D. Umbraso / LRT nuotr.

Jau antrus metus iš eilės sostinėje gyvenančius karo pabėgėlius iš Ukrainos, jų vaikus ir mažuosius vilniečius suburs speciali Kalėdų šventė. Gruodžio 28 d. 16.00 val. Katedros aikštėje vyksiančio renginio metu žadami gatvės cirko profesionalų, muzikos žvaigždžių pasirodymai ir rekordinės vaišės.

„Karas nesibaigė, o mūsų broliai ir sesės tebekenčia siaubingus karo Ukrainoje baisumus ir priešo agresiją. Būkim kartu – sušildykim vieni kitus artumu, palaikymu ir draugyste. Kviečiame dalyvauti palaikymo akcijoje ir parodyti, kad pabėgėliai iš Ukrainos Lietuvoje gali jaustis saugiai ir jaukiai, kaip namuose“, – sako šventės iniciatorius, renginių organizatorius ir prodiuseris Laurynas Šeškus.

Renginio metu vyks lietuvių ir ukrainiečių jaunųjų talentų, gatvės cirko pasirodymai, žaidimai, įvairios fotosesijos. Muzikinius kūrinius vaikams dovanos Ieva Narkutė, Raminta Naujalytė – Bjelle, Monika Linkytės, grupė „Queens of Roses“, Nadia Adamčiuk, ukrainiečių dainininkė Marina Pilipenko, taip pat Marius Jampolskis. 

D. Umbraso / LRT nuotr.

Nepamirštamą Kalėdų šventę vaikams kuriantys organizatoriai paruošė daugybę smagių dovanų, o su vaikais bendraus pats Kalėdų senelis, taip pat bus galima apsilankyti jo rezidencijoje Katedros aikštėje. Šventės metu planuojama išdalinti rekordinį kiekį – net 1 toną – karštų spurgyčių, visi bus vaišinami karštu šokoladu, vafliais ir arbata. 

Praėjusiais metais renginys sulaukė daugiau nei 5 tūkst. dalyvių. Koncerto scena ir kita viešam renginiui būtina įranga rūpinasi Vilniaus miesto savivaldybė.