Kalėdinės sostinės širdyje, kur spindi kerinti Kalėdų eglė Katedros aikštėje, pažinti Vilniaus pilių teritoriją ir jų istoriją nuo gruodžio 18 d. savaitgaliais kviečia nemokamos kalėdinės ekskursijos „Šventinės Vilniaus pilys: istorijos ir legendos“.

Sauliaus Žiūros nuotr.

„Kas gali būti gražiau už Kalėdų eglę pilyje? Vilniaus pilys – tai daugelio neatrasta Atlantida. Viduramžiai yra „ant bangos“ Europoje, o mes turime tokią turtingą istoriją!“, – sako Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijos edukacinių programų koordinatorė Nerilė Urbonaitė ir atkreipia dėmesį, kad Vilniaus Kalėdų eglė puikuojasi Žemutinės pilies teritorijoje. Ši Vilniaus vieta saugo daugybę miesto paslapčių, istorijų ir legendų.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Ekskursijų dalyviai pasivaikščios po Žemutinės pilies teritoriją, kurioje įsikūrusi Katedra, Valdovų rūmai netoliese – paslaptingasis Šventaragio slėnis. Vilniečiai ir miesto svečiai aplankys greta Aukštutinės (Gedimino) pilies kalno esantį Kreivąjį (Trijų Kryžių) kalną, ant kurio staugė Gedimino susapnuotas geležinis vilkas ir stūksojo Kreivoji pilis. Gidė papasakos apie Vilniaus pilių valdovų šventes ir jų stalo džiaugsmus bei pramogas.

Registracija į ekskursijas čia: https://bit.ly/3oNmlSR

„Kalėdos sostinėje“ vilniečius ir miesto svečius šventinėmis pramogomis kviečia mėgautis atsakingai. Siekiant užtikrinti visų saugumą, rekomenduotina nesibūriuoti, laikytis saugaus atstumo, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines veido kaukes.

 

Daugiau informacijos apie kalėdines ekskursijas: https://www.fb.me/VilniusCastles/ arba https://www.vilniauspilys.lt

X