitės.

„Per pastaruosius penkerius metus pavyko išplėsti „Kalėdų sostinėje“ festivalio lokaciją iki pat miesto pakraščių. Labai norėjosi, kad džiugus ir šviesus kalėdinis šurmulys iš miesto centrinės aikštės pasiektų kiekvieną kiemą, bendruomenę, gyvenamuosius rajonus. Šv. Kristoforo kelionė per Vilnių labai simboliška, skulptūros kelionė simbolizuoja globą ir apsaugą, įprasmina bendruomenių atvirumą. Linkiu, kad su kartu su Šv. Kristoforo skulptūra į kiekvieno namus atkeliautų šviesa ir džiaugsmas“, – linkėjo miesto meras Remigijus Šimašius.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Pasak meninės instaliacijos kūrėjo Dominyko Koncevičiaus, šaltuoju sezonu, kuomet mums visiems taip trūksta saulės ir šilumos, šventinės šviesos ir Kalėdų šiluma mus suartina: „Tamsoje šviečiantis Šv. Kristoforas skleis jaukią šviesą ir įkvėps su jauduliu ir šiluma širdyje laukti Šv. Kalėdų“, – įsitikinęs D. Koncevičius.

Šv. Kristoforas – Vilniaus miesto globėjas, pavaizduotas miesto herbe. Manoma, kad Kristoforas gyveno III a. Kristoforas panoręs tarnauti viešpačiui ir visur jo ieškojęs. Galiausiai šventasis atsiskyrėlis jam pasakęs, kad Kristoforas galįs tarnauti Kristui nešiodamas keleivius per sraunią patvinusią upę, ir tada galbūt Kristus jam pasirodys. Kristoforas taip ir padaręs. Vieną naktį jį pažadino mažas berniukas, prašydamas pernešti per upę. Kristoforas pasisodino berniuką ant pečių ir pradėjo bristi. Kilo audra, vaikas darėsi vis sunkesnis ir sunkesnis, ir jie vos nenuskendo. Laimingai pernešęs vaiką ir pastatęs jį ant žemės, Kristoforas paklausė, kas jis per vienas. Berniukas pasisakė esąs Kristus, nešąs savo rankose viso pasaulio sunkumus.

Šventinio laikotarpio vakarais Antakalnio Sapiegų parko centrinė alėja nušvito šventinėmis girliandomis. Parko „Miesto laboratorijoje“ šeštadieniais – gruodžio 14 ir 21 d. nuo 11 iki 16 val. vyks šeštadieninės Kalėdinės mugės, kuriose antakalniečiai lankytojus džiugins savo kūrybos darbais, siūlys paskanauti ūkininkų gaminių, įsigyti dovanėlių. Gruodžio 13 d. nuo 18 val. Antakalnio seniūnijoje lauks vakaronė. Nuo gruodžio 15 d., sekmadienio iki pat gruodžio pabaigos įvairiose Panerių bendruomenėse vyks Kalėdų eglių įžiebimo šventės, susitikimai su Kalėdų seneliu, mobilūs kalėdiniai renginiai–spektakliai, žaidimai ir staigmenos.

Daugiau apie kitas šventes bendruomenėse: https://www.kaledossostineje.lt/lt/kaledos-vilniaus-bendruomenese/

mažiau

 

 

2019-12-09

Vilnius kviečia rinkti gražiausią kalėdinę vitriną

daugiau

Kai parduotuvių ir kavinių vitrinų blizgesys, puošyba ir įmantriausias dizainas ima kerėti praeivius, reiškia į sostinę iš tiesų atėjo šventės ir laukiamiausias festivalio „Kalėdos sostinėje“ konkursas – „Vilniaus kalėdinė vitrina“. Nuo šiandien konkursą organizuojanti Vilniaus savivaldybė kviečia pasivaikščioti po miestą kalėdinių vitrinų maršrutu, dairantis į viena už kitą gražiau išpuoštas vitrinas ir būtinai balsuoti. Kasmetis konkursas šiemet pritraukė 35 dalyvius – socialiai aktyvias įmones, įstaigas, verslininkus ir privačias iniciatyvas, kurie stengiasi nustebinti ir kurti ypatingą kalėdinę atmosferą. Vitrinos šiemet puošiamos ne vien Senamiestyje ar centre, ir atokesniuose rajonuose. Balsuoti už gražiausią vitriną jau galima naujienų portale: https://www.delfi.lt/apps/graziausia-vitrina-2019/

Šiame konkurse svarbiausia – ne varžytis tarpusavyje, o dovanoti džiaugsmą, įkvėpti, kurti ypatingą miesto atmosferą. Užsienio turistai puikiai vertina kalėdinę atmosferą Vilniuje. Dauguma turistų (daugiau kaip 90 proc.) muges ir miesto papuošimus Vilniuje įvertino gerai ir labai gerai (*Į Vilnių atvykusių užsieniečių apklausa, 2017–2018 m. tyrimas). Ne veltui Vilnius šiemet įvardintas kaip vieta Nr. 1, į kurią turi vykti keliautojai. Puošnių vitrinų Kalėdų metu tradicija vis labiau prisideda prie šventinės miesto puošybos. Savivaldybė šiemet išpuošė ne tik Rotušės, Lukiškių ir Katedros aikštes, gražiai sušvito ir Konstitucijos pr., Vokiečių, Vrublevskio, Pilies, Aušros vartų, Stiklių, Gariūnų, Savanorių, Ukmergės, Molėtų ir Nemenčinės plentų, Dariaus ir Girėno gatvės, trys viadukai, Odminių skveras.

Kitaip nei pastaraisiais metais, šįmet šventines sostinės vitrinas atskirai vertins Vilniaus miesto savivaldybės sudaryta kompetetingų specialistų komisija ir atskirai vilniečiai bei miesto svečiai, elektroniniu būdu balsuosiantys Delfi naujienų portale. Nugalėtojai bus skelbiami gruodžio 20-tąją. Konkurso organizatoriai dėkodami už dalyvavimą konkurse, atitinkamai apdovanos tris daugiausiai komisijos simpatijų surinkusias vitrinas ir vieną daugiausiai internetinių balsų surinkusią vitriną.

Smagiai pasivaikščioti po šventiškai nusiteikusį miestą kviečia ir pagalbą siūlo „Kalėdos sostinėje 2019“ organizatorių specialiai sukurtas Vilniaus kalėdinių vitrinų žemėlapis: https://www.delfi.lt/apps/graziausia-vitrina-2019/

mažiau

 

 

2019-12-07

Šventinę nuotaiką Katedros aikštėje šeštadienio popietę dalins Senelis Kalėda

daugiau

Gruodžio 7-ąją Katedros aikštę užlies šypsenų ir džiugesio jūra – šventės „Sveikas, Seneli Kalėda” klegesys. Šeštadienį nuo 14.00 val. mažuosius vilniečius, jų tėvelius ir miesto svečius Vilniaus Katedros aikštėje smagiai praleisti laiką kviečia visai šeimai skirta šventė.

Renginyje visus susirinkusius pasitiks šaunioji Neringa ir smagiai pašėlti kvies linksmoji Tele Bim-Bam kompanija. Valandą truksiančiame koncerte „Tuojau užgrius Kalėdos” skambės pačios gražiausios, populiariausios, atnaujintos senosios ir naujai sukurtos dainos. Išgirsime ir kartu trauksime „Mamos suknelė”, „Kalėdos”, „Baltoji varnelė” ir daug kitų. Ne vieną savo gerbėjų kartą jau užauginęs, 30-ties metų sukaktį švenčiantis nuostabus kultūros reiškinys Tele Bim-Bam – ypatinga dovana Kalėdų laukiantiems mažiems ir dideliems Vilniaus miesto gyventojai ir svečiams.

„Praėjusiais metais buvo žavu stebėti, kaip Katedros aikštėje drauge su vaikais smagiai žaidė ir šoko daugybė suaugusių. Kodėl nepakartojus? – Žaidimai, betarpiškas bendravimas gerumu uždega kiekvieną širdį”, – šelmiškai šypsosi ir kviečia šventės organizatorė etnologė Eglė Valentė.

Taip pat Katedros aikštėje veiks „Kalėdų Senelio paštas” – vaikai galės parašyti laišką Kalėdų Seneliui ir čia pat jį įmesti į specialią Lietuvos pašto dėžutę, tad visi laiškai tikrai pasieks adresatą. Kol vaikai rašys laiškus, su jų tėveliais bendraus dailininkės Nijolės Stunskaitės sukurti lietuviški zodiako ženklai. Juos iš amžių glūdumos prikėlęs etnokosmologas Jonas Vaiškūnas tikina, kad kaip tik šie 12 mėnesių simboliai atneša sėkmę, kurią priartinti padės lietuviškus zodiako ženklus įkūnysianti Rasos Ercmonienės-Varnės suburta teatro trupė.

Abejingų nepaliks visuomet laukiamas ir stebuklinga lazda nešinas garsusis Lietuvos Kalėdų Senelis Kalėda: „Trinkt Senelio Kalėdos lazda – būkit laimingi visada!”

 

Daugiau apie „Kalėdos sostinėje 2019“ programą ir renginius: https://www.kaledossostineje.lt/

mažiau

 

 

2019-12-06

Ledo čiuožykla Lukiškių aikštėje jau kviečia vilniečius čiuožti į Kalėdas

daugiau

Penktadienio vakare sostinės Lukiškių aikštėje atidaryta įspūdinga Kalėdinė ledo čiuožykla, kurią antrus metus iš eilės vilniečiams ir miesto svečiams dovanoja Vilniaus savivaldybė kartu su „Sveikas miestas“.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Miesto centre didžiulė (20×40 m) čiuožykla po atviru dangumi žada kviesti pramogauti – čiuožti savomis ar išsinuomotomis pačiūžomis, žaisti ledo ritulį, mokytis čiuožimo technikos net iki pavasario – kovo mėnesio. Čiuožykla – festivalio „Kalėdos sostinėje“ programos dalis ir gražia tradicija tampanti pramoga šaltuoju laikotarpiu.

„Tikiu, kad ir šiemet kalėdinė ledo čiuožykla Lukiškių aikštėje taps tikru traukos centru. Kviečiu visą gruodį ir kovą aktyviai leisti laiką naujoje ledo čiuožykloje, pasivaišinti kalėdiniais gardumynais, o mažiesiems išmėginti kalėdinį traukinuką. Linkiu visiems magiškų švenčių Vilniuje!“ – sveikino Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Į čiuožyklos atidarymą susirinkę vilniečiai ir miesto svečiai stebėjo dailiojo čiuožimo talentų „Ledo magija“ pasirodymus bei parodomąsias vaikų ledo ritulio „Hockey Punks Academy“ varžybas. Kaip ir pernai, šiemet pirmieji 85 atskubėję į čiuožyklą laimingieji naujutėlę pramogų erdvę išbandė visiškai nemokamai.

Šiemet čiuožyklos organizatoriai ypatingą dėmesį skirs senjorams – šie kiekvieną trečiadienį galės čiuožinėti nemokamai – senjorams nuomos punkte bus suteiktos ir pačiūžos kiekvienam trečiadienio čiuožimo seansui. Penktadieniais „Hockey Punks Academy“ nemokamai kvies visus norinčius išmokti čiuožimo technikos, šeštadieniais lauks nemokamos dailiojo čiuožimo pamokos su „Ledo akademija“.

O sekmadieniais mažiausieji galės taip pat nemokamai pasimokyti čiuožimo technikos arba ledo ritulio subtilybių su „Hockey Punks Academy“. Nemokami užsiėmimai čiuožykloje vyks nuo pat atidarymo dienos iki kovo 8 d. Šių metų čiuožykloje bus galima čiuožti nepaisant oro sąlygų – speciali įranga visuomet palaiko ledą puikios būklės, esant net ir šiltesniam orui.

„Kiekviena Europos sostinė turi turėti savo čiuožyklą. Labai džiugu, kad Vilnius nėra išimtis. Čiuožykla pastatyta vienoje gražiausių Vilniaus aikščių, o įrengti ją buvo tikras iššūkis. Labai viliuosi, kad vilniečiai ir miesto svečiai smagiai čiuožinės po atviru dangumi“, – sako VŠĮ „Sveikas miestas“ vadovas Mantas Paulauskas.

Čiuožykla darbo dienomis veiks: nuo 12 iki 21.30 val., o savaitgaliais – nuo 10 iki 22 val. Čiuožimo seanso su savomis pačiūžomis kaina – 2 eurai, su čiuožykloje nuomotomis – 3 eurai. Vaikai (nuo 5 metų su suaugusių priežiūra)/ moksleiviai/ studentai (pateikę pažymėjimus) čiuožia už 2 eurus.

 

Daugiau apie čiuožyklą: https://www.kaledossostineje.lt/lt/kaledine-ciuozykla/

Daugiau apie „Kalėdos sostinėje 2019“ programą ir renginius: https://www.kaledossostineje.lt/

mažiau

 

 

2019-12-02

Alternatyvios Kalėdos sostinėje ateis į buvusio kalėjimo kiemą

daugiau

Kalėdinis Vilnius šiemet ir vėl stebins netradiciniais sprendimais – nuo gruodžio 20 d. iki sausio 5 d. vartus atvers Alternatyvus kalėdinis kiemas. Kitokių Kalėdų ieškotojams sostinė pasiūlys žiemos švenčių erdvę buvusiame Lukiškių kalėjime (Lukiškių skg. 6). Visų, atvirų eksperimentams ir metamorfozėms, lauks šviesos instaliacijos, alternatyvi Kalėdų eglė – tekančio vandens skulptūra, interaktyvios supynės.

„Į buvusią uždarą zoną taip pat ateis Kalėdos. Miestas šį kiemą mato kaip atvirą kultūrinę erdvę, skirtą renginiams, verslo ir miestiečių poreikiams. Tokios iniciatyvos kaip Alternatyvus kalėdinis kiemas taps impulsu pagaliau ir šiai miesto daliai tapti traukos objektu“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Išsiilgusiems alternatyvaus požiūrio į Kalėdas, iniciatyvos organizatoriai žada, kad šventinis kiemas smalsumą žadinančioje erdvėje suteiks naujų patirčių, bus pilnas kūrybiškų idėjų, eksperimentinio požiūrio.

„Džiaugiamės, kad Vilniaus centre buvęs kalėjimo kompleksas tampa ypač patraukliu objektu įvairiems kultūros renginiams ir skatina menininkus įgyvendinti originalius projektus. Visame Lukiškių kvartale jau verda kūrybinis gyvenimas, suteikiantis naujų raiškos bruožų mūsų sostinei Vilniui, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. – Dabar Lukiškės atsiveria Alternatyvioms Kalėdoms. Linkiu, kad čia apsilankę vilniečiai ir miesto svečiai visiems metams pasisemtų šviesių emocijų, skatinančių daryti tik gerus darbus“.

„Tai bus pačios linksmiausios Kalėdos Lukiškių šimtmečio istorijoje“, – pažymi buvęs kalėjimo vadovas ir dabartinis Vilniaus pataisos namų direktorius Viktoras Davidenko.

Pasak vieno idėjos autorių, projekto koordinatoriaus Dariaus Kupliausko, alternatyvaus kalėdinio kiemo, kaip meninių šviesos instaliacijų erdvės, idėja kilo dirbant su įvairiais kūrybiniais projektais: „Senokai buvo jaučiamas vilniečių noras pamatyti šviesos instaliacijų neįprastose lokacijose, o atsiveriant Lukiškių kalėjimo teritorijai, tai tapo įmanoma. Tikiu, jog tai gali būti puikios tradicijos pradžia“.

