Gruodžio 21 d., ketvirtadienį, 17.00–19.30 val. Vilniaus Katedros aikštėje vyks maltiečių organizuojamos senelių paramos akcijos „Maltiečių sriuba” šventė. Šalia Vilniaus eglutės, kur įsikūręs festivalio „Kalėdos sostinėje” miestelis, galima bus pasivaišinti sriubomis ir tokiu būdu paaukoti vargstantiems seneliams.

Organizatorių nuotr.

Gerumo sriubų šventė prie didžiausios sostinės eglutės jau tampa kalėdine tradicija, net pats žodis „sriuba“, vykstant maltiečių paramos akcijai, prieš šventes skamba kaip pagalbos senoliui simbolis. Juk po juo telpa rūpestis, atjauta ir pagarba senatvei. „Sriuba“ suvienija Lietuvą ir suburia visus į vieną didelę gerumo komandą. Tad ir ketvirtadienį po darbų „sriuba“ kviečia vilniečius ir miesto svečius vaišintis ir parodyti, kad esame tvirta, subrendusi visuomenė, kuriai svarbus kiekvienas jos narys, pasakoja organizatoriai.

Renginio metu bus renkamos lėšos, kad maltiečių tiekiamas maistas bei teikiama pagalba ir 2024 m. galėtų pasiekti tuos, kurie vieniši, skurstantys, praradę viltį.

Šiųmetės sriubos patenkins visų skonius

Maltiečiai ir jų draugai šventės svečius vaišins 7 rūšių sriubomis. Išalkusiems bus siūloma mėsos kukulaičių sriuba, nacionalinių virtuvių gerbėjams – šiupininė sriuba ir karališki barščiai, sušalusiems – „Šildančioji“, besirūpinantiems savijauta – „Geros sveikatos“, vegetarams – moliūgienė ir kt.

Organizatorių nuotr.

Maltiečių rėmėjai pasirūpino, kad šventėje skrandį galėtų pradžiuginti ir kepinių mėgėjai. Šiai progai specialiai iškeptas įspūdingo dydžio tortas, netruks tradicinių kūčiukų ir kitų duonos gaminių, šventės svečiai bus vaišinami karšta arbata.

Sriubą pilstys gerumo ambasadoriai

Renginyje dalyvaus ir sriubą pilstys pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė bei Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. Šventės gerumo ambasadoriumi tapo ir Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas. Maistą šventins maltiečių vyskupas Darius Trijonis.

„Tūkstančiai senolių visoje Lietuvoje laukia maltiečių jiems atvežamo sriubos dubenėlio – dažnam tai yra vienintelė galimybė džiaugtis šiltu, sočiu maistu. Kviečiu vilniečius prisidėti prie akcijos ir pasidalinti šiluma su tais, kurie jos stokoja“, – sako V. Benkunskas.

Šventės dalyvių lauks staigmenos

Maltiečiai labai kviečia į šventę šeimas. Vaikų lauks Kalėdų Senelis, be to, čia mažieji galės patirti pirmą gerumo pamoką, išgirdę, kad pagalbos laukia net silpnesni už juos senoliai. Šventinę nuotaiką kurs kalėdinė muzika, o šypsenas įamžinti bus galima specialioje fotobūdelėje!

Negalintiems atvykti maltiečiai primena trumpuosius aukojimo numerius: 1410 – 10 eurų, 1485 – 5 eurai. Didesnę sumą ir reguliarią paramą galima skirti interneto puslapyje.

Šiuo metu maltiečiai globoja 2320 senolių 44 šalies vietovėse. Patiems silpniausiems yra vežamas jau paruoštas valgis, kitiems pristatomi maisto produktų lauknešėliai. Pagalba vien maistu neapsiriboja: maltiečiai padeda senoliams buityje, apsitarnaujant, lanko susirgus, nuperka vaistų, pasirūpina specialistų pagalba ir kt.