Konkurso „Kuriu Kalėdų nuotaiką Vilniuje 2022″ tema – jaukios ir tvarios Kalėdos.

Šiemet konkursas sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus – varžėsi net 60 išpuoštų miesto vitrinų, pastatų fasadų, pasažų, kiemelių. 

Komisija išrinko 5 įspūdingiausius miesto puošėjus: 

I vieta – Lukiškių kalėjimas 2.0 erdvės, kuriose žaliuoja net 150 gyvų spygliuočių, 100 tvarių kubų virto kalėdinėmis dovanomis, o vasarą jie bus naudojami kaip lauko baldai. Net seną automobilį pavyko prikelti naujam gyvenimui ir šventiškai papuošti tvariomis dekoracijomis. 

II vieta – savita bėgių eglutė iš geležinkelio bėgių, puošianti Geležinkelio stoties erdvėje įkurtą „Bėgių parką“. Ji sveria beveik pusantros tonos ir yra apie 2,6 m aukščio. Vienintelės tokios Lietuvoje, o gal ir pasaulyje Kalėdų eglutės idėjos autorius – geležinkelių iešmų technologijų įmonės „Voestalpine Railway Systems“ inžinierius Saulius Vitartas. 

III vieta – Austrių baras „Gentle Shrimp“ su originalia iš austrių geldelių surinkta Kalėdų eglute. 

Specialiu prizu už bendruomenines iniciatyvas apdovanotas – Senamiesčio širdyje įsikūręs ir po savo stogu subūręs aktyvią, vieningą ir labai svetingą bendruomenę – Senatorių pasažas. Čia jau trečius metus mielai susirenka kaimynai, užsuka vilniečiai ir miesto svečiai pasidžiaugti žiemos švenčių laukimu, paragauti gardumynų, įsigyti eglučių ar dovanų. Čia nuolat skamba populiarios šventinės melodijos, kvepia karštais kalėdiniais gėrimais. Net dešimt metrų siekianti, jaukiai apšviesta eglė Senatorių pasažo centre – dovana miestui.

Specialus prizas už bendruomenės iniciatyvą skirtas ir Vilniaus Žemynos gimnazijos bendruomenei, kuri sukūrė įspūdingą kalėdinę kompoziciją „Mes esame Vilnius, o Vilnius – tai mes“.

 

Pasigrožėkime visais konkurso „Kuriu Kalėdų nuotaiką Vilniuje 2022″ dalyvių kūriniais: