Lapkričio, 2021

27Lapkričio(Lapkričio 27)10:0029Sausio(Sausio 29)23:00PRAKARTĖLIŲ PARODA „Štai žvaigždė!“

Renginio informacija

Paroda „Štai žvaigždė! Gimimo scena: nuo Alpių kalnų iki Baltijos jūros“ – Bažnytinio paveldo muziejaus ir Freisingo Diecezinio muziejaus (Bavarija, Vokietija) ekspozicija, kuri pristato Jėzaus Gimimo scenos vaizdavimo tradicijas Alpių regione ir Lietuvoje.

Parodos ašis – įspūdingo dydžio, šimtus figūrėlių turinčios, dešimtmečiais pildytos ir plėstos bavariškos ir tirolietiškos prakartėlės, skirtos įvietinti Išganytojo gimimo įvykį, jį perkeliant į žiūrovų tėvynę.

Iš muziejų saugyklų, bažnyčių, privačių kolekcijų surinkti 29 objektai (20 iš Vokietijos ir 9 iš Lietuvos), kurių seniausi siekia XIV a. – meistrų dirbtuvėse kurti reljefai, paveikslai, prakartėlės ir skulptūros, pasižymintys simboliniais ikonografiniais akcentais ir atskleidžiantys temos interpretacijų įvairovę. Tarp parodoje pristatomų lietuviškų prakartėlių – nuo istorinių, siekiančių XVIII a. pab. iki profesionalių menininkų kurtų šiuolaikinių, tame tarpe ir lietuvių kurta mažiausia pasaulyje – trečdalio milimetro dydžio nano-prakartėlė.

Paroda veiks iki 2022 m. sausio 29 d.

Bilietus į parodą galima įsigyti čia.

 

Gruodžio 1, 8, 15, 22, 29 d. ir sausio 5 d. 18 val., gruodžio 4, 11, 18 d. 14 ir 16 val. ir gruodžio 26 d. 12, 14, 16 val. vyks ekskursijos po parodą. Gruodžio 4 d. ir sausio 8 d. 12 val. vyks šeimų edukacija „Štai žvaigždė!“. Bilietus į ekskursiją galima įsigyti muziejaus kasoje arba „Paysera Tickets“ sistemoje paspaudus šią nuorodą.

Bažnytinio paveldo muziejaus darbo laikas:
Antradieniais–šeštadieniais 11–18 val.
Trečiadieniais 11–20 val.

Kasa uždaroma likus 30 min. iki darbo pabaigos.
Nedirba sekmadieniais, pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis.
Valstybinių švenčių išvakarėse – viena valanda trumpiau.

 

Siekiant užtikrinti saugumą, renginio lankytojų prašome prieš atvykstant įsivertinti sveikatos būklę, dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis kitų saugumo reikalavimų.

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Rėmėjai: Vilniaus arkivyskupija, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros tyrimų institutas, UAB „Restauracijos ir statybos trestas“

 

Daugiau informacijos ir registracija į parodos atidarymą tel. +370 5 269 7800,

el. p. muziejus@bpmuziejus.lt, www.bpmuziejus.lt

***

„Kalėdos sostinėje“ kviečia vilniečius ir miesto svečius šventinėmis pramogomis mėgautis ir Kalėdų sostine grožėtis atsakingai. Siekiant užtikrinti visų saugumą, ir šiais metais išliks prašymas mažiau būriuotis, laikytis saugaus atstumo, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines veido kaukes.

Vilnius linki džiugaus ir šviesaus Kalėdų laukimo meto!

Iškleisti

Data ir laikas

Lapkričio 27 (Šeštadienis) 10:00 - Sausio 29 (Šeštadienis) 23:00

Renginio vieta

Bažnytinio paveldo muziejus

Šv. Mykolo g. 9, Vilnius 01124

X