Sostinės savivaldybė drauge su Teisingumo ministerija ir Vilniaus pataisos namais kviečia visus vilniečius ir miesto svečius į savo kalėdinį maršrutą įtraukti ir Alternatyvųjį kalėdinį kiemą.

Alternatyvios eglės įžiebimo renginys vyks gruodžio 20 dieną.

Kiemas bus atviras 16–22 val. nuo gruodžio 20 d. iki pat sausio 5 d.

Jis neveiks tik gruodžio 23–24 d. ir gruodžio 30–31 d.

 

Alternatyvios Kalėdos Vilniuje organizuojamos jau antrą kartą. Praėjusiais metais alternatyvus kalėdinis miestelis buvo įsikūręs ant geležinkelio bėgių Stoties rajone.

 

Daugiau apie „Kalėdos sostinėje 2019“ programą ir renginius: https://www.kaledossostineje.lt/

mažiau

 

 

2019-11-30

Sostinėje įžiebta Kalėdų eglė – karalienė

daugiau

2019-ųjų  Kalėdų sostinėje sezonas atidarytas – Katedros aikštėje ką tik karūnuota pagrindinė šalies eglė. Šiųmetis Kalėdų simbolis sostinėje virto galingiausia šachmatų figūra – karaliene.

Karališkos mėlynos spalvos suknele ir sidabru spindinčiu baltu apsiaustu (tarsi mantija) pasipuošusi karalienė labai simboliškai įsiterpusi tarp dviejų bokštų – Katedros varpinės ir Gedimino pilies. Ją ištikimai saugo girliandomis išpuošta pėstininkų eilė, išrikiuota prie įėjimo į Kalėdų miestelio teritoriją.

„Šįvakar Vilniaus laimės indeksas šoka kažkur ties  eglės viršūne. Eglių madas diktuojanti unikali Vilniaus Kalėdų eglė jau užtarnavo sostinei vieno gražiausių ir magiškiausių kalėdinių miestų reputaciją. Šįvakar esam laimingų žmonių sostinė ir neabejotinai kūrybingų, mokančių nustebinti, bet visų svarbiausia – svetingiausi. Ne veltui esame rekomendacijų apsilankyti kalėdiniame Europos žemėlapyje viršūnėje!  Kviečiu   mėgautis ir kviesti svečius į Vilnių – švęskime Kalėdas sostinėje!” – kviečia Vilniaus meras Remigijus Šimašius. 

Jau tradicija tapo, kad Vilnius puošia karkasines eglutes, apkaišytas gyvomis eglių šakomis, atvežtomis nugenėjus medžius miškuose. Tokiu būdu sostinė išreiškia draugišką požiūrį į gamtą ir aplinkosaugą. Eglės kūrėjai „Švenčių studija” sukūrė įspūdingą 50 m pločio 27 m aukščio Kalėdų eglės kompoziciją, apkaišytą 6000 vnt. natūralių eglišakių, dekoruotas 100 tūkst. šviesos diodų, daugiau nei 7 km girliandų. O karalienės figūrą papuošė šviečiančios tūrinės šachmatų figūros – stilizuoti žirgai, rikiai ir bokštai, kurie supa karūnuotos eglės viršūnę.

„Šachmatai, kaip menas, yra viena iš visame pasaulyje suprantamų „kalbų” , kuri sugeba įdomiam laisvalaikiui suburti  skirtingas kartas. Todėl pamanėme, kad šio, ne vieno tūkstančio metų istoriją turinčio, itin populiaraus, logiką, intuiciją ir vaizduotę išlaisvinančio, žaidimo tema bus įdomi”, – pasakojo Kalėdų eglės autorius Dominykas Koncevičius.

Šachmatų formos eglė neatsitiktinai rado vietą Vilniaus širdyje, greta Valdovų rūmų. Šachmatai – žaidimas, kurį šiandien žaidžia beveik pusė milijardo žmonių pasaulyje, o tais laikais, kai Vilnius dar tik kūrėsi, jau buvo pamėgta didikų ir valdovų pramoga. Atliekant archeologinius tyrinėjimus, Valdovų rūmų teritorijoje buvo rasta medinė šachmatų figūra – įspūdingai ornamentuota ir puošnumu išsiskirianti karalienės figūrėlė. Tai labai unikalus radinys ne tik Lietuvoje, bet ir visame rytiniame Baltijos regione. Ji ir tapo pagrindiniu šių metų Kalėdų eglės Katedros aikštėje įkvėpimo šaltiniu.

 Pasak „Švenčių studijos” vadovės Jolantos Tūraitės, ties šių metų Vilniaus Kalėdų eglės projektu kūrybinė grupė – pagrindinis dizaineris ir projekto autorius Dominykas Koncevičius, dizainerė Paulina Šataitė, dirbo apie 8 mėnesius. Dominyko, kuris egles kuria jau daugiau kaip dešimt metų, autoriniai eglių projektai yra atpažįstami ir ryškūs. Paulina prie komandos sėkmingai prisijungė pirmą sezoną. Tik visų projekto dizainerių, gamintojų ir montuotojų profesionalus požiūris, atsakomybė ir projekto svarbos supratimas leido sėkmingai jį įgyvendinti. Paruošiamieji ir gamybos darbai truko apie 700 darbo valandų, o montavimo darbai – 650  darbo valandų.

 „Švenčių studijos” kūrybinė grupė džiaugiasi ir pelnytai didžiuojasi, kad sostinės Kalėdų eglutė jau kelis pastaruosius metus patenka į gražiausių eglių sąrašus ir ja gėrisi visas pasaulis.  Nuo 1997 metų gyvuojanti  ir beveik tiek pat laiko sostinę bei kitus miestus puošianti bendrovė,  šventiniu laikotarpiu juos paverčia originaliai ir jaukiai spindinčiomis Kalėdų rezidencijomis.

 Kalėdų eglę jaukiai apglėbęs Kalėdų miestelis Katedros aikštėje pilnas skanėstų, dovanų ir siurprizų. Kalėdos Vilniuje tokios įsimintinos dėl to, kad šventinę atmosferą čia kuria talentingi, ypatingai svetingi ir draugiški žmonės, tai patraukia kasmet vis didesnį būrį svečių iš kitų miestų ir šalių. Vilniaus savivaldybė kviečia mėgautis šiuo ypatingu laikotarpiu, kviestis į miestą svečių ir pajusti ypatingą šventinį Vilniaus pulsą, apie kurį šneka pasaulis.

 

mažiau

 

 

2019-11-30

Kalėdų traukinukas jau vingiuoja sostinės gatvėmis

daugiau

Iš „Kalėdų sostinėje” perono į 5 savaites truksiantį kalėdinį maršrutą šįvakar pajudėjo laukiamiausias metų traukinys – ryškus ir žaismingas, lankysiantis visas šventiškiausias sostinės vietas – pagrindinę miesto eglę, kalėdinių gardumynų ir dovanų miestelius Rotušės ir Katedros aikštėse.

„Kalėdų traukinukas jau tapo neatsiejama Kalėdų festivalio tradicija, kelionės po magišką ir šviesomis spindintį Vilnių kasmet laukia ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai. Smagu, kad tai tampa ir gražiais vaikystės prisiminimais. Kviečiu ir šiemet šeimas pakeliauti kalėdiniu traukinuku po Vilnių, nes maršrutas įtraukia, perkelia į jaukų, svetingą Vilnių, kuriuo norisi dalintis su artimaisiais ir visu pasauliu”, – į 5  savaites truksiančią kelionę per kalėdinį Vilnių kviečia miesto meras Remigijus Šimašius. 

Kalėdų traukinukas šventiniame Vilniuje kursuos nuo lapkričio 30 d. iki sausio 7 d. (imtinai). Traukinuko trasa driekiasi nuo Katedros, Pilies gatve link Rotušės aikštės, kur traukinukas apsisuka ir Pilies gatve grįžta atgal iki Katedros aikštės. Į traukinuką galima įsėsti jo pagrindinėje stotelėje Kalėdų miestelis, kuri įsikurs priešais Katedrą, šalia Odminių skvero, adresu Šventaragio g. 1. Įsėsti ar išlipti taip pat bus galima ir stotelėje Rotušė, Rotušės aikštėje.

Įspūdingą pramogą dovanoja Vilniaus miesto savivaldybė kartu su partneriais DELFI ir prekybos tinklu „Maxima”.

„Net ketvirtus metus iš eilės gražiausioms metų šventėms pažymėti skirta „Maximos” kampanija „Kalėdų Kalėdos” iš parduotuvių persikelia į šventiškiausias miesto erdves. Gera dovanoti vilniečiams ir miesto svečiams džiaugsmingas šventines akimirkas, kurias suteiks kelionės kalėdiniu traukinu”, – sako Kristina Meidė, prekybos tinklo „Maxima” generalinė direktorė.

„Kalėdinis traukinukas yra neatsiejama Kalėdų sostinėje dalis. Džiaugiuosi, kad DELFI iniciatyva tęsiame gražią tradiciją ir jau penktą kartą dovanojame Kalėdų traukinuką sostinės gyventojams ir svečiams. Kviečiu visus šventinio Vilniaus gražiausias vietas aplankyti su Kalėdų traukinuku, tai yra labai smagi pramoga ne tik vaikams”,  – dalijasi DELFI Rinkodaros vadovas Irmantas Matilionis. 

Kalėdų traukinukas važiuos visomis savaitės dienomis*:

  • Pirmadieniais – ketvirtadieniais nuo 12 iki 21 val.
  • Penktadieniais – sekmadieniais nuo 11 iki 21.40 val.
  • Šventinėmis dienomis traukinukas važiuos kitu laiku: gruodžio 24 ir 31 d. nuo 11.00 iki 19.40 val. (paskutinis reisas 19.20 val.), gruodžio 25–26 d. – nuo 11.00 iki 21.40 val. (paskutinis reisas 21.20 val.), sausio 1 d. nuo 12 iki 21 val. (paskutinis reisas 20.40 val.).
  • Gruodžio 15 d. (sekmadienį), nuo 8 iki 15 val. dėl miesto centre vyksiančio Kalėdinio bėgimo Kalėdų traukinukas nevažiuos.

*Traukinuko važiavimo grafikas dėl eismo sąlygų, intensyvumo ar kitų faktorių gali kisti.

Tvarkaraščius galima rasti viešojo transporto stotelėse Kalėdų miestelis, Rotušė, taip pat ir www.stops.lt

mažiau

 

 

2019-11-30

Vilniuje prasidėjo šventinis šurmulys – sugrįžo festivalis „Kalėdos sostinėje 2019“ 

daugiau

Sostinė pradeda gyventi Kalėdų festivalio ritmu: pirmieji šventiniai renginiai šeštadienį prasidėjo Rotušėje, kur nuo vidurdienio pilna garsų, spalvų, gerumo ir susitelkimo. Čia prasidėjo 17-oji Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė.
 
Mugėje pristatoma daugiau nei 40 diplomatinių atstovybių, tarptautinių mokyklų ir Tarptautinės moterų asociacijos Vilniuje stendų, kuriuose lankytojai gali rasti įvairiausių knygų, paveikslų, meno dirbinių ar Kalėdų suvenyrų.  Į Rotušės aikštę kvapais, prieskoniais ir daugybe kalbų vilioja Tarptautinė kalėdinio maisto mugė, kurioje šiltus gėrimus ir savo šalių patiekalus pristato įvairių šalių atstovai. Mugės metu surinktos lėšos bus skirtos 10 lietuviškų organizacijų, kurios padeda sunkumus patiriantiems žmonėms, rūpinasi vaikų, moterų, neįgaliųjų bei senjorų gerove. 
 

„Ką tik Vilnius pradėjo dar vieną įspūdingą kelionę į didžiąsias žiemos šventes. Smagu matyti, kaip miestas transformuojasi –  nušvinta vitrinos, pasipuošia kitos miesto erdvės ir pradeda gyventi laukimu. Tai laikas ne tik įsiklausyti į šalia esančius, pasidalinti gerumu, bet kartu ir atsigręžti į tradicijas. Kviečiu mėgautis šiuo ypatingu laikotarpiu, kviestis į miestą svečių ir pajusti ypatingą šventinį Vilniaus pulsą, apie kurį kalba pasaulis”, – kviečia sostinės meras Remigijus Šimašius.

Renginys dar tik įsibėgėjo ir laukia visų, nes nuo 17 val. čia prasidės tradicinės Rotušės a.  eglutės įžiebimo renginys su širdingais ambasadorių palinkėjimais įvairiausiomis pasaulio kalbomis – jie kasmet labai svetingai pakviečia pasaulio žmones į Vilnių ir skleidžia žinią apie magiškas Kalėdas Lietuvos sostinėje. 

 
Milžiniškomis miško uogomis ir aukso spalva padabinta eglė Rotušės aikštėje daugeliui primins mėgstamiausias žiemos sezono uogas – bruknes, spanguoles, kurios dar vadinamos gyvybės uogomis, be kurių neįsivaizduojamas Šv. Kūčių ir Kalėdų stalas. Švytinčiuose stiklo kupoluose įsikūręs Kalėdų miestelis Rotušės aikštėje jau laukia smalsiausių dovanų ieškančių vilniečių ir miesto svečių.
 
Prieš pat 17 val. į pirmąją kelionę nuo Rotušės aikštės pajudės ir ryškiaspalvis Kalėdų traukinukas. 
 
Nuo 19  val. visi vilniečiai ir miesto svečiai  kviečiami į Katedros aikštę, kur laukia didžiausia staigmena – pagrindinės šalies eglės įžiebimas. 
 
Daugiau apie „Kalėdos sostinėje 2019″ programą ir renginius: https://www.kaledossostineje.lt/

mažiau

 

 

2019-11-26

Vilnius vėl sieks tapti gražiausios Europos Kalėdų eglės rezidencija

daugiau

Vilnius šiemet Europoje pristatomas kaip vieta Nr. 1, kurią turėtų rinktis norintys pamatyti gražiausią Europos Kalėdų eglę (http://bit.ly/2pNyAEu). Likus savaitei iki jos įžiebimo, sostinės savivaldybė pristatė visą šventinių renginių programą – sužinokite, kuo vilios 5 savaites truksiantis festivalis Vilniuje.

Lapkričio 30-oji sostinėje bus ypatinga ir laimės indeksas šoktels iki aukštumų – sulig pagrindinės miesto ir Lietuvos eglės Katedros aikštėje įžiebimu 19 val., bus paskelbtas net 5 savaites truksiantis žiemos švenčių festivalis. Magiškas sezonas pasiūlys gausybę pramogų ir renginių – atgis įtraukiantys Kalėdų miesteliai, aplinkui suksis žavingas Kalėdų traukinukas, čiuožėjų lauks pamėgta ledo čiuožykla Lukiškių aikštėje, stebins ir vėl nauja Kalėdinė 3D pasaka, nuotaiką kurs šventinis miesto ir jo tiltų papuošimas, vyks Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė ir daugybė kitų smagių veiklų.

„Kalėdos Vilniuje tokios įsimintinos dėl to, kad šventinę atmosferą čia kuria talentingi, ypatingai svetingi ir draugiški žmonės, tai patraukia kasmet vis didesnį būrį svečių iš kitų miestų ir šalių.  Ir šiemet su komanda stengėmės sukurti festivalį, kuriame dera unikalios idėjos, stilius, modernumas ir tradicijos. Kviečiu mėgautis šiuo ypatingu laikotarpiu, kviestis į miestą svečių ir pajusti ypatingą šventinį Vilniaus pulsą, apie kurį šneka pasaulis“, – kviečia sostinės meras Remigijus Šimašius.

Kalėdiniu laikotarpiu Vilnius tampa traukos centru ne tik užsienio svečiams, bet ir lietuviams iš kitų miestų: pernai kalėdiniu laikotarpiu Vilniaus viešbučiuose buvo apsistoję ir 23 092 Lietuvos gyventojų.

Eglių madas diktuojanti unikali Vilniaus Kalėdų eglė jau užtarnavo sostinei vieno gražiausių ir magiškiausių kalėdinių miestų reputaciją. Pernai vos įžiebta eglė „Laikas“ šovė į gražiausiųjų topus tokiuose žiniasklaidos kanaluose kaip JAV naujienų portalas „USA Today“ su 135 milijonus per mėnesį siekiančia skaitytojų auditorija, kelionių portalai „Matador Network“ bei „Fodor‘s Travel“. Kuo nustebins šių metų Kalėdų eglė tradiciškai neatskleidžiama iki paskutinės renginio minutės, tačiau laukti liko neilgai – lapkričio 30-ąją 19 val. Katedros aikštėje išvysime neabejotinai gražiausią Europoje Kalėdų eglę. Susirinkusiems koncertuos atlikėjai Jurijus Veklenko, Ieva Narkutė, Jurgis Bruzga, Dainotas Varnas, Paulė, grupės Biplan, Good Time Boys, Sisters on Wire. O vakarą vainikuos  publikos numylėtinio Sauliaus Prūsaičio linksmas ir energingas pasirodymas.

Vilniaus miesto savivaldybė į renginius ir iš jų kviečia ateiti pėsčiomis ar vykti viešuoju transportu, kuris šventės proga kursuos dažniau, patogiau ir bus talpesnis. Automobilius šį intensyvaus eismo vakarą rekomenduojama palikti namuose, jog šventinės nuotaikos neblaškytų stovėjimo vietos paieškos ir laikas spūstyse. Kelionę viešuoju transportu lengvai susiplanuoti galima čia: http://stops.lt/vilnius/#plan/.

Kalėdų eglutę Rotušės aikštėje šiais metais bus įžiebta kiek anksčiau nei didžioji Kalėdų eglė Katedros aikštėje – 17 val. Čia pasirodys muzikos ir šokio studijos „Džimba“ vaikai, atlikėja ir dainų autorė Aldegunda. Lapkričio 30-tąją Vilniaus rotušėje rengiama ir tradicinė Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė. 17-oje mugėje tradiciškai bus galima susitikti su Lietuvoje veikiančių užsienio šalių ambasadų darbuotojais bei visuomeninių organizacijų atstovais, įsigyti jų pagamintų rankdarbių ir skanėstų. Mugės metu surinktos lėšos bus paaukotos dešimčiai lietuviškų organizacijų, besirūpinančių vaikais, neįgaliaisiais ir senoliais.

Kalėdiniai renginiai šventiniu laikotarpiu vyks ir 22-jose Vilniaus bendruomenėse. Jos šiais metais sulauks ypatingo svečio – šventiniu laikotarpiu per Vilnių keliaus Kristoforas – 4 m aukščio šviesos instaliacija.

Per metus gerai pailsėjęs, šventinį šeštadienį į sostinės gatves vėl išriedės Kalėdų traukinukas. Tradicinis traukinukas važiuos ir miestiečius linksmins nuo lapkričio 30 d. Jo trasa drieksis nuo Arkikatedros link Pilies gatvės, kur traukinukas apsisuks Rotušės aikštėje ir Pilies gatve grįš atgal iki Katedros aikštės. Į traukinuką galima įsėsti jo pagrindinėje stotelėje Kalėdų miestelis, kuri įsikurs prieš pat Katedrą, šalia Odminių skvero, adresu Šventaragio g. 1. Įsėsti ar išlipti bus galima ir stotelėje Rotušė, Rotušės aikštėje.

Praėjusiais metais tūkstančių lankytojų sulaukusi ledo čiuožykla Lukiškių aikštėje pramogauti kvies ir šiais metais – nuo gruodžio 6 d. iki pat pavasario – kovo 8 d.

Gruodžio 7-ąją Katedros aikštėje visai šeimai skirtoje šventėje „Sveikas, Seneli Kalėda!“ laukia ne tik susitikimas su Kalėda, bet ir linksmoji Tele Bim-Bam kompanija.

Gruodžio 9–19 dienomis vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami balsuoti ir rinkti labiausiai patikusią kalėdinę vitriną (žr. www.kaledossostineje.lt/konkursas/).

Gruodžio 15 d. sostinėje į gatves smagiai pabirs maži ir dideli nykštukai – vyks tradicinė 44-ojo  „Eurovaistinės“ kalėdinio bėgimo šventė.

Gruodžio 17–22 d. Vinco Kudirkos aikštėje įsikurs stilingasis Kalėdinis Dizaino skveras, kur unikalius ir originalius savo gaminius pristatys daugiau nei 70 dizainerių ir kūrėjų: juvelyrų, keramikų, mados ir interjero dizainerių.

Gruodžio 25–29 d. Katedros aikštėje įsikurs „Sniego karalienė“ – bus demonstruojama nauja Kalėdinė 3D pasaka. Žiūrovai keturis kartus kas vakarą drauge su narsiąja Gerda įveiks kliūtis ir prisimins tikrąsias vertybes.

Ypatinga praėjusių metų naujiena buvęs Naujųjų metų sutikimas prie Varpinės bokšto tampa nauja tradicija. Gruodžio 31-ąją prieš pat vidurnaktį Varpinės bokštas vėl atgis ir žavės pribloškiančiu reginiu – specialiai 2020 metų sutikimui sukurta, unikalia vaizdo ir šviesų instaliacija. Laikrodžiui skambiai skelbiant Naujųjų metų pradžią, sostinės dangų nušvies spalvingi fejerverkai.

mažiau

 

 

2019-10-10

Sostinė kviečia verslininkus ir Vilnių mylinčius miestiečius ruoštis gražiausioms metų šventėms ir padėti skleisti gerąją Kalėdų žinią – registruotis ir dalyvauti konkurse „Vilniaus kalėdinė vitrina 2019“

daugiau

Kol žiemos šventės dar nėra ranka pasiekiamos, pats metas pradėti ruoštis gražiausių metų švenčių sezonui. Artėjančios Kalėdos ir jų laukimo laikotarpis – puiki proga skleistis bendruomeniškumui ir vienybei. Kad švenčių laukimas būtų džiugus ir šviesus, „Kalėdos sostinėje 2019“ organizatoriai ir Vilniaus miesto savivaldybė kviečia verslininkus bei iniciatyvius vilniečius kurti Kalėdas sostinėje kartu – registruotis ir dalyvauti konkurse „Vilniaus kalėdinė vitrina 2019“ .

Kur mieste slepiasi Kalėdos?! – Išpuoštose aikštėse, skveruose, praeivių šypsenose ir spindinčiose miesto vitrinose! Šiluma ir jaukumu dvelkiančios šventinės restoranų, kavinių, parduotuvių, įstaigų vitrinos ne tik kuria ypatingą nuotaiką sostinėje, bet ir praturtina miesto veidą. Netrunki pajusti artėjančių švenčių džiugesį.

Vilnius kviečia įmones, įstaigas, laukia privačių iniciatyvų ir šiais metais susivienyti gražiam ir prasmingam tikslui – puoštis ir skleisti gerąją Kalėdų žinią – vilniečiams ir sostinės svečiams dovanoti šviesą ir didžiųjų švenčių laukimo džiaugsmą, kuris ir yra tikroji Kalėdų prasmė.

„Mums Kalėdos gyvos visus metus. Kad Vilnius taptų nuostabia vieta, kuri šventiniu laikotarpiu nušvinta įvairiausiomis spalvomis, ir kasmet stebina, tenka įdėti ne mažai pastangų ir laiko. Todėl labai kviečiame nedelsti, planuoti ir laiku pasiruošti šventiniam sezonui. Lai miesto vitrinos pasidabina netikėčiausiomis spalvomis, kviečia nepraeiti pro šalį ir tampa žaisminga Kalėdų dovana vilniečiams ir sostinės svečiams“, – ragina „Kalėdos sostinėje 2019“ organizatoriai.

Konkurse „Vilniaus kalėdinė vitrina 2019“ bus vertinamos sostinės gatvėse esančių įmonių, įstaigų ir privačių iniciatyvų įgyvendintos lauko (eksterjero) vitrinų puošybos kūrybinės idėjos.

Registracija į konkursą vyks iki lapkričio 29 d. svetainėje: https://www.kaledossostineje.lt/konkursas/, o iki gruodžio 5 d. konkurso dalyviai turės atsiųsti savo papuoštų vitrinų nuotraukas.

Šventines sostinės vitrinas nuo gruodžio 9 d. iki gruodžio 19 d. (imtinai) vertins Vilniaus miesto savivaldybės Kalėdų komitete sudaryta specialistų komisija ir vilniečiai bei miesto svečiai, elektroniniu būdu balsuosiantys vieno didžiausių Lietuvos internetinių naujienų portalo specialioje apklausos skiltyje. Nugalėtojai bus skelbiami gruodžio 20-tąją.

Kitaip nei pastaraisiais metais, šįmet konkurso organizatoriai dėkodami už dalyvavimą konkurse apdovanos tris daugiausiai komisijos balų surinkusias vitrinas: I vieta – 1000 eur, II vieta – 650 eur, III vieta – 350 eur ir vieną daugiausiai internetinio balsavimo balsų surinkusią vitriną – 1000 eur.

Konkursas „Vilniaus kalėdinė vitrina 2019“ – tai socialinė akcija, kurioje svarbiausia – ne varžytis tarpusavyje, o dalyvauti ir dovanoti miestui šviesą ir Kalėdų laukimo džiaugsmą.

 

Puoškime ir puoselėkime savo namus – tegu Vilniaus miestą nušviečia jauki Kalėdų dvasia!

 

Daugiau informacijos apie konkursą tel. (8 5)  261 9557  arba el. p.  info@kaledossostineje.lt

mažiau

 

 

2019-07-01

„Kalėdos sostinėje 2019“ organizatoriai kviečia verslininkus teikti paraiškas dėl prekybos „Kalėdų miestelyje“

daugiau

„Kalėdų miestelis 2018“ / Sauliaus Žiūros nuotr.

„Kalėdų miestelis“ Vilniaus Katedros aikštėje – tai išskirtinė gražia miesto tradicija tapusi erdvė, kuri žiemos švenčių laikotarpiu stebina ypatinga atmosfera ir vilioja aibe puikių kalėdinių gėrybių. Kasmet ji sulaukia gausaus lankytojų antplūdžio ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio ir Vilnių paverčia tikra Kalėdų sostine.

Šiais metais „Kalėdų miestelis“ lankytojus džiugins jau septintą kartą ir į šventinį šurmulį kvies nuo 2019 m. lapkričio 30 d. iki 2020 m. sausio 7 d.

Kalėdų mugės organizatoriai, siekdami užtikrinti prekybos „Kalėdų miestelyje“ įvairovę, originalumą, atitikimą šventinio laikotarpio stilistikai ir lankytojų lūkesčiams, iki 2019 m. rugpjūčio 30 d. kviečia teikti paraiškas visus, kurie šių metų „Kalėdų miestelio“ lankytojams nori pasiūlyti originalius, išskirtinius, kokybiškus produktus ir (ar) prekes.

Užpildyti dalyvio paraiškos anketą galima kaledossostineje.lt svetainės skiltyje PARAIŠKA: https://www.kaledossostineje.lt/paraiska/  iki rugpjūčio 30 d.

 

Daugiau informacijos dėl paraiškų teikimo tel. 8 657 51984, tel. (8 5)  261 9557

mažiau

 

 

2019-01-09

Magiškos Kalėdos į Vilnių pritraukė daugiau kaip 500 tūkst. svečių

daugiau

Didžiausio žiemos festivalio „Kalėdos sostinėje 2018“ organizatoriai džiaugiasi sėkme: per penkias savaites Vilnių aplankė daugiau kaip 500 tūkst. svečių, per 200 tūkst. žiūrovų išvydo kalėdinę 3D pasaką, Kalėdų traukinukas nudžiugino beveik 10 tūkst. laimingų keleivių, Kalėdinės čiuožyklos malonumais mėgavosi per 8 tūkst. čiuožėjų, tūkstančiai atėjo pasigėrėti žiemiška instaliacija virtusiu fontanu Lukiškių aikštėje, o Naujuosius metus prie unikalia 3D vaizdo instaliacija papuoštos Vilniaus katedros varpinės smagiai pasitiko apie 35 tūkst. vilniečių ir miesto svečių. Stulbinanti šių metų sostinės Kalėdų eglė „Laikas“ vėl įvertinta kaip viena gražiausių eglių pasaulyje, o Vilnius minimas tarp 25 gražiausių kalėdinių miestų.

„Šiais metais pavyko įgyvendinti drąsias ir kūrybiškas idėjas, kurti naujas tradicijas, kurios buvo pozityviai įvertintos vilniečių ir svečių. Esame dėkingi partneriams ir rėmėjams už bendradarbiavimą, naujai įprasmintas iniciatyvas, drauge sukurtas ypatingas akimirkas. Smagu, kad kasmet vis daugiau vilniečių bei verslo atstovų įsitraukia į miesto puošimą, kuria jaukią ir džiugią nuotaiką mieste. Vilniaus kalėdinė atmosfera daro jį dar matomesnį pasaulyje. Gražias tradicijas tęsime ir kitąmet“, – sako „Kalėdos sostinėje“ projekto vadovas, Vilniaus kultūros centro direktorius Paulius Jurgutis.

Įspūdinga, kasmet drąsiais ir originaliais įvaizdžiais iš naujo nustebinanti Kalėdų eglė Katedros aikštėje tapo pagrindiniu Kalėdų sostinėje simboliu. Unikali 27 m aukščio ir visą Kalėdų miestelį apimanti 50 m pločio meninė kompozicija „Laikas“ plačiai išgirta pasaulio žiniasklaidos ir karaliavo gražiausių kalėdinių puošmenų topuose.

Vienas populiariausų JAV kelionių portalų „New York Post“, kurį skaito beveik 80 milijonų žmonių, Vilnių paskelbė vienu iš 9 magiškiausių kalėdinių Europos miestų. Kalėdų eglę „Laikas“ gyrė JAV naujienų portalas „USA Today“ su 135 milijonus per mėnesį siekiančia skaitytojų auditorija, kelionių portalai „Matador Network“ bei „Fodor‘s Travel“, Belgijos naujienų portalas „Brussels Express“, vienas didžiausių Italijos naujienų portalų „Corriere della Serra“, turintis 78 milijonų mėnesinę auditoriją bei Lenkijos žinių portalas „Wirtualna Polska“.

Išskirtine šventine nuotaika viliojo ir daugybę rinktinių gėrybių siūlė Kalėdų miesteliai Katedros ir Rotušės aikštėse šiais metais sulaukė išskirtinio lankytojų iš užsienio ir visos Lietuvos dėmesio.

„Kalėdiniu sezonu „Go Vilnius“ kvietimu sostinėje lankėsi žurnalistai, tinklaraštininkai ir fotografai iš Jungtinės Karalystės, Vokietijos ir Lenkijos, kurie dalijosi įspūdžiais iš kalėdinio Vilniaus ir pristatė jį savo tūkstantinėms auditorijoms socialiniuose tinkluose, kelionių tinklaraščiuose ir naujienų portaluose. Džiaugiamės, kad turime ką parodyti Vilniuje šventiniu sezonu, pradedant įspūdingais Kalėdų miesteliais su konceptualiomis eglutėmis, pasipuošusiu miestu, baigiant svetingais viešbučiais ir restoranais. Svečiams iš užsienio Vilnius paliko puikų įspūdį, kuriuo jie dalijosi su tautiečiais kviesdami apsilankyti Lietuvos sostinėje”, – sakė „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Nuotaikingas Kalėdų traukinukas per šių metų žiemos šventes Vilniaus širdyje nuvažiavo per 1900 laimingų kilometrų, atliko 380 šventinių reisų ir nudžiugino beveik 10 tūkst. keleivių, tarp kurių buvo ir 1400 vaikučių iš socialiai remtinų šeimų.

Šventiniai kalėdiniai renginiai vyko 22-jose Vilniaus seniūnijose ir bendruomenėse. Pirmą kartą vieną iš transporto žiedų, esantį prie sostinės Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios šventiniu laikotarpiu papuošė žiemos instaliacija, kurią sukūrė Vilniaus dailės akademijos studentės.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Vienas ilgiausių tradicijų Lietuvoje turintis „Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas“ šiemet sulaukė rekordinio – daugiau nei 3500 Kalėdų Senelių, snieguolių, nykštukų ir kitokių dalyvių skaičiaus.

Visai šeimai skirta šventė „Sveikas, Seneli Kalėda!“ Vilniaus Katedros aikštėje subūrė visų penkių Lietuvos regionų raudonskruosčius Senelius Kalėdas su palydomis. Smagioje šventėje linksminosi ir Kalėdų Senelio pašto paslaugomis naudojosi apie 2 tūkst. vaikučių ir tėvelių.

Trečius metus iš eilės Vinco Kudirkos aikštėje šurmuliuojančioje stilingiausioje šventinėje mugėje – Kalėdiniame dizaino skvere naujausias mados ir stiliaus tendencijas pristatė daugiau nei 100 perspektyviausių dizainerių iš Lietuvos ir kviestinių kūrėjų iš kaimyninių šalių. Jų išskirtinius kūrinius apžiūrėjo apie 15 tūkst. mugės svečių.

Kelios dešimtys aktyvių Vilniaus įmonių bei įstaigų kūrė šventinę nuotaiką savo mieste ir dalyvavo konkurse „Gražiausia Vilniaus kalėdinė vitrina 2018“. 

Spalvingą Kalėdinę 3D pasaką, be kurios jau neįsivaizduojamos Kalėdos sostinėje, šiemet išvydo daugiau kaip 200 tūkst. vilniečių ir sostinės svečių. Savitai papasakota „Jėzaus gimimo istorija“ buvo parodyta 20 kartų. 15 min. trukęs unikalus reginys užbūrė ir didelius, ir mažus.

Nauja tradicija ir ypatinga Naujųjų metų sutikimo vieta šiais metais tapo – vienas iš Vilniaus simbolių – Vilniaus katedros varpinė, kuri Naujametinį vakarą Katedros aikštėje ir jos prieigose susirinkusius vilniečius ir sostinės svečius pasveikino dar neregėtu reginiu – unikalia 3D vaizdo projekcijų instaliacija. Tarsi atgijusio, iš visų pusių apšviesto Varpinės pastato spalvingomis transformacijomis žavėjosi, šoko ir nuotaikingai Naujuosius 2019 metus pasitiko apie 35 tūkst. žmonių. Tiek įspūdinga Vilniaus Kalėdų eglė „Laikas“, tiek ir unikali naujametinė 3D vaizdo instaliacija ant Vilniaus katedros varpinės sulaukė itin didelio socialinių tinklų vartotojų susidomėjimo: nuotraukomis dalijosi, šių originalių ir meniškų reginių grožį gyrė Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Italijos ir kitų šalių vartotojai.

Kalėdinė čiuožykla ir įspūdinga vandens, šviesos ir stiklo instaliacija virtęs Lukiškių aikštės fontanas dar neatsisveikino iki kitų Kalėdų. Šios pramogos vilniečius ir miesto svečius džiugins iki pat pavasario.

mažiau

 

 

2019-01-07

Puiki žinia vilniečiams – čiuožykla Lukiškių aikštėje veiks iki pat pavasario

daugiau

Sauliaus Žiūros nuotr.

Sėkmingas ir populiarus festivalio „Kalėdos sostinėje“ projektas – čiuožykla po atviru dangumi Lukiškių aikštėje – gyvuos iki pat kovo 3 dienos!  
Vilniaus Lukiškių aikštė šią žiemą nušvito naujomis spalvomis. Festivalio „Kalėdos sostinėje“ programos naujienomis tapusi Kalėdinė čiuožykla bei įspūdinga vandens, šviesos ir stiklo instaliacija virtęs Lukiškių aikštės fontanas aikštę pavertė smagiausia sostinės erdve. Šventiniu laikotarpiu čiuožykloje  pramogavo  daugiau nei 8000 vilniečių bei sostinės svečių.

Sauliaus Žiūros nuotr.

„Šventės baigėsi, o žiemos pramogos – tęsiasi! Matydami tik augantį čiuožyklos populiarumą, nusprendėme pratęsti ledo čiuožyklos veiklą. Dar keletą mėnesių vilniečiai  galės žaisti akmenslydį, ledo ritulį, mokytis čiuožimo technikos. Kviečiame čiuožti ir dovanoti sau bei artimiesiems gerą nuotaiką“, – kviečia  Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius. 

Čiuožykla, kaip ir anksčiau, darbo dienomis veiks nuo 12 iki 22 val., o savaitgaliais kiek ilgiau – nuo 10 iki 22.00 val. Taip pat darbo dienomis kalėdinėje čiuožykloje vyks nemokamos ledo ritulio, čiuožimo bei kerlingo pamokėlės.

Čiuožimo seanso su savomis pačiūžomis kaina – 2 eurai, o čiuožimo seanso su čiuožykloje nuomotomis pačiūžomis kaina – 3 eurai.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Sostinės gyventojus ir svečius taip pat visą žiemą džiugins žiemos sezonui pritaikytas, originalia instaliacija virtęs Lukiškių aikštės fontanas. Šviesos, vandens ir stiklo instaliacija pagyvina žiemos vakarus mieste – stebina ne tik savo apšvietimu, gebančiu sukurti 4.2 milijardų spalvų, bet ir tuo, kad apšvietimo dekoracijos veikia esant kritinei – 30 C temperatūrai.

Daugiau informacijos apie čiuožyklą rasite: https://www.facebook.com/events/2213304122274875/
arba https://www.kaledossostineje.lt/lt/kaledine-ciuozykla/

mažiau

 

 

2019-01-06

Sostinėje – Trijų Karalių palyda, ryt – Stačiatikių Kalėdos

daugiau

Daugiatautis daugiakultūris Vilnius džiaugiasi, kad skirtingi liturginiai kalendoriai leidžia sostinei dar kartą švęsti šventą Kalėdų stebuklą: šį sekmadienį iškilmingomis eitynėmis palydėti Trys Karaliai, o jau ryt, prie pagrindinės šalies eglės LAIKAS, susirinks gausi Vilniaus Stačiatikių bendruomenė, menanti  sostinės istorijos šimtmečius, linksmai švęsti  savo šv. Kalėdas.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Šią sekmadienio popietę Trijų karalių teatralizuota eisena  jau 19 kartą  palydėjo  Žiemos švenčių festivalį, kuris Vilniuje trunka net iki 5 savaičių. Nuo 16.30 val. Aušros Vartų gatve iki Katedros   pajudėjo žaismingos eitynės: teatralizuota 3 m aukščio karalių – Kasparo, Merkelio, Baltazaro – eisena, kartu su palyda pakeliui sveikino visus su Naujaisiais metais, aplankė Prakartėlę.

Pasidžiaugti įspūdinga sostinės Kalėdų eglute LAIKAS, aplankyti vis dar šventinę nuotaiką dalijančius Kalėdų miestelius, pasivažinėti Kalėdų traukinuku bus galima iki sausio 7 d. Tądien įvyks ir baigiamasis Žiemos švenčių koncertas Katedros aikštėje.

Sausio 7 d. – Stačiatikių Kalėdų šventė

Ortodoksų paveldas mena garbingus ir Vilniui brangius miesto  istorijos amžius. Dievo Motinos Žengimo į dangų katedrą kartu su žmona Marija statė Lietuvos Didysis Kunigaikštis Algirdas. O ir šiandien pravoslavija yra neatsiejama Vilniaus dalis. Dažnas  vilnietis ir turistas lankosi nuostabioje barokinės architektūros šventovėje – Šv. Dvasios vienuolyne, kurioje gėrisi Dieviškąją liturgija.  

Pirmadienį, 16 val. Katedros aikštėje suskambės varpai ir Vilniaus rusų bendruomenė, Stačiatikybės puoselėtojai džiugiai švęs šv. Kalėdas prie pagrindinės miesto eglės. Visus pasveikins miesto meras Remigijus Šimašius ir Stačiatikių Šv. Konstantino ir Michailo cerkvės Tėvas Konstantinas Lazutkinas.

Koncerte Katedros a. pasirodys gausus būrys atlikėjų: Natalija Leškina, Irina Mašina, Igoris Jarmolenka, Aleksandr Belkin ir Božena Sokolinska, Oleg Mozarskij, Olga Petutina, INESS, vaikų šokių teatras „Angel Project“, kūrybinis centras „Žvaigždžių studija“, šokių studijos „Fantazija“ ir „Gelios“, rusų folkloro kolektyvas „Verėja“ bei ansambliai „Vesnuški“ ir „Veretionce“ ir kiti, o mažuosius linksmins Senis Šaltis ir Snieguolė.

Sausio 8 d., pasibaigus visoms Žiemos šventėms, Vilnius atsisveikins su pagrindine miesto Kalėdų egle iki dar įspūdingesnio kitų metų festivalio „Kalėdos sostinėje 2019”.

mažiau

 

 

2018-12-27

Vilnius kuria Naujųjų tradiciją – laukia įspūdinga 3D vaizdo instaliacija ant Katedros varpinės

daugiau

Susižavėjusi 3D reginiu minia garsiai skaičiuoja akimirkas iki Naujųjų, 12 dūžių, besibučiuojančios porelės, metų fejerverkas – ir tai dar ne viskas, ką Vilnius paruošė 2019 metų sutiktuvėms. Vilniečiai ir miesto svečiai Naujuosius kviečiami pasitikti Katedros aikštėje prie vieno seniausių ir aukščiausių miesto simbolių – Vilniaus katedros varpinės, kuri nuo 22 val. iki 01 val. atgis įspūdinga 3D vaizdo projekcijų instaliacija. Organizatoriai žada, kad tai bus pirmasis Lietuvoje toks įspūdingas 3D reginys ant bokšto.

„Vilnius kaip ir didžiausi pasaulio miestai kviečia Naujuosius sutikti prie šalies ar sostinės simboliais tapusių statinių: Taimso aikštėje Niujorke, prie Didžiojo Vestminsterio bokšto Londone, prie Eifelio bokšto Paryžiuje ar Brandenburgo vartų Berlyne. Šiemet pirmąkart kviečiame sutikti Naujuosius metus prie Katedros varpinės bokšto – pradžiuginsim ne tik naujamečiu fejerverku, bet ir išskirtiniu reginiu – specialiai šiai progai sukurta unikalia 3D vaizdo instaliacija ant Varpinės bokšto. Kuriame naujas tradicijas – pasitiksime 2019 metus originaliai, prasmingai ir įdomiai miesto širdyje“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

22 val. Varpinė tarsi atgis ir transformuosis. Žiūrovus stebins ypatingas jos apšvietimas, sklindantis erdvinis garsas bei išskirtinė animacija su trumpa siužetine linija. Bokštas bus „gyvas“ iki pat 01 val. Jis kas 5 minutes keis formas ir tekstūrą – nuo medinio iki akmeninio. Vaizdo instaliaciją lydės paslaptingas, įvairių garso efektų lydimas muzikos takelis. Likus 10-iai minučių iki Naujųjų visų žvilgsnius prikaustys pasirodęs bokšto laikrodininkas, kuris įjungs iki 2019-tų metų likusio laiko skaičiavimą. Vidurnaktį nuskambės Varpinės laikrodžio dūžiai, kuriuos lydės įspūdingi naujamečiai fejerverkai.

„Šis naujas projektas bus išskirtinis savo istorine prasme ir neįprasta architektūrine išraiška. Unikali 3D projekcija, kai pastatas 3D vaizdu apšviečiamas iš visų pusių – pirmoji Lietuvoje. Varpinės pastato struktūra yra neįprasta, tokių statinių pasaulyje nėra daug. Iki šiol panaši instaliacija buvo daryta tik ant keleto jų. Varpinės pastatui apšviesti bus naudojama 16 modernių projektorių, naudojami itin galingi video serveriai“, – pasakoja keletą mėnesių instaliaciją kūrusi kūrybinė grupė.

Naujųjų išvakarėse ir iki 24 val. nakties veiks ir Kalėdų miestelis Katedros aikštėje, kuris siūlys pasilepinti šventiniais gardumynais, pasivaišinti karštu vynu.

Vilniečių ir miesto svečių prašoma nesinešti savų gėrimų, ypač stiklo taroje, rūpintis savo bei aplinkinių saugumu. Renginyje tikrai neprireiks ir savo atsineštų pirotechnikos priemonių – sostinės savivaldybė dovanos didžiulį įspūdingą profesionalų paruoštą fejerverkų šou.

Linksmybės tęsis iki 01 val. Vėliau Varpinės bokštas nušvis trispalvės vėliavos spalvomis ir taip švies iki pat sausio 2 dienos, simboliškai paminint 100-ąsias Lietuvos trispalvės iškėlimo ant Gedimino pilies bokšto metines.

Primenama, kad Naujųjų sutikimo metu nuo 2018-12-31, 23 val. iki 2019-01-01, 01 val. bus draudžiamas transporto priemonių eismas T. Vrublevskio, Šventaragio, Barboros Radvilaitės gatvėse. Poilsio ir švenčių dienomis yra draudžiamas eismas Gedimino prospekte nuo Vilniaus iki Šventaragio gatvės.

Vilniečiai ir miesto svečiai į šventinius artėjančių Naujųjų metų renginius kviečiami palikti automobilius namuose ir rinktis viešąjį transportą, kuris kursuos dažniau ir bus talpesnis. Savo kelionę galima lengvai suplanuoti naudojantis kelionės planavimo įrankiu: http://stops.lt/vilnius/#plan/. Vairuotojus kviečiame palikti automobilius atokiau nuo miesto centro. Patogu naudotis ir „Statyk ir važiuok“ aikštelėmis Ukmergės g. 246 (šalia PC „Senukai“), Sėlių g. 62 (Žvėryne) ir V. Gerulaičio g. 1 (priešais verslo centrą „Technopolis“), ir iki centro atvykti viešuoju transportu.

Vilnius kviečia 2019 metus pasitikti Katedros aikštėje ir nepraleisti išskirtinio reginio!

mažiau

 

 

2018-12-21

Unikalus reginys per šv. Kalėdas sostinėje – 3D „Jėzaus gimimo istorija“

daugiau

Sauliaus Žiūros nuotr.

Nuo gruodžio 25 d. ant Vilniaus arkikatedros bazilikos fasado vėl išvysime vilniečių ir miesto svečių pamėgtą kalėdinę 3D pasaką. Kalėdinė 3D pasaka, be kurios jau neįsivaizduojamos Kalėdos sostinėje, šiemet savitai papasakos Jėzaus Kristaus gimimo istoriją. Kaip ir ankstesniais metais, pasaką balsuodami socialiniame tinkle išrinko patys vilniečiai. Iki gruodžio 29 d. pasaka „Jėzaus gimimo istorija“ bus rodoma net keturis kartus kas vakarą – 17.05, 18.15, 20.05 ir 20.45 val. (trukmė – 15 min.).

Projektą kūrusi 10 žmonių komanda daug dėmesio skyrė įvairioms Vilniaus arkikatedros bazilikos fasado detalėms, kurios atskleidžia jos architektūrinį unikalumą. Itin reikšmingas ir biblijos personažų skaičius – 3D pasakoje bus keletas masinių scenų. Jose stengtasi tikroviškai atspindėti veikėjų gestus, aprangos elementus, laikmečio atributus. Kūrybos ir gamybos procesas užtruko apie 3 mėnesius. Nemažas ir gana šmaikštus iššūkis – įgarsinti įvairius gyvūnus. Jaudinantį ir vietomis dramatišką muzikinį takelį pasakai sukūrė kompozitorius Vygintas Kisevičius su komanda.

Reginys užburs ir didelius, ir mažus – galingi vaizdo projektoriai ir šviesos sukurs nepakartojamą atmosferą su įspūdingais spalvų ir garso efektais. Ypatingas ir unikalus reginys Katedros aikštėn kasmet pritraukia daugiau kaip 120 tūkst. žiūrovų.

 

Į Katedros aikštę šventiniu laikotarpiu bus patogu atvykti viešuoju transportu: iki Arkikatedros stotelės veža 10, 11, 33 ir 89 maršrutų autobusai. Iki Karaliaus Mindaugo tilto stotelės – 6G maršruto autobusais ir 2, 3, 4, 17 bei 20 maršrutų troleibusai. Iki Vinco Kudirkos aikštės stotelės – 1G, 11, 53 bei 88 maršrutų autobusai ir 2, 3, 6, 12, 14 ir 20 maršrutų troleibusai.

Gruodžio 24, 25, 26 ir sausio 1 d. Vilniaus viešasis transportas važiuos pagal sekmadienio ir švenčių dienų tvarkaraščius. Gruodžio 27, 28 ir 31 dienomis visų maršrutų autobusai ir troleibusai kursuos pagal šeštadienio tvarkaraščius, naktiniai 101N, 102N, 103N, 104N ir 105N maršrutų autobusai papildomai važiuos naktį iš gruodžio 25 į 26 d. ir iš gruodžio 31 į sausio 1 d.

Organizatoriai primena, jog kalėdinės 3D pasakos seansų metu Katedroje aikštėje ir jos prieigose laikinai išjungiamas gatvių ir pastatų apšvietimas. Pėstieji ir eismo dalyviai prašomi būti atidūs.

mažiau

 

 

2018-12-20

Išrinktos gražiausios sostinės kalėdinės vitrinos

daugiau

Pusšešto tūkstančio balsavusių išrinko gražiausiai šventėms pasipuošusius Vilniuje – paaiškėjo trys konkurso „Gražiausia Vilniaus kalėdinė vitrina 2018“: pirmąją vietą šiemet laimėjo LR Muitinės departamento vitrina (Gedimino pr. 25, Vilnius), antrąją vietą – JULIA JANUS koncepcinės parduotuvės vitrina (UAB „Julia Janus“, Stiklių g. 7, Vilnius), Vilniaus piligrimų centro vitrina (Vilniaus arkivyskupijos ekonomo tarnyba, Dominikonų g. 6, Vilnius) – trečiąją vietą.

„Vilnius kartu su didžiausiomis pasaulio sostinėmis pradeda ypatingai puoštis Kalėdoms dar lapkričio pabaigoje. Pačių vilniečių iniciatyva puoštis vis šviesiau ir įspūdingiau kuria ypatingą nuotaiką – miesto, į kurį norisi sugrįžti ir rekomenduoti aplankyti jį per Žiemos šventes kitiems. Vitrinos laimėtojos šiemet puikiai atspindi mūsų miesto savitumą“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius, įteikęs laimėtojams apdovanojimus.

Gruodžio 10–17 d. naujienų portale Delfi vykusiame balsavime vitrinas vertino 5475 žmonės. Nugalėtojai paaiškėjo sudėjus internetu balsavusių žmonių balsus ir specialiai suburtos komisijos balus. Trys geriausiai įvertintos kalėdinės Vilniaus vitrinos apdovanotos piniginiais prizais (I vieta – 1500 eurų, II vieta – 1000 eurų ir III vieta – 500 eurų).

„Kalėdos asocijuojasi su šventiniu stebuklu, kurį paslapčia į namus atgabena Kalėdų senelis. Muitinės departamento virtinose pavaizduota Kalėdų senelio, stebuklų nešėjo kelionė iš tolimosios Laplandijos į gražųjį Vilnių. Pirmą kartą panaudojome trimačio vaizdo techniką ir spalvotą popierių“, – pasakojo I vietą laimėjusios vitrinos kūrėja Justina Kosaitė iš LR Muitinės departamento.

Vilniečių bendruomeniškumą skatinančiame konkurse „Gražiausia Vilniaus kalėdinė vitrina 2018“ šiemet dalyvavo daugiau nei kelios dešimtys veiklių sostinės verslininkų, įmonių bei įstaigų. Jie rado laiko ir ypatingu Kalėdų laukimo laikotarpiu kūrė mažus ir didelius žėrinčius stebuklus.

Padedant „Floristai ant ribos“ komandai, II vietos laimėtojos dizainerės Julijos Janus vitrinos gausiai išdekoruotos baltomis kaip sniegas medžių šakelėmis, kalėdinių šviesų grafika ir Julijos kurtais kostiumais. Įdomiausia dekoracijų dalis – įspūdingos juodo plastiko blizgančios eglutės Stiklių gatvės kiemelyje, kurios atrodo tarsi nutūpusios iš kitos – juodosios dizainerės Julijos Janus planetos. Vitrinos idėjos gimimas buvo kūrybinė sinergija tarp žinomo floristo Antano Mažono ir dizainerės. Vitrina ir parduotuvė buvo išdekoruota pagal jos kuriamą madą – santūrios, minimalistinės, juodai baltos dekoracijos.

Visos kalėdinės vitrinos maloniai džiugina akį ir puošia žiemiškos sostinės vakarus: vienos jų pasakoja kalėdines istorijas, kitos kuria įspūdžius ir šventinę nuotaiką mieste.

„Adventas, laikas pieš šv. Kalėdas, prasideda ir baigiasi arkangelo Gabrieliaus skelbiama žinia apie Jėzaus gimimą. Taip kilo mintis apie angelus Vilniaus piligrimų centro lange.

Dėkojame dailininkei, kuri kelias savaites skyrė angelų kūrimui, nes vien ką reiškia jų skirtingai papuošti sparnai. Labai džiaugiamės, kad šie angelai jau atranda namus kaip meno kūriniai ir nelieka tik vienkartine Kalėdine dekoracija“, džiaugėsi Inesa Čaikauskienė iš Vilniaus piligrimų centro, kurio vitrina laimėjo III vietą.

 

Konkurse dalyvavusių Vilniaus kalėdinių vitrinų nuotraukas galima išvysti: https://www.delfi.lt/projektai/kaledos-sostineje/graziausia-vitrina/ ir „Kalėdos sostinėje 2018“ organizatorių sukurtame kalėdinių vitrinų žemėlapyje: https://www.kaledossostineje.lt/konkursas/, kuriuo naudojantis galima visas jas aplankyti.

 

Taip pat apžiūrėti kalėdines vitrinas galima išmaniai – pasivaikščioti po šventinį Vilnių naudojantis mobiliąja programėle #walk15, kurioje yra virtuali „Kalėdinių vitrinų“ ėjimo trasa. Naudojantis šia programėle galima apkeliauti ir įvertinti gražiausiai pasipuošusių miesto parduotuvių, restoranų ar įstaigų vitrinas, o pakeliui sužinoti daugiau ir apie Kalėdas sostinėje.

Parsisiųsti #walk15 mobilią programėlę, leisiančią patogiai skaičiuoti kasdienius žingsnius ir susipažinti su renginio trasa galima čia: „App Store“ parsisiuntimo nuoroda „iOS“ įrenginiams: goo.gl/GeWhs4. „Google Play“ parsisiuntimo nuoroda „Android“ įrenginiams: goo.gl/dXhMuq.

mažiau

 

 

2018-12-17

Ryt sostinėje atidaroma stilingiausia kalėdinė mugė – daugiau kaip 100 Dizainerių skveras

daugiau

Jau trečius metus iš eilės Kalėdos sostinėje neįsivaizduojamos be Dizaino skvero – nuo rytdienos Vinco Kudirkos aikštėje susiburs daugiau kaip 100 perspektyviausių dizainerių iš Lietuvos ir kaimyninių šalių. Kasmet augantis mados ir dizaino renginys šiais metais žada vėl nustebinti unikaliais kūriniais ir šimtais originalių dovanų idėjų. Kalėdiniame Dizaino skvere šiais metais dalyvaus ypač daug naujosios kartos kūrėjų.

„Naujosios kartos dizainerius vienija darnos su gamta ir mus supančia aplinka idėjos, natūralių ar perdirbtų medžiagų naudojimas. Terariumas elektros lemputė, kurioje suformuota unikali ekosistema, suteikia gyvybės ir žalumos aplinkai – tai tik viena iš daugelio laukiančių staigmenų. Unikalių, stilingų ir madingų dovanų pasirinkimas neleis išeiti tuščiomis ir užkrės gera nuotaika,“ – žada mugės organizatoriai.

Šiemet naujausias mados ir stiliaus tendencijas pristatys gerai žinomi ženklai: Ocdeco, Toks Visoks, TYKKI, VAIDUS, AnGis, SOLIDU, Dovanosis, HAPĖ, Nostalgie Ceramics ir kt. Atvyksta ir kviestiniai dizaineriai iš Latvijos, Estijos, Rusijos. Dizainerių erdvę sujungianti (suvienijanti) Ideas Block pristatys Lietuvoje vis populiarėjančius prekių ženklus: TwoFingers, Goods, Ubi keramika, Forest, IVA, Iniciatyvų namai, Ideacycle ir kt.

Trečiasis Kalėdinis Dizaino skveras Vinco Kudirkos aikštėje veiks gruodžio 18–23 d.: nuo 10.00 iki 20.00 val. gruodžio 18–22 d. ir nuo 10.00 iki 16.00 val. gruodžio 23 d.

 

Daugiau informacijos apie Dizaino skverą – www.facebook.com/dizainoskveras

Daugiau apie renginius: https://www.kaledossostineje.lt/renginiai/

mažiau

 

 

2018-12-14

Kas magiško laukia sostinės Kalėdų miesteliuose šiemet?

daugiau

Net 90 proc. atvykstančiųjų į Vilnių apsilanko Kalėdų miesteliuose ir puikiai juos įvertina. Apie 60 proc. svečių ir turistų ką nors įsigyja lauktuvių. Daugiausia iš svetur kalėdiniuose miesteliuose sutinkami  italai, lenkai, vokiečiai, o iš Lietuvos dažnesni alytiškiai, uteniškiai ir panevėžiečiai. Šiemet vilniečiai vėl gali didžiuotis, kad Vilnius pasaulyje minimas tarp 25 gražiausių kalėdinių miestų.  Kas magiško laukia sostinės Kalėdų miesteliuose šiemet?

Katedros ir Rotušės aikštėse 5 savaites jaukumu ir staigmenomis kvepės Kalėdos – šventiškai išpuoštame Senamiestyje šurmuliuoja net dvi didelės mugės. Vilniaus geležinkelio stoties teritorijoje įsikūrė Nepriklausomas Kalėdų miestelis. Abejingų  nepaliks Vinco Kudirkos aikštėje atsidarysiantis (gruodžio 18–23 d.) Dizaino skveras  Kiekvienas Kalėdų miestelis – savaip žavus ir užburiantis, todėl nė vieno iš jų aplenkti tiesiog neįmanoma.

 

Kalėdų miestelis Katedros aikštėje

Sauliaus Žiūros nuotr.

Šiais metais Katedros aikštėje Kalėdų miestelis juosiantis įspūdingą Kalėdų eglę LAIKAS – ypatinga susitikimų vieta, įtraukianti į kalėdinių skonių, kvapų ir dovanų jūrą.

„Keptų kaštonų tiesiog privaloma paragauti ir paversti šį mažą ritualą žiemos tradicija po gražiausia pasaulyje eglute!“ – neįprastų skonių ieškotojus kviečia tiesiai iš saulėtos Italijos atkeliaujančių puikaus skonio keptų kaštonų namuko šeimininkai.

Čia akys raibsta nuo gausybės gėrybių Kalėdoms – pasirinktinai šiltos ir be galo mielos dovanos sau ir artimiesiems. Tai ir išskirtinio dizaino rankų darbo vilnos ir kailio gaminiai, odinės piniginės, stilingos veltinio rankinės, senoviniais tautiniais raštais išmargintos kepurės, pirštinės ir kojinės, originalūs gintaro ir keramikos papuošalai, rankomis dekoruoti kaulinio porceliano indai, vaškiniai antspaudai, originalios žvakės ir žvakidės, megzti žaislai, iš medžio ir stiklo pagaminti pasakos „Spragtukas“ veikėjai, rankų darbo eglučių ir vainikėlių kompozicijos ir kt.

Sauliaus Žiūros nuotr.

„Geri dalykai prasideda nuo mažmožių, tad užsimerkti prieš gardų saldumą būtų tikra nuodėmė,“ – šelmiškai šypsosi Danas Razbadauskas mažyčiais olandiškais blyneliais lankytojus lepinantis jau ketvirtus metus.

Šių metų Kalėdų miestelio karščiausia naujiena – kepti ledai!

„Nors įprasta manyti, kad ledais mėgaujamasi tik vasarą, nusprendėme šį mitą sugriauti ir savo svečius kviečiame į malonumų ir skonių kelionę,“ – didžiuojasi lietuviškų ledų „Ice Dunes“ kūrėjai. Jie Kalėdų miestelio lankytojus vaišina unikaliu ledų iš natūralių produktų asortimentu: cinamoniniais, karamelizuotų obuolių, razinų, neįprastų miško grybų, žaliųjų žirnelių bei šventiškais keptais ledais – su traškia plutele išorėje ir aptirpusiais ledais viduje.

 

Kalėdų miestelis Rotušės aikštėje

Sauliaus Žiūros nuotr.

Greta elegantiškos eglutės Rotušės aikštėje šiemet ir vėl švyti 10 stiklo kupolų – unikaliomis, jaukiai dekoruotomis erdvėmis. Šiame Kalėdų miestelyje apstu šventinių skanėstų, karštųjų gėrimų ir, žinoma,  pilna dovanų.

„Stalo žaidimai – tai nuostabus įrankis, įkvepiantis leisti laiką su draugais ar šeima smagiai ir įdomiai! Žaisdami kartu galime mokytis įvairiausių dalykų – tiek iš žaidimo, tiek vieni iš kitų,“ – sako  unikalius stalo žaidimus kurianti „Vienaragio“ komanda.

Maistu prekiaujančiame kupole – gardžiausių kvapų ir skonių džiazas.  Šiais metais čia būtina išragauti išskirtinius kalėdinius troškinius su antiena ir mandarinais, moliūgų su kokosų pienu ir žaliųjų citrinų sultimis bei burnoje tirpstančius saldėsius su kvapnia arbata. Miestelyje siūlomi unikalūs juvelyrikos, stiklo autoriniai kūriniai, kosmetika, įvairi arbata –  puiki Kalėdų dovana brangiausiems žmonėms.

 

Šventinė stotis – Nepriklausomas Kalėdų miestelis

Pirmą kartą Vilniaus geležinkelio stoties ir  muziejaus teritorijoje įsikūrė  alternatyvus Kalėdų miestelis, kuriame šventiniu laikotarpiu atvertos gatvės meno, technokultūros, teatro, kino ir kitų netikėtų pramogų erdvės. Gausybė alternatyvių renginių lankytojus stebins iki pat sausio 3 d.

 

Kalėdų miestelis – Dizaino skveras

Vinco Kudirkos aikštėje gruodžio 18–23 d. kvies užsukti išskirtiniu stiliumi garsėjantis Kalėdų miestelis – Dizaino skveras. Čia savo unikalius gaminius pristatys daugiau nei šimtas Lietuvos dizainerių ir kūrėjų.

 

Daugiau apie renginius: https://www.kaledossostineje.lt/renginiai/

mažiau

 

 

2018-12-10

Vilnius renka gražiausią kalėdinę vitriną – kviečiame balsuoti

daugiau

Įžiebus sostinės  egles aikštėse, ypatingai puoštis suskubo ir miesto parduotuvės, kavinės, įstaigos. Nuo gruodžio 10 d. prasidėjo balsavimas – kuri kalėdinė vitrina sostinėje šiais metais gražiausia? Vilnius kasmet kartu su didžiausiomis pasaulio sostinėmis ypatingai puošiasi Kalėdoms, kviesdamas  verslininkus, įvairias įstaigas dalyvauti konkurse – „Gražiausia Vilniaus kalėdinė vitrina 2018“. Vitrinos, virtusios meno instaliacijomis, kuria ypatingą nuotaiką mieste. Miesto savivaldybė šiemet piniginiais prizais apdovanos net tris gražiausias vitrinas.  

Konkurse šiemet dalyvauja ir Jūsų balsų laukia daugiau nei kelios dešimtys įspūdingų vitrinų Senamiesčio gatvėse, aikštėse ir skveruose. Nuo gruodžio 10 d. iki gruodžio 17 d. vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami balsuoti ir rinkti pačią gražiausią kalėdinę vitriną sostinėje. Balsavimas vyksta naujienų portale: https://www.delfi.lt/projektai/kaledos-sostineje/graziausia-vitrina/

Šventines vitrinas-konkurso dalyves taip pat vertins specialiai suburta vertinimo komisija. Gruodžio 20 d. bus skelbiamos trys vitrinos konkurso nugalėtojos.

Sukurta virtuali vitrinų trasa

Visas konkurse dalyvaujančias kalėdines vitrinas apžiūrėti labai paprasta:  „Kalėdos sostinėje 2018“ organizatoriai sukūrė vitrinų žemėlapį https://www.kaledossostineje.lt/konkursas/.

 

Taip pat šiais metais pasivaikščioti po kalėdinį Vilnių ir apžiūrėti šventines vitrinas galima išmaniai – naudojantis mobiliąja programėle #walk15, kurioje yra virtuali „Kalėdinių vitrinų“ ėjimo trasa. Naudojantis programėle, galima apkeliauti ir įvertinti gražiausiai pasipuošusių miesto parduotuvių, restoranų ar įstaigų vitrinas, o pakeliui sužinti daugiau ir apie Kalėdas sostinėje.

Programėlės #walk15 kūrėja Vlada Musvydaitė tikisi, kad šiuo virtualiu gidu pasinaudos įvairaus amžiaus žmonės, šeimos ir pavieniai keliautojai: „Džiaugiuosi, kad patį tinkamiausią miesto centrui susisiekimo būdą – vaikščiojimą – galime padaryti dar įdomesnį. Eidami „Kalėdinių virtinų“ trasa ne tik pasigrožėsime pasipuošusiu Vilniumi, natūraliai judėsime, būsime sveikesni ir žvalesni. Kviečiu prisijungti šeimas, draugų kompanijas ir tuos, kurie mėgsta vaišktinėti po vieną. Kalėdinė nuotaika praėjus trasą garantuota!“ – kviečia sveikatingumo motyvatorė.

 

Parsisiųsti #walk15 mobilią programėlę, leisiančią patogiai skaičiuoti kasdienius žingsnius ir susipažinti su renginio trasa galima čia: „App Store“ parsisiuntimo nuoroda „iOS“ įrenginiams: goo.gl/GeWhs4. „Google Play“ parsisiuntimo nuoroda „Android“ įrenginiams: goo.gl/dXhMuq.

 

Vilniaus miesto savivaldybė kviečia į Žiemos pasakos sostinę – Vilnių! 

 

Daugiau apie renginius: https://www.kaledossostineje.lt/renginiai/

mažiau

 

 

2018-12-08

Sekmadienį šventinę nuotaiką Katedros aikštėje dalins net šeši Seneliai Kalėdos

daugiau

Nors iki Kalėdų dar yra laiko, ateinantį sekmadienį, gruodžio 9 d. Katedros aikštė nuo vidurdienio skambės nuo skambių Kalėdų Senelių balsų ir vaikučių nuostabos bei linksmo juoko.

Nuo 12.00 val. greta nuostabiosios Vilniaus Kalėdų eglės vyks visai šeimai skirta smagi šventė „Sveikas, Seneli Kalėda!“. Į sostinę su savo žaviomis palydomis atvyks raudonskruosčiai Seneliai Kalėdos iš visų penkių Lietuvos regionų. Linksmoje šventėje bus smagu sutikti seniausią Čepkelių raisto Kalėdų Senelį, čia pat šelmiškai šypsosis jauniausias ir stilingiausias Kalėda iš Suvalkijos. Abejingų nepaliks meškų lydimas žemaitiškasis Kalėda, nustebins iš Kupiškio atvyksianti Kalėdų Bobutala, o visų regionų Senelius pristatys visų mylimas ir gerai pažįstamas visos Lietuvos Kalėdų Senelis Kalėda.

„Turime daug nepažintų Kalėdų šventės tradicijų, todėl nuostabu, kad kiekvieno regiono saviti papročiai ir vis kitoks persirengėlių stilius abejingų nepaliks nei vieno šventės dalyvio“, – džiaugėsi renginio kuratorė VšĮ „Kalėdų senelio paštas“ vadovė etnologė Eglė Valentė.

Susirinkusiems vaikučiams ir jų tėveliams, vilniečiams ir miesto svečiams Seneliai Kalėdos atskleis ypatingus, kiekvienam regionui būdingus Kalėdų laikotarpio papročius. Išvysime smagią tarmiškai atliekamų programų virtinę, kurios metu kiekvieno regiono Kalėda su savo svita džiugins tuo, kas regionui žiemos švenčių periodu būdingiausia: Mažoji Lietuva ir dzūkų kraštas – žaidimais, aukštaičiai – dainomis. Suvalkiečiai mokins virti kisielių, o žemaičiai visus pamokys smagaus „Meškutės“ šokio. Mažieji renginio dalyviai galės išmokti susilankstyti voką, parašyti laišką Lietuvos Kalėdų Seneliui Kalėdai ir čia pat jį įmesti į specialią pašto dėžutę. Gyvų emocijų kupinoje šventėje netrūks pramogų, linksmybių ir staigmenų.

Vilniaus miesto savivaldybė kviečia į Žiemos pasakos sostinę – Vilnių!

Daugiau apie renginius: https://www.kaledossostineje.lt/renginiai/

mažiau

 

 

2018-12-07

Vilnius čiuožia į Kalėdas – atidaryta ledo čiuožykla Lukiškių aikštėje

daugiau

Pirmoji po rekonstrukcijos žiema Lukiškių aikštėje prasidėjo įspūdingai – aikštėje atidaryta didelė ledo čiuožykla po atviru dangumi ir įjungtas žiemos fontanas – vandens, šviesos ir stiklo instaliacija. Aikštę juosiantys medžiai suspindo 10 tūkstančių lempučių girlianda.

Didžiulė  (20x40 m) čiuožykla bus atvira iki pat vasario mėnesio ir kvies pramogauti miesto centre:  čiuožti savomis ar išsinuomotomis pačiūžomis, žaisti akmenslydį, mokytis čiuožimo technikos. Čiuožykla ir fontanas – festivalio „Kalėdos sostinėje“ programos dalis ir viena smagiausių naujovių.

Sauliaus Žiūros nuotr.

„Per vasarą iš naujo  aikštę atradę vilniečiai ir miesto svečiai ir vėl liks nustebinti, kiek traukos gali turėti  žiemos pramogoms atsinaujinusi aikštė. Kviečiu visą gruodį ir vasarį aktyviai leisti laiką naujoje ledo čiuožykloje,  grožėtis interaktyviu žiemos fontanu, pasivaišinti kalėdiniais gardumynais, o mažiesiems specialiai atnaujinome  kalėdinio  traukinuko maršrutą  – šiemet  jis atvyksta iki pat Lukiškių  aikštės. Linkiu visiems magiškų  švenčių Vilniuje!“  – sveikino Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Į čiuožyklos atidarymą susirinkę vilniečiai ir miesto svečiai stebėjo sporto klubo „Sidabrinė pačiūža“  ir Vilniaus dailiojo čiuožimo klubo „Ledo magija“ sportininkių pasirodymus. Lietuvos Kerlingo asociacija pristatė įdomią žiemos pramogą  – bavarišką akmenslydį. Nemokančius čiuožti čia pat čiuožimo technikos subtilybių mokė „Hockey punks academy“ drauge su Meksikos ledo ritulio rinktinės puolėju Hectoru Majula. Pirmieji 85 atskubėję į čiuožyklą  laimingieji naujutėlę  pramogų erdvę išbandė nemokamai.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Čiuožykla darbo dienomis veiks nuo 12 iki 22 val., o savaitgaliais kiek ilgiau – nuo 10 iki 22 val. Taip pat darbo dienomis kalėdinėje čiuožykloje vyks nemokamos ledo ritulio, čiuožimo bei kerlingo pamokėlės. Čiuožimo seanso su savomis pačiūžomis kaina – 2 eurai, o su čiuožykloje nuomotomis pačiūžomis – 3 eurai.

Lukiškių  aikštėje – vandens, šviesos ir stiklo instaliacija

Sauliaus Žiūros nuotr.

Visų taip pamėgtas Lukiškių aikštės fontanas bus populiarus ir žiemą – jis virto vandens, šviesos ir stiklo instaliacija, kuri stebina išskirtine, dar niekur neregėta  forma.

„Ilgai mąstėme, kaip žemoje temperatūroje išlaikyti šio interaktyvaus Vilniaus fontano patrauklumą, vandens dinamiką ir sukurti žiūrovams dar didesnį įspūdį. Intensyvus kūrybinis darbas su „Poolservice.LT“ komanda ir ilgi bandymai naktimis davė rezultatų”, – džiaugiasi fontaną sukūrusios ir jį prižiūrinčios įmonės vadovas Mantvydas Šakalys.

Šviesos, vandens ir stiklo instaliacija pagyvins žiemos vakarus mieste. Skysčio pripildytos kolbos, atkartoja šiltuoju metų laiku veikusio fontano vandens sroves. Į šias talpas pučiamas oras, todėl skystis jose juda, sukurdamas savitą dinamiką. Dekoracijų apšvietimo spalvos, jų kaitos greitis, intensyvumas ir burbulų judėjimas keisis pagal iš anksto sudarytą veikimo scenarijų.

Mantvydas Šakalys pažymi, kad fontanas bus išskirtinis ne tik savo apšvietimu, gebančiu sukurti 4.2 milijardų spalvų, bet ir tuo, kad apšvietimo dekoracijos veikia esant kritinei -30 C temperatūrai.

Fontanas džiugins beveik visą žiemą. “2019 metų vasario 16 d., nacionalinės šventės metu, vandens, šviesos ir stiklo dekoracijos nušvis tautinės vėliavos spalvomis” – įspūdingą reginį žada “Poolservice.LT” vadovas.

 

Daugiau apie čiuožyklą: https://www.kaledossostineje.lt/lt/kaledine-ciuozykla/

Daugiau apie „Kalėdos sostinėje 2018“ renginius: https://www.kaledossostineje.lt/renginiai/

mažiau

 

 

2018-12-07

Vilnius švenčia: 22 kalėdiniai renginiai visose sostinės seniūnijose ir bendruomenėse

daugiau

Prieš savaitę įžiebus pagrindinę sostinės eglę, magiškų Kalėdų nuotaika kaipmat pasklido po visą miestą – pasitikti Kalėdas savo bendruomenėse kviečia visos seniūnijos. Net 22 bendruomenėse vyks įvairūs renginiai, koncertai, spalvingos amatų mugės, jaukios vakaronės, edukaciniai užsiėmimai. Šventiniai renginiai bendruomenėse tęsis visą gruodžio mėnesį. Sostinės savivaldybė džiaugiasi, kad kalėdinių švenčių bendruomenėse kasmet organizuojama vis daugiau, ir dalis jų šiemet vyks savivaldybės iniciatyva atnaujintuose skveruose, kur per šiuos metus buvo sutvarkyti takai, įrengtas apšvietimas, pastatyta suoliukų, sutvarkyti želdynai ir pan. Iš viso šiemet sutvarkyta net 20 skverų įvairiose seniūnijose.

,,Miestas pastaruosius ketverius metus skiria daug dėmesio atokiau nuo centro nutolusiems rajonams. Atgimsta Vilniaus kiemai, skverai ir juose organizuojamos šventės yra labai džiuginantis rezultatas. Puoselėdami jaukią šventinę aplinką, puošdami ne tik savo namus, kuriame naują Vilniaus veidą. Labai džiugu, kad kiekvienais metais seniūnijose organizuojama vis daugiau ir įvairesnių renginių: nuo eglučių įžiebimo švenčių iki dirbtuvių ir edukacinių užsiėmimų. Tai nuostabus laikotarpis, kai pasklinda jaukumas, o širdys prisipildo gerumu“, – sakė Savivaldos plėtojimo komiteto pirmininkė Rita Balčiūnienė.

Jau šį savaitgalį, gruodžio 8 d. organizuojama ketvirtoji Antakalnio žiemos mugė „Kalėdos Sapiegų parke“, kur lauks gausybė rankų darbo dovanų, gardaus maisto, pramogų ir šypsenų. Tuo pat metu Naujamiesčio bendruomenė kvies į renginį „Švęskime Naujamiestį“ (Savanorių pr. 1 / Konarskio g. skvere).

„Drauge su mūsų naujuoju seniūnu pasiruošėme išties puikiai šventei: nuo 10 val. veiks ūkininkų turgus, nuo 12 val. prasidės pramogos, atrakcijos ir užsiėmimai, ekskursija bei paskaita apie Naujamiesčio pokyčius. Kviečiame visus, kurie nori papramogauti, įsigyti kalėdinių dovanėlių mugėje ar tiesiog gerai praleisti laiką su kaimynais“, – kvietė Čiurlionio trikampio bendruomenės pirmininkė Eleonora Kasperūnienė.

Greitai gyvavimo dešimtmetį (nuo 2010 m.) minėsianti Justiniškių bendruomenė gruodžio 13 dieną įžiebs prie Seniūnijos papuoštą eglę, susirinkusiesiems koncertuos grupė „The Road Band“, stebins šventiniai fejerverkai, o gruodžio 14 dieną bendruomenė laukiama vakaronėje. Nebus pamiršti ir sporto mėgėjai – bus kalėdinis šachmatų ir šaškių turnyras, kuris įvyks gruodžio 15 dieną Neįgaliųjų sporto ir dienos užimtumo klube „Draugystė“.

Justiniškių bendruomenės pirmininkas Igoris Boronovas džiaugiasi, kad jų bendruomenėje daug įvairių renginių, edukacinių užsiėmimų, sporto varžybų vyksta ne vien prieš Kalėdas. „Ruošiamės ne tik kalėdiniams džiaugsmams, kartu su 6-ojo policijos komisariato pareigūnais šį mėnesį dalinsime atšvaitus, priminsime jų svarbą, remiame Taikos progimnazijoje esantį „Robotikos“ būrelį, kad kuo daugiau rajono vaikų galėtų jį lankyti nemokamai. O besibaigiant 100-mečiui išleidome fotoalbumą apie Justiniškes“, – pasakojo I. Boronovas.

Šiais metais švenčiančias bendruomenes pasieks saldžios dovanos, kuriomis pasirūpino įmonė „Vilniaus pergalė“. Dėkojame „Vilniaus pergalei“!

 

Sostinės savivaldybė kviečia rasti laiko bendruomenių susitikimams, dalintis šventine nuotaika ir mėgautis magiškomis Kalėdomis sostinėje.

Daugiau informacijos apie renginius Vilniaus miesto bendruomenėse bei „Kalėdas sostinėje 2018“: https://www.kaledossostineje.lt/lt/sventiniai-renginiai-vilniaus-bendruomenese/

mažiau

 

 

2018-12-06

Sostinės Lukiškių aikštėje atidaroma čiuožykla, o fontanas virs įspūdinga instaliacija

daugiau

 

Kviečiame šį penktadienį, gruodžio 7 d., į kalėdinę Lukiškių aikštę, kur 17 val. atidaroma ledo čiuožykla po atviru dangumi. Čiuožykloje (20x40 m) iki pat vasario bus galima mėgautis čiuožimo malonumais – pramogauti, žaisti akmenslydį, mokytis čiuožimo technikos. Pirmieji 85 čiuožyklos ledą penktadienio vakarą išmėgins nemokamai. Greta čiuožyklos visų pamėgtas Lukiškių aikštės fontanas virs įspūdinga vandens, šviesos ir stiklo instaliacija.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Nuo 17 val. čiuožykloje išvysime dailiojo čiuožimo šokėjų pasirodymus: laukia sporto klubų SIDABRINĖ PAČIŪŽA speciali parodomoji programa, Vilniaus dailiojo čiuožimo klubo LEDO MAGIJA sportininkių pasirodymas, Lietuvos Kerlingo asociacija supažindins su įdomia žiemos pramoga – bavarišku akmenslydžiu. Čiuožimo technikos mokys HOCKEY PUNKS ACADEMY ir Meksikos rinktinės puolėjas Hector Majula.

Čiuožykla ir fontanas – festivalio „Kalėdos sostinėje“ programos dalis ir šių Kalėdų naujovė. Renginį atidarys Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Čiuožykla darbo dienomis veiks nuo 12 iki 22 val., o savaitgaliais kiek ilgiau – nuo 10 iki 22.00 val. Taip pat darbo dienomis kalėdinėje čiuožykloje vyks nemokamos ledo ritulio, čiuožimo bei kerlingo pamokėlės. Čiuožimo seanso su savomis pačiūžomis kaina – 2 eurai, o čiuožimo seanso su čiuožykloje nuomotomis pačiūžomis kaina – 3 eurai.

Žiemos fontanas Lukiškių aikštėje

Jau nuo šio penktadienio visus vilniečius ir miesto svečius džiugins žiemos sezonui pritaikytas Lukiškių aikštės fontanas. Lankytojus stebins išskirtinė, dar niekur neregėta jo forma. Šviesos, vandens ir stiklo instaliacija pagyvins žiemos vakarus mieste ir primins miestiečiams vasarą veikusio fontano džiaugsmus.

Fontanas bus išskirtinis ne tik savo apšvietimu, gebančiu sukurti 4.2 milijardų spalvų, bet ir tuo, kad apšvietimo dekoracijos veikia esant kritinei minusinei temperatūrai.

Žiemos fontanas džiugins visą žiemą. Interaktyvumą, vandens dinamiką ir ypatingus įspūdžius žiūrovams žada „Poolservice.LT“ komanda.

Maloniai kviečiame dalyvauti žurnalistus!

Renginio trukmė – 1 val.

 

Daugiau informacijos apie čiuožyklą rasite: https://www.facebook.com/events/2213304122274875/ arba https://www.kaledossostineje.lt/lt/kaledine-ciuozykla/

Daugiau apie „Kalėdos sostinėje 2018“ renginius: https://www.kaledossostineje.lt/renginiai/

mažiau

 

 

2018-12-01
Vilniuje nušvito pagrindinė šalies Kalėdų eglė – „Laikas“

daugiau

Šįvakar Vilniaus Katedros aikštėje buvo įžiebta pagrindinė šalies Kalėdų eglė. Pastaruosius keletą metų gražiausia ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje tituluojama, daugybės užsienio žiniasklaidos dėmesio sulaukianti eglė ir šiais  metais žavi originalumu ir stulbinančia menine kompozicija, pavadinta „Laikas“.

„Legenda apie ypatingai gražias Vilniaus Kalėdų eglutes sklinda toli ir garsiai. Kalėdos tapo magišku laiku, kai Vilnius pilnas žmonių ir tai didžiulė sėkmės istorija Europos ir pasauliniu mastu. Džiugu, kad ir patys lietuviai atranda Kalėdas Vilniuje – apklausa rodo, kad būtent gruodžio mėnesį į Vilnių atvyksta net trečdalis visų Lietuvos žmonių iš įvairiausių miestų. Sveikinu visus su magiško laikotarpio pradžia ir kviečiu į Vilnių,“ – sveikino  visus Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vilniaus Kaledu egle 2018Šiemet sostinės Kalėdų eglė stebina originalia menine kompozicija. Pačiame Kalėdų miestelio centre stovinti įspūdinga 27 m aukščio, 6 tūkstančiais gyvų eglišakių apkaišyta konstrukcija sužibo dar neregėtu įvaizdžiu. Kalėdų eglę Katedros aikštėje sudaro keturios šviečiančios kompozicijos – tai dinamiški stilizuoti laikrodžio krumpliaračiai–snaigės. Kiekviena jų pulsuoja atitinkamo laikrodžio krumpliaračio tempu ir trumpam sustoja kas 15 minučių, o pati Kalėdų eglė kas valandą sumirksi tiek kartų, kiek tuo metu yra valandų. Kalėdų miestelio vidinėje erdvėje šiais metais yra įrengtos specialios lankytojams skirtos poilsio salelės. Tai dvylika romėniškų skaičių nuo I iki XII formos staliukų. Jie išdėstyti pagal laikrodžio rodyklę ratu juosia įmantrią Kalėdų eglę. Kompoziciją užbaigia – virš ratu įsikūrusių Kalėdų miestelių namukų spindintis šviesos girliandų skliautas. Ši švytinti, visą Kalėdų miestelio erdvę apimanti, 50 m pločio meninė kompozicija iš viršaus atrodo lyg didelis stilizuotas laikrodis Katedros aikštėje.

„Vieniems laiko trūksta, kiti nuobodžiauja vis kažko laukdami. Vieni jį švaisto, kiti brangina, kartais pervertina. Nuo seno žmonės norėjo gebėti valdyti laiką, sulėtinti jį, kad spėtų atlikti daugiau darbų arba ilgiau pasimėgauti nuostabia akimirka, ar net atsukti atgal. Laikas tampa vis svarbesnis mūsų gyvenime, vis tiksliau jį matuojame ir skaidome į vis mažesnes dalis. Tačiau jis kaip tekėjo, taip ir teka tuo pačiu tempu. Tegu buvimas kartu prie Kalėdų eglutės taps tuo ypatingu laiku – laiku padovanotu vieni kitiems,“ – pasakojo vienas Kalėdų eglės autorių Dominykas Koncevičius.

Simboliška, kad žymiausioje Lietuvos aikštėje, kur susitinka ilgaamžė praeitis ir dabartis, stovinti pagrindinė miesto Kalėdų eglė – kviečia stabtelti ir mėgautis nuostabiomis buvimo kartu akimirkomis.

Kalėdų eglę „Laikas“ sukūrė Dominykas Koncevičius, idėją įgyvendino UAB „Švenčių studija“.

Daugiau informacijos apie visus šventinius renginius sostinėje: https://www.kaledossostineje.lt/renginiai/

mažiau

 

 

2018-11-30

Vilnius skelbia švenčių pradžią – jau rytoj į gatves išriedės Kalėdų traukinukas

daugiau

Artėjant gražiausioms metų šventėms į sostinės gatves išriedės linksmasis  Kalėdų traukinukas.  Šiais metais šventiniu maršrutu keliaus balta ir auksine spalva pasiruošęs traukinukas, atkeliavęs į Vilnių iš Belgijos. Dviejuose šildomuose Kalėdų traukinuko vagonuose yra 56 vietos. Šiemet keliautojų laukia naujovė: stotelėje įmontuotame interaktyviame ekrane bus galima stebėti, kuriame tiksliai taške realiu laiku juda traukinukas. Čia pat bus matomas ir traukinuko išvykimo tvarkaraštis.

„Labai džiaugiuosi, kad tęsdami gražią tradiciją, vilniečius bei sostinės svečius galime pakviesti pasigrožėti šventiškai išsipuošusia sostine – pro Kalėdų traukinuko langus. Gražiausias šventinio Vilniaus vietas aplankantis Kalėdų traukinukas yra itin smagi pramoga visai šeimai, kviečiu leistis į nuotykių pilną kelionę kalėdiniu Vilniumi“ – kviečia Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Traukinuko maršrutas apima visas šventiškiausias sostinės vietas – pagrindinę miesto eglę, kalėdinių gardumynų ir dovanų miestelį Katedros aikštėje, Rotušės aikštę ir kt. Naujovė maršrute –traukinukas apvažiuos ir atnaujintą Lukiškių aikštę, kurioje  nuo gruodžio 7 d. veiks ledo čiuožykla ir  šviečiantis  fontanas.

Traukinukas kursuos nuo Arkikatedros ir judės Šventaragio, Pilies g. iki Rotušės aikštės, kurioje apsisuks ir Pilies g. važiuos iki Šventaragio g. Toliau judės Gedimino pr. iki Lukiškių aikštės. Iš Gedimino pr. suks į Juozo Tumo-Vaižganto g. ir važiuos iki A. Goštauto g. Iš A. Goštauto g. traukinukas suks į Vasario 16-osios g., tuomet  į Gedimino pr. ir atgal iki Arkikatedros. 

Į traukinuką bus galima įsėsti jo pagrindinėje stotelėje, kuri įsikūrė prieš pat Katedrą, šalia Odminių skvero, adresu Šventaragio g. 1. Joje šiemet laukia naujovė: stotelėje įmontuotame interaktyviame ekrane bus galima stebėti, kuriame tiksliai taške realiu laiku yra traukinukas. Čia pat bus matomas ir traukinuko išvykimo tvarkaraštis.

Įsėsti ar išlipti bus galima ir tarpinėse stotelėse – Kalėdų miestelis (Katedros aikštėje), Rotušė (Rotušės aikštėje) ir Lukiškių aikštė (Lukiškių aikštėje).

Kalėdų traukinukas važiuos visomis savaitės dienomis: pirmadieniais–ketvirtadieniais nuo 12 iki 21 val., o penktadieniais–sekmadieniais nuo 11 iki 22 val. 

Šventinėmis dienomis traukinukas važiuos kitu laiku: gruodžio 24 d. nuo 11.00 iki 20.00 val. (paskutinis reisas 19.35 val.), gruodžio 25–26 d. – nuo 11.00 iki 22.00 val. (paskutinis reisas 21.15 val.), gruodžio 31 d. nuo 11.00 iki 20.00 val. (paskutinis reisas 19.35 val.), sausio 1 d. nuo 12.00 iki 22.00 val. (paskutinis reisas 21.15 val.). 

Traukinuko tvarkaraščius bus galima rasti viešojo transporto stotelėse Kalėdų miestelis, Rotušė bei Lukiškių aikštė ir www.stops.lt.

Kalėdų traukinukas Vilniaus miesto gyventojus ir svečius džiugins nuo gruodžio 1 iki sausio 7 d.

Kelionė traukinuku kainuos 2 eurus. Vaikai iki 7 metų, kurie sėdi ant tėvų kelių, traukinuku važiuoja nemokamai.

Mažųjų sostinės gyventojų ir svečių taip mylimą traukinuką šiais metais Vilniui dovanoja DELFI, prekybos tinklas „Maxima“, „Susisiekimo paslaugos“  ir Vilniaus savivaldybė.

Dėmesio!

Gruodžio 1 d. Katedros ir Rotušės aikštėse vilniečių ir miesto svečių laukia ir įvairių gėrybių kupini Kalėdų miesteliai. Primename, kad nuo 16.30 iki 19 val. bus draudžiamas transporto priemonių eismas Didžiojoje gatvėje. 

 

Daugiau informacijos apie visus šventinius renginius sostinėje: https://www.kaledossostineje.lt/renginiai/

mažiau

 
 
2018-11-28
Kas magiško laukia Kalėdų sostinėje Vilniuje?

daugiau

Vilnius, tituluojamas vienu magiškiausių Kalėdų miestų Europoje, pristatė 5 savaites  truksiančią žiemos švenčių programą, kaip visada įspūdingą ir pilną stebuklų ir staigmenų. Kas magiško Kalėdų sostinėje šįmet laukia vilniečių ir miesto svečių?

Be tradicinių laukiamų šventinių renginių, šių metų  programoje naujovės: atidaroma didžiulė čiuožykla Lukiškių aikštėje, neįprastomis formomis nušvis visų pamėgtas Lukiškių a. fontanas, Vilniaus geležinkelio stoties teritorijoje jau nuo lapkričio 30 d.  įsikurs nepriklausomas alternatyvus Kalėdų miestelis. Bene svarbiausias sumanymas, kuris, tikėtina, virs tradicija – prieš  pat Naujųjų vidurnaktį ant Varpinės bokšto išvysime pribloškiantį reginį – unikalią vaizdo ir šviesų instaliaciją, kurią vainikuos spalvingi naujametiniai fejerverkai.

„Vilniui geriausiai tinka Žiemos pasakos sostinės vardas:  mūsų magiška eglė traukia viso pasaulio žiniasklaidos dėmesį, gruodį daugiau nei  dukart sparčiau išauga turistų skaičius, palyginti su metiniu augimu, svečiai vertina ypač jaukiai išpuoštą barokinį ir Kalėdų mugėmis šurmuliuojantį Senamiestį, vilniečių svetingumą – visa tai  leidžia didžiuotis Vilniumi ir kasmet stengtis nustebinti vis kūrybiškiau,“ – džiaugėsi Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Visos Lietuvos Kalėdų simbolis – pagrindinė miesto eglė Katedros aikštėje nustebins ir sužavės  ne vien Lietuvą. Meninė eglės kompozicija (27 m aukščio, 50 m pločio) apims visą kalėdinio miestelio erdvę. „Tegu buvimas kartu prie Kalėdų eglutės taps ypatingu laiku,  padovanotu  vienų kitiems“ –  kviečia Dominykas Koncevičius, projekto autorius ir vienas eglės kūrėjų.

Gruodžio 1-ąją 19 val. per Lietuvos sostinės pagrindinės eglės įžiebimo renginį  Katedros aikštėn susirinkusiems vilniečiams ir miesto svečiams koncertuos grupė SEL, Mantas Jankavičius, muzikos talentų konkursų „X Faktorius“ ir talentų realybės šou „Lietuvos talentai“ dalyviai, Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinis ansamblis COLOR JAZZ, vaikų ir jaunimo grupė DŽIMBA.

Šiemet Kalėdų eglutė Rotušės aikštėje bus įžiebta anksčiau nei pagrindinė Vilniaus Kalėdų eglė. Žaisminga Kalėdų eglutės įžiebimo šventė Rotušės aikštėje prasidės gruodžio 1-ąją 17 val. Šventės dalyvius džiugins Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinis ansamblis COLOR JAZZ, atlikėja Aldegunda.

Gruodžio 1-ąją nuo vidurdienio Vilniaus rotušėje bus rengiama tradicinė Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė. Jau 16 kartą rengiamoje mugėje bus galima įsigyti Lietuvoje veikiančių užsienio šalių ambasadų darbuotojų bei visuomeninių organizacijų atstovų pagamintų rankdarbių, suvenyrų ir saldumynų. Visos mugės dieną surinktos lėšos tradiciškai bus skirtos vaikų, neįgaliųjų ir senjorų gerove besirūpinančioms organizacijoms.

Gruodžio 1 d. vakare Vilniaus centre vėl išvysime nuotaikingą Kalėdų traukinuką. Savo mažuosius keleivius ir jų tėvelius Kalėdų traukinukas pasitiks stotelėje priešais Katedros aikštę – Šventaragio gatvėje, šalia Odminių skvero.

Dar viena naujovė šventinėje programoje – kalėdinė čiuožykla Lukiškių aikštėje nuo gruodžio 7 d. Čiuožykloje (20x40 metrų) iki pat vasario pradžios bus galima mėgautis čiuožimo malonumais – pramogauti,  žaisti akmenslydį ir mokytis čiuožimo technikos.

Pirmąkart šventiniu laikotarpiu renginiai vyks atsinaujinusioje Geležinkelio stoties teritorijoje –  čia iki sausio 3 d. įsikurs nepriklausomas alternatyvus Kalėdų miestelis: lankytojus vilios ir stebins gatvės maisto turgus, įvairios kūrybinės dirbtuvės, muzikos atlikėjų pasirodymai ir kalėdinė mugė.

Gruodžio 9 d. Katedros aikštėje itin džiaugsmingoje šventėje „Sveikas, Seneli Kalėda!“ susirinkusius linksmins ir savo paslaptimis dalysis penkių Lietuvos regionų Seneliai Kalėdos su palydomis.

Sostinės gyventojai ir svečiai, kaip ir pernai, bus kviečiami pasigrožėti ypatingą nuotaiką kuriančių šventinių miesto vitrinų šviesomis, blizgesiu bei originalumu ir iš jų išrinkti labiausiai patikusią. (žr. www.kaledossostineje.lt/konkursas/).

Gruodžio 16 d. smagiai pajudėti ir dalintis gera nuotaika kvies gyvų emocijų kupina sporto šventė „Eurovaistinės“ kalėdinis bėgimas. Dideli ir maži tradicinio 43-iojo kalėdinio bėgimo dalyviai, kaip ir kasmet, varžysis 12, 6 arba 3 kilometrų bei 200 metrų – „Nykštukų bėgimo“ rungtyse.

Gruodžio 18–23 d. Vinco Kudirkos aikštėje jau trečius metus iš eilės įsikurs vilniečių ir miesto svečių pamėgtas išskirtiniu skoniu alsuojantis Kalėdų miestelis – Dizaino skveras. Čia originalias Kalėdų dovanas siūlys Lietuvos dizaineriai ir kūrėjai.

Kalėdinė 3D pasaka Katedros aikštėje šiais metais kvies prisiminti „Jėzaus gimimo istoriją“. Žiūrovų vaizduotę žadins specialiai šioms Kalėdoms pagal Biblijos motyvus sukurta istorija – gruodžio 25–29 d. keturis kartus per vakarą ryškiomis spalvomis nušvies didžiąją Katedros sieną.

Naujųjų metų sutikimas Katedros aikštėje – vienas didžiausių netikėtumų ir staigmenų šiais metais. Prieš vidurnaktį ant Varpinės bokšto išvysime pribloškiantį reginį – unikalią vaizdo ir šviesų instaliaciją, kurią vainikuos spalvingi naujametiniai fejerverkai.

Šventiniu laikotarpiu kalėdinis renginių ir pramogų šurmulys jausis ir nuo centro nutolusiose Vilniaus bendruomenėse – Antakalnyje, Naujamiestyje, Viršuliškėse, Vilkpėdėje, Balsiuose ir kitur.

Vilniaus miesto savivaldybė kviečia į Žiemos pasakos sostinę – Vilnių!

mažiau

 

 

2018-10-10
Žiemos švenčių pranašas – grįžta konkursas „Gražiausia Vilniaus kalėdinė vitrina“

daugiau

Apie artėjančias žiemos šventes pirmosios praneša išpuoštos vitrinos. Rudeniniams lapams šokant valsą, Vilnius kartu su didžiausiomis pasaulio sostinėmis jau ruošiasi Kalėdoms ir kviečia Vilniaus verslininkus bei įvairias įstaigas dalyvauti konkurse – „Gražiausia Vilniaus kalėdinė vitrina 2018“.

Pačių vilniečių iniciatyva miestas kasmet puošiasi vis šviesiau ir įspūdingiau, vitrinos virsta meno instaliacijomis, varžosi tarpusavyje, originaliai apšviečiamos jaukios Senamiesčio gatvelės – visa tai kuria ypatingą nuotaiką mieste.

„Praėjusiais metais sulaukėme beveik pusšimčio aktyvių dalyvių, už kuriuos balsavo per 8 tūkst. vilniečių ir miesto svečių. Konkurso „Gražiausia Vilniaus kalėdinė vitrina 2017“ nugalėtojomis tapo „C&D Style“ salono Trakų g., „Zwilling“ salono Bokšto g. bei Muitinės departamento Gedimino pr. vitrinos. Viliamės, kad šiais metais Vilniaus verslininkai, įmonės, įstaigos bus dar entuziastingesni, kūrybiškesni bei išradingesni ir vitrinos sostinės gatvėse užburs savo spindesiu. Juolab kad nuo ankstyvo rudens sulaukiame konkursu besidominčių vilniečių klausimų“, – atviravo „Kalėdos sostinėje 2018“ organizatoriai.

Vilniaus kultūros centras ir Vilniaus miesto savivaldybė kviečia įmones, įstaigas ir privačias iniciatyvas bendromis pastangomis Vilnių paversti tikra Kalėdų sostine – registruotis ir dalyvauti konkurse.

Registracija į konkursą vyks iki lapkričio 26 d. svetainėje: https://www.kaledossostineje.lt/konkursas/, o iki gruodžio 5 d. (imtinai) konkurso dalyvių, prašome, atsiųsti 2–4 kokybiškas (horizontalias, 3000x2000 px, iki 2 Mb) savo papuoštos vitrinos nuotraukas (su vaizdu dienos metu ir sutemus), el. p. info@kaledossostineje.lt.

Nuo gruodžio 10 d. iki gruodžio 17 d. sostinės kalėdines vitrinas vertins vilniečiai, miesto svečiai bei konkurso organizatorių sudaryta komisija. Nugalėtojos bus skelbiamos gruodžio 20 d.

Konkurse „Gražiausia Vilniaus kalėdinė vitrina 2018“ bus vertinamos sostinės gatvėse esančių įmonių, įstaigų ir privačių iniciatyvų įgyvendintos lauko (eksterjero) vitrinų puošybos kūrybinės idėjos. Trys geriausiai įvertintos kalėdinės Vilniaus vitrinos bus apdovanotos piniginiais prizais (I vieta – 1500 eurų, II vieta – 1000 eurų ir III vieta – 500 eurų).

Kad būtų lengviau rasti šventiškai išdabintas vitrinas, „Kalėdos sostinėje 2018“ organizatoriai sukurs šių vitrinų žemėlapį.

mažiau

 

 

2018-01-09
Didžiausias Vilniaus festivalis „Kalėdos sostinėje 2017“ sulaukė rekordinio lankytojų skaičiaus 

daugiau

Prabėgo penkios įsimintinos žiemos švenčių sostinėje savaitės – Vilnius skaičiuoja rekordinius rezultatus: gražiausia Europoje paskelbtą Kalėdų eglutę ir Kalėdų miestelius Katedros ir Rotušės aikštėse aplankė per milijonas lankytojų, vien tik dviejų Vilniaus įspūdingų Kalėdų eglučių įžiebimo šventėse dalyvavo daugiau kaip 25 tūkst. žiūrovų, per 10 tūkst. keliavo Kalėdų traukinuku, daugiau nei 150 tūkstančių stebėjo spalvingą Kalėdinę 3D pasaką, per 30 tūkst. lankytojų apsilankė Kalėdiniame dizaino skvere, beveik 24 tūkst. klausėsi skaitymų „Šeimos pasaka“, jau nekalbant apie kelias dešimtis tūkst. žiūrovų kas vakarą sulaukusias peržiūras feisbuke. Šių metų šventinių renginių ir malonių kalėdinių staigmenų sostinėje įvairovė pavertė Vilnių tikra Kalėdų sostine.

Sostinėje buvo įžiebtos net dvi įspūdingos Kalėdų eglės, kurių įžiebimo šventėse dalyvavo per 25 tūkst. vilniečių ir miesto svečių.

Naujomis netikėtomis spalvomis sužibusi sostinės Kalėdų eglutė Katedros aikštėje tapo Lietuvos pasididžiavimu ir visos Europos pažiba. Jai komplimentų negailėjo populiarūs britų dienraščiai „Guardian“ ir „Daily Miror“, JAV, Italijos, Lenkijos, Estijos, Ukrainos ir kitų šalių žiniasklaida. Europos kelionių portalas „Europe Best Destinations“ išrinko Vilniaus eglę gražiausia Europoje, o vienas žymiausių pasaulio kelionių portalų iš JAV „Conde Nast Travaller“ Vilniaus eglutę įtraukė į 15 gražiausių pasaulio Kalėdų eglių sąrašą.

Stilinga Kalėdų eglutė Vilniaus Rotušės aikštėje drauge su unikaliu Kalėdų miesteliu pagrindinėje senamiesčio aikštėje sukūrė išskirtinę šventinę atmosferą ir tapo nauja erdve mėgautis Kalėdų laukimu.

Ypatinga šventine nuotaika šurmuliuojantys ir aibę puikių gėrybių siūlantys Kalėdų miesteliai Katedros ir Rotušės aikštėse šiais metais sulaukė kaip niekad gausaus svečių iš užsienio ir visos Lietuvos antplūdžio – per milijono lankytojų.

Mažųjų itin mėgiamas Kalėdų traukinukas nuo gruodžio 1 iki sausio 7 d. Vilniaus centre apsuko daugiau nei 400 šventinių ratų, kuriais pravažiavo per 10 tūkst. keleivių. 160 reisų (iš 400 reisų) metu keliavo 4 tūkst. socialiai remtinų šeimų vaikučių. Šiais metais Kalėdų traukinuku keliavo 21 proc. keleivių daugiau nei praėjusiais metais.

Katedros aikštėje unikaliame stikliniame kupole nuo gruodžio 5 d. iki gruodžio 28 d. įvyko projekto „Šeimos pasaka“ 430 nemokami skaitymo seansai, kuriuose apsilankė beveik 13 tūkst. įvairaus amžiaus lankytojų, tiesiogines vakaro seansų transliacijas per „Delfi TV“ stebėjo daugiau nei 11 tūkst. klausytojų, o internetinio naujienų portalo „Delfi“ feisbuko paskyroje vakarinių skaitymo seansų peržiūros per vakarą siekdavo iki 40 tūkst. žiūrovų. Projekte dalyvavo ir vakarinių skaitymo seansų metu vaikams skaitė Bernadeta Lukošiūtė, Ričardas Doveika, Marijus Žiedas, Dainius Adomaitis, Kęstutis Kasparavičius, Gražina Kadžytė, Renata Šerelytė, Ilona Balsytė, Vytautas Rašimas, Birutė Marcinkevičiūtė, Gediminas Storpirštis, Vaida Genytė, Vytautas V. Landsbergis, Asta Stašaitytė, Jurga Šeduikytė, Andrius Tapinas, Redita Dominaitytė, Beata Nicholson, Džiugas Siaurusaitis, Nelė Savičenko ir kt. Skaitymuose apsilankė daugybė ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų vaikų, vaikų globos namų ir dienos centrų auklėtinių, kurčiųjų grupių. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Smagūs Kalėdų renginiai vyko net 22-jose Vilniaus seniūnijose ir bendruomenėse.

Per 30 tūkst. lankytojų sulaukė Kalėdinis dizaino skveras „Dizaino Kalėdos“, kuriame gruodžio 12–17 d. sužibėjo beveik šimtas Lietuvos dizainerių, ir kurių kūryba, unikalios ir originalios kolekcijos nepaliko abejingų.

Beveik pusšimtis Vilniaus įmonių bei įstaigų dalyvavo konkurse „Gražiausia Vilniaus kalėdinė vitrina 2017“ ir prisidėjo prie Kalėdų nuotaikos kūrimo sostinėje. Konkurso nugalėtojomis tapo: C&D Style salono vitrina, Trakų g. 17 – I vieta, Zwilling salono vitrina, Bokšto g. 2 – II vieta ir LR Muitinės departamento vitrina, Gedimino pr. 25 – III vieta.

Šių metų jaudinančią Kalėdinę 3D pasaką „Spragtukas“ septyniolikos seansų metu pamatė daugiau nei  150 tūkst. žiūrovų – tiek specialiai atvykusių į Katedros aikštę, tiek 3D pasaką peržiūrėjusių internetu.

Naujametinį vakarą taip pat pilna Katedros aikštė vilniečių ir miesto svečių džiaugsmingai pasitiko Naujus 2018 metus ir stebėjo spalvingus šventinius fejerverkus.

Sausio 6 d. „Kalėdų sostinėje“ pabaigą paskelbė tradicinė žaisminga „Trijų karalių“ eisena ir šventė visai šeimai „Lik sveika, Kalėdų eglute“ Vilniaus mokytojų namų kiemelyje, kurios metu buvo atsisveikinama su nupuoštomis eglutėmis iki kitų metų.

Šiandien, dar tik vykstant ypatingo dėmesio pasaulyje sulaukusios Vilniaus Kalėdų eglės demontavimo darbams, Vilnius jau ruošiasi ateinančioms žiemos šventėms ir žada vilniečius ir miesto svečius maloniai stebinti naujomis idėjomis bei ypatingais šventiniais renginiais ir kitąmet.

mažiau

Šiltų Kalėdų linki