Gruodžio, 2021

25GruodžioAll Day30KALĖDINĖ PASAKA „KALĖDŲ GIESMĖ“

Renginio informacija

 

Kad gražiausių metų švenčių laukimo džiaugsmas išliktų visus metus, Vilnius turi ypatingą tradiciją – per kiekvienas Kalėdas sostinės gyventojams ir svečiams dovanoja vis naują Kalėdinę pasaką – ant Vilniaus katedros didžiosios sienos rodomą ryškių ir spalvingų video projekcijų, muzikos ir garsų reginį.

Šiais metais tai emocionali ir prasminga, pagal visame pasaulyje garsią anglų rašytojo Čarlzo Dikenso to paties pavadinimo novelę sukurta pasaka – „Kalėdų giesmė“.

Pagrindinio „Kalėdų giesmės“ herojaus, nelaimingo šykštuolio Skrudžo, niekas nedžiugina, jis atsisako švęsti Kalėdas savo sūnėno namuose ir nesupranta, kodėl žmonės nori linksmintis. Viskas pasikeičia po to, kai jis patiria sukrečiančias ir jo širdį pažadinusias stebuklingos Kalėdų nakties vizijas. Lemtingame sapne paslaptingosios dvasios Skrudžą grąžina į šviesią vaikystę ir išgąsdina niūria bejausmio goduolio ateitimi. Tai priverčia jį suvokti, kas yra tikra ir svarbiausia gyvenime. Iš naujo save atradęs Skrudžas sutinka džiugias ir laimingas Kalėdas jaukiame artimųjų rate.

 

Kad vilniečiai ir miesto svečiai kerinčia Kalėdų pasaka galėtų pasigrožėti saugiai, nesibūriuodami – 15 min truksianti istorija gruodžio 25–30 d. bus rodoma net septynis kartus per vakarą:

 

16.40–16.55 val.

17.05–17.20 val.

18.15–18.30 val.

19.30–19.45 val. 

20.05–20.20 val. 

20.30–20.45 val. 

21.00–21.15 val. 

 

***

„Kalėdos sostinėje“ kviečia vilniečius ir miesto svečius šventinėmis pramogomis mėgautis ir Kalėdų sostine grožėtis atsakingai. Siekdami užtikrinti visų saugumą, prašome mažiau būriuotis, laikytis saugaus atstumo, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines veido kaukes.

Vilnius linki džiugaus ir šviesaus Kalėdų laukimo meto!

Iškleisti

Data ir laikas

Gruodžio 25 (Šeštadienis) - 30 (Ketvirtadienis)

Renginio vieta

Katedros aikštė

X