KONKURSAS „KURIU KALĖDŲ NUOTAIKĄ VILNIUJE 2022“

14GruodžioAll Day21KONKURSAS „KURIU KALĖDŲ NUOTAIKĄ VILNIUJE 2022“

Renginio informacija

Vilnius išsirinko 5 įspūdingiausius miesto puošėjus, kuriančius Kalėdų nuotaiką mieste tvariai ir jaukiai. Šiemet konkursas sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus – varžėsi net 60 išpuoštų miesto vitrinų, pastatų fasadų, pasažų, kiemelių. 

Konkurso komisijos balsavimu, tarp tvariausiai ir originaliausiai pasipuošusių Vilniuje:

Lukiškių kalėjimas 2.0 / S. Žiūros nuotr.

I vieta – Lukiškių kalėjimas 2.0 erdvės, kuriose žaliuoja net 150 gyvų spygliuočių, 100 tvarių kubų virto kalėdinėmis dovanomis, o vasarą jie bus naudojami kaip lauko baldai. Net seną automobilį pavyko prikelti naujam gyvenimui ir šventiškai papuošti tvariomis dekoracijomis.

 

II-osios vietos laimėtoja – savita bėgių eglutė, puošianti Geležinkelio stoties erdvėje įsikūrusį „Bėgių parką“. Ji sveria beveik pusantros tonos ir yra apie 2,6 m aukščio. Vienintelės tokios Lietuvoje, o gal ir pasaulyje Kalėdų eglutės idėjos autorius – geležinkelių iešmų technologijų įmonės „Voestalpine Railway Systems“ inžinierius Saulius Vitartas.

Bėgių parkas / S. Žiūros nuotr.

 

III vieta – Austrių baras „Gentle Shrimp“ su originalia iš austrių geldelių surinkta Kalėdų eglute.

Austrių baras „GentleShrimp“

 

Specialiu prizu už bendruomenines iniciatyvas apdovanotas – Senamiesčio širdyje įsikūręs ir po savo stogu subūręs aktyvią, vieningą ir labai svetingą bendruomenę – Senatorių pasažas. Čia jau trečius metus mielai susirenka kaimynai, užsuka vilniečiai ir miesto svečiai pasidžiaugti žiemos švenčių laukimu, paragauti gardumynų, įsigyti eglučių ar dovanų. Čia nuolat skamba populiarios šventinės melodijos, kvepia karštais kalėdiniais gėrimais. Net dešimt metrų siekianti, jaukiai apšviesta eglė Senatorių pasažo centre – dovana miestui.

Senatorių pasažas

 

Specialus prizas už bendruomenės iniciatyvą skirtas ir Vilniaus Žemynos gimnazijos bendruomenei, kuri sukūrė įspūdingą kalėdinę kompoziciją „Mes esame Vilnius, o Vilnius – tai mes“.

Vilniaus Žemynos gimnazija

 

 

 

 

 

Visų konkurso dalyvių nuotraukų galerija: https://www.kaledossostineje.lt/konkurso-registracija/

Iškleisti

Data ir laikas

Gruodžio 14 (Trečiadienis) - 21 (Trečiadienis)

Renginio vieta

Vilniaus miestas