Eurovaistinės Kalėdinio bėgimo dalyviai jau ruošiasi kalėdinius kostiumus į sekmadienį, gruodžio 12 d., vyksiantį bėgimą Vilniuje. Eurovaistinės Kalėdiniame bėgime, dalyvių laukia 3 km, 6 km, 12 km distancijos, o mažiausių – „Nykštukų bėgimas“. Ruošiantis startui žiemą ir atliekant treniruotes lauke, svarbu nepamiršti tinkamo pasirengimo. „Eurovaistinės“ vaistininkė Santa Gasparavičiūtė dalinasi keliais patarimais, kaip tinkamai pasiruošti sportui lauke.

Apranga

„Sportuojant lauke svarbu pasirūpinti tinkama sportui apranga, kuri saugotų, kad neperkaistume, nesušiltume, nesuprakaituotume ir mūsų neperpūstų vėjas. Reikėtų pasirinkti tinkamą striukę, termodrabužius, sportuojant rekomenduojama nepamiršti apsaugoti galūnių – svarbu kepurė, galvos, juosta, pirštinės, kaklaskarės. Vos tik grįžus iš sporto drabužius reikėtų persirengti, kad nesušaltume“, – teigia vaistininkė S. Gasparavičiūtė

Kalėdinis maskaradas Vilniaus senamiestyje

Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas jau 46–ąjį kartą drieksis gražiausiomis Vilniaus gatvėmis ir gatvelėmis. Tradiciškai dalyviai šventiniame renginyje distancijas kviečiami įveikti persirengę kalėdiniu kostiumu. Kasmet laukiamos visos išradingos idėjos, be Kalėdų Senelio, snieguolių, elfų, čia galima sutikti ir filmų personažų.

Avalynė ir atsargumas

„Sportuojant lauke labai svarbu ir tinkama avalynė, ypač jeigu lauke slidu. Slystelėjus ir susižeidus svarbu nebetęsti fizinės veiklos, jeigu įmanoma grįžti kuo greičiau namo, o sumuštą, patemptą vietą šaldyti ir stebėti, jeigu ji stipriai tinsta, negalime pajudinti galūnės, skubiai kreiptis į gydytoją“, – rekomenduoja S. Gasparavičiūtė

Teisingas sportinis intensyvumas

„Eurovaistinės“ vaistininkė S. Gasparavičiūtė, ruošiantis kalėdiniam bėgimui rekomenduoja pasimankštinti ir pasirinkti distanciją, kuri leistų nepersitempti, ypač, jeigu iki tol daug nesportavote. „Fizinė veikla gryname ore naudinga, ji teigiamai veikia ne tik fizinę, bet ir emocinę būklę“, – sako S. Gasparavičiūtė

Aktyviai sportuojantiems žmonėms savo namų vaistinėlėje rekomenduoju turėti šaldomųjų purškalų, kurie padeda ištikus traumai, šaldomųjų gelių, kuriuos galima dėti ant sužeistų vietų. Taip pat svarbu turėti ir vaistų nuo peršalimo, gerklės skausmo.

Nuo šiandien prasidėjo išankstinis numerių atidavimas – bėgikai jau gyvena renginio nuotaikomis

Visų distancijų dalyviams suruoštos dovanos ir bėgimo numeriai, kuriuos jie skuba atsiimti iš organizatorių jau nuo šiandien. Šventinę nuotaiką bėgikai gabena į centrą – dovanas jie atsiima Gedimino pr. „Sportland“ parduotuvėje, o Gruodžio 12 d. – renginio dieną, dalyvių paketų atsiėmimas bus vykdomas V. Kudirkos aikštėje.

Eismo ribojimai renginio metu

Šventiškiausio bėgimo sostinės gatvėmis metu – bus eismo pokyčių, keisis kai kurių autobusų maršrutų tvarkaraščiai. Daugiau apie eismo pokyčius čia.

 

Daugiau informacijos apie bėgimą: www.kaledinisbegimas.lt

X