„Neakivaizdinis Vilnius“ paruošė net keturias dovanas artėjančioms šventėms ir kviečia atsiverti legendinėms patirtims: klajoti po miestą žaidžiant orientacinį žaidimą, išbandyti naują teminį maršrutą legendų keliu, pasigrožėti eglėmis rajonuose su Eglučių žemėlapiu bei kas dieną atversti naujos sostinės legendos puslapį socialiniuose tinkluose ir pretenduoti į specialius prizus. Visas patirtis vienija pasakų ir mitų tema ,,Seku seku Vilnių, miestas burtų pilnas…”.

„Šiemetines šventes išties galima pavadinti legendinėmis. Juk iškart po jų švęsime Vilniaus 700 metų jubiliejų! Be to, pernai Vilnius buvo paskelbtas UNESCO literatūros miestu. Todėl nusprendėme prabilti apie sostinę kitaip, nei rašoma istorijos knygose, ir atverti magijos vartus į kalėdine dvasia alsuojantį miestą”, – susikurti ypatingą šventinę nuotaiką linki projekto iniciatorė ir koordinatorė, Vilniaus savivaldybės administracijos Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vyresnioji patarėja Sonata Griškienė.

Orientacinis žaidimas šeimoms. Vienoks Vilnius – realybėje, kitoks – išlikusiose legendose ir sakmėse. Atrasti ir pajusti mitinį miestą yra pagrindinis šiandien startuojančio kalėdinio orientacinio žaidimo „Vilniaus legendos ir paslaptys“ iššūkis. Visi, aplankę kalėdiniame Vilniaus žemėlapyje pažymėtas vietas ir įrašę atsakymus į pateiktus klausimus kryžiažodyje, Vilniaus turizmo informacijos centre (Pilies g. 2) galės atsiimti šventines dovanėles. Žaidimas vyks iki sausio 6 d.

Žemėlapį su užduotimis galima gauti minėtame centre arba atsispausdinti ČIA. 

Kalėdiniai papuošimai

Balsiai, Vytautės Rybokaitės nuotr.

Teminis maršrutas „Po Vilnių legendų keliu“. Legendos, stebuklai, padavimai ir pasakojimai lydi ne tik didžiąsias metų šventes, bet ir patį Vilnių. Mieste apstu stebuklingų vietų, mistinių istorijų, o pasakojimai apie pamirštas istorines asmenybes ar įvykius kas kartą atgimsta iš naujo. Pavyzdžiui, ar žinote, kokį karaliaus prašymą išpildė burtininkas Janas Tvardovskis ir kas atsitiko su jo magiška knyga? Kuo ypatingas Šv. Kazimiero paveikslas, saugomas Vilniaus katedroje? Kieno rūstybę užsitraukė Vilnių niokoję švedų kariai? Kviečiame išgirsti šias ir kitas istorijas bei pasinerti į padavimų ir stebuklų miestą mėgaujantis trumpu pasivaikščiojimu po senamiestį.

Maršrutas savarankiškiems pasivaikščiojimams ČIA.

Eglučių žemėlapis. Jau tapo tradicija vilniečius ir miesto svečius pakviesti pasigrožėti ne tik eglėmis Vilniaus centre, bet ir kituose rajonuose. Kai kuriuose iš jų laukia netikėtumai – kalėdinė eglutė burbule, iš popieriaus iškarpyti žymiausi sostinės pastatai, šviečiančios skulptūros ar kt. Be to, šiemet šventinių papuošimų aprašymus žemėlapyje papildo legendos, susijusios su konkrečiu rajonu. Tad kelionę apžiūrėti žaliaskarių įvairiose Vilniaus vietose galima pagardinti mistikos ir paslaptingų istorijų prieskoniais.

Nuolat atnaujinamas įžiebtų eglučių Vilniaus rajonuose žemėlapis ČIA.

Kalėdinė eglutė

Pašilaičiai, Vytautės Rybokaitės nuotr.

Seku seku Vilnių, miestas burtų pilnas… „Neakivaizdinio Vilniaus“ socialinių tinklų profiliuose gruodžio mėnesį kasdien – trumpas mitinis pasakojimas apie miestą. Ar tikrai žynys Lizdeika buvo rastas lizde Verkiuose? Kodėl Dievas sukūrė du juodus angelus ir pasodino juos ant Šv. Jonų bažnyčios? Kur slepiasi Vilniaus vienaragiai ar mumijos? Atidžiausi istorijų klausytojai po švenčių bus apdovanoti „Neakivaizdinio Vilniaus“ suvenyrais.

 

Prie pasakiško miesto gerbėjų bendruomenės prisijunkite čia:

Facebook: https://www.facebook.com/neakivaizdinisvilnius;

Instagram: https://www.instagram.com/neakivaizdinis_vilnius/.