Baigiantis žiemos šventėms, kviečiame nupuoštas eglutes nešti į artimiausią jų surinkimo vietą. Tokių aikštelių Vilniuje paruošta beveik 100. Eglutes į specialias surinkimo vietas bus galima nešti nuo sausio 6-osios, jos bus renkamos visą mėnesį.

Specialiose aikštelėse reikia palikti jau nupuoštas egles. Jos bus naudojamos biokurui arba išvežtos į žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles. Jei gyva eglė netinkama sodinti, specialistai pataria aikštelėje ją palikti be vazono, nes jį galima rūšiuoti arba panaudoti dar kartą.

Vilniaus miesto savivaldybė primena, kad negalima palikti eglučių prie mišrių komunalinių atliekų konteinerių ar tiesiog išmesti kur papuola.

Eglutes taip pat galima priduoti visose Vilniaus regione esančiose didelių gabaritų ir žaliųjų atliekų surinkimo aikštelėse. Priimamos ir į vazonus įsodintos eglutės – jos vėliau bus persodintos atliekų surinkimo teritorijose.

Aikštelių sąrašą, adresus, darbo laiką bei kitą aktualią informaciją rasite čia https://www.vaatc.lt/aiksteles/.

Išsaugokite gyvą eglutę Kalėdų miškui

Jei šioms šventėms puošėte vazone augančią eglutę, neišmeskite jos, saugokite iki pavasario ir pasodinkite Vilniaus Kalėdų miške. Kalėdų miškas kuriamas Verkių regioninio parko teritorijoje, netoli Verkių rūmų. Čia jau auga apie prigijusių 80 žaliaskarių.

Kalėdų miškas

Vilniaus miesto parkų specialistai, prižiūrintys Kalėdų mišką, pastebėjo, kad geriausiai prigyja medeliai, užauginti sertifikuotuose Lietuvos medelynuose, o atvežti iš kitų šalių – sunkiai adaptuojasi prie mūsų klimato.

Planuojama, kad eglutes Kalėdų miške bus galima sodinti nuo kovo mėnesio, tačiau viskas priklausys nuo oro sąlygų. Tiksli sodinimo data bus paskelbta puslapyje www.vilnius.lt/kaledumiskas.