Šventinių laikotarpiu „Lukiškių kalėjimas 2.0” virto miesto traukos centru. Praėjusią savaitę čia buvo atidaryta Vilniaus ledo čiuožykla, kuri sulaukė labai daug susidomėjimo. Praėjus savaitei buvusiame Lukiškių kalėjime prasideda keturias dienas truksianti kalėdinė gastro mugė, kurioje gruodžio 8–11 d. susipins skanus maistas, muzika, geras laisvalaikis ir kultūra.

 

Gastro mugė kalėjimo tvirtovės viduje įsikurs antrąjį kartą. Įėjimas į mugę nieko nekainuos.

Kvepiančius kampus kalėjimo sparnuose ruošia „Skonis ir kvapas“, „Backstage Cafe“, „Pakruojo dvaro spirito varykla“, „Nuogienė“, „Aštriai Aštru“, „Sidro istorijos“, „Kaunas Sauce“, „Gerų minčių ūkis“, „Komplimentai“, „Herbariumas“, „Druskos namai“, „Žvagulių šeimos šakočiai“ ir daug kitų skanių dovanų kūrėjai. Net 30 skirtingų gamintojų, tiekėjų ir prekės ženklų džiugins kiekvieną mugės lankytoją. Gurmaniškų skonių šventę, pilną uogienių, saldumynų, kavos, džiovintų svirplių, prieskonių, gardžių padažų ir kitų valgomų bei geriamų dovanų, papildys degustacijos ir atributika, paruošta kelionei po eglute – sau ar kitiems. 

Kiekvieną atvykusį į Lukiškių kalėjimą pasitiks garuojantis nealkoholinis vynas, tikrų eglučių giria vidury miesto, tvarios dekoracijos ir daug kitų gerų dalykų. Šiam reikalui kalėjime jau žaliuoja net 150 gyvų spygliuočių. Jei visos dovanos jau po eglutėmis ar stalčiuose – verta užsukti dėl kultūrinės programos ir turinio. Gastro mugės ir Kalėdos kalėjime neįsivaizduojamos be gyvos muzikos, vintažinio džiazo, svingo ir šokių. „The Schwings Band“ yra gyvo mugės garso takelio generatoriai. Kalėjimo rezidentai „What A Jazz“ šokių studija primins jums, kad mokat šokti. Kalėdų mugėje jie ruošia specialią programą, šokių pamokas ir žada gerą laiką. Šarukas Joneikis iš grupės „Garbanotas“ ir Edvinas Kopcevas iš grupės „Mellow Yellow Daffodil“ taip pat paduos ritmų, muzikos ir kurs atmosferą kalėjime penktadienio naktį po „Danceteria“ vėliava.

Gruodžio 8 ir 11 dienomis mugėje taip pat vyks atviri kokteilių mokymai, kuriuos organizuoja „Thomas Henry“ ambasadorius ir muzikos grupės „Elnio Rago Miškas“ narys Žilvinas Ališauskas. Jis parodys, kad skanų ir kokybišką kokteilį gali pasigaminti namuose pats. Mokymai vyks ypatingoje vietoje – Lukiškių kalėjimo pagrindiniuose užkulisiuose, kur vasarą laiką leido tokios muzikos žvaigždės kaip „Jungle“, Arlo Parks, Aurora, Tash Sultana ir daugelis Lietuvos muzikos žvaigždžių. 

Kalėjimo rezidentai taip pat turės savo erdvę mugėje ir pristatys savo kūrybą ir atributiką. Gruodžio 10 ir 11 dienomis mugėje taip pat veiks vaikų erdvė. Dirbtuvėse vaikai ir mažieji gamins eglutės žaisliukus iš perdirbtų, tvarių medžiagų ir bus mokomi kūrybiškumo. 

Kalėdinė mugė Lukiškių kalėjime jūsų nenuvils – čia rasite gardžių dovanų, kuriomis pradžiuginsite kiekvieną. Suasmeninkite šią patirtį – pabendraukite su gamintojais ir kūrėjais, paragaukite maisto produktų ir gardumynų, sužinokite istoriją ir įsigykite ką nors ypatinga. Kultūrinėje programoje – gyva muzika, vintažinis džiazas, svingas, tikri šokiai ir dar daug visko. Dar galėsite patirti kultinę kalėjimo paslaugą pasivaikščiojimus ar išbandyti ledą Vilniaus ledo čiuožykloje.

Vis daugiau miestiečių čiuožia į sveikatą Vilniaus ledo čiuožykloje atviram ore. Visą kalėdinės mugės laiką ir šį savaitgalį čiuožykla veiks pilna jėga. Čiuožykla bus atvira visiems ir pilna čiuožėjų. Čiuožimo seansai mugės metu nebus stabdomi. Bilietų į ledo čiuožyklą užteks patiems greičiausiems.

Kalėjimo prižiūrėtojai kviečia patirti kitokią Kalėdų pusę ir atvykti į šventiškai papuoštas erdves. Laukia net 4 dienų didelė šventė ir unikali kalėdų mugė, skirta gurmè potyriams. Puiki proga aplankyti kalėjimą, padūkti ant ledo, pasižmonėti, atrasti kažką naujo, pasivaikščioti nuteistųjų pėdsakais ir įsigyti gardžių dovanų sau ar kitam Kalėdoms. Tai antras kartais, kai 118 metų skaičiuojantis kompleksas atsiveria lankytojams žiemos švenčių metu ir siūlo gurmaniškus potyrius kalėjimo viduje vienam, dviese ar visai šeimai.

 

Gastro mugės darbo laikas:

IV    16:00 – 22:00 val.

V    16:00 – 22:00 VI 12:00 – 22:15 val.

VII  12:00 – 22:15 val.

 

Lukiškių skg. 6, LT-01118, Vilnius

https://goo.gl/maps/NrG9qabFer8WKaYj